Biosy w epsx 1.6.0.

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
jejqu

Biosy w epsx 1.6.0.

Post autor: jejqu »

W nowej wersji epsxe niektóre biosy sa inaczej odczytywane np. scph7502 jest odczytywany jako scph9002... czemu pod wersja 1.5.2. wszystko było OK...
Jeszcze komus sie tak dzieje???
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Nie zwróciłem uwagi - skoro wszystko działa, to mnie to nie obchodzi. A tak na marginesie - :evil: czemu są 2 tematy o tej samej nazwie i tej samej traści?!?! :evil:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Sprobuj skonfigurować ePSXe'a jeszcze raz, z uzyciem odpowiedniego cleaner'a. Tzn. zajrzyj do działu Download, ściągnij z tamtąd pliczek, który czyści ustawienie emulatora w rejestrze, rozpakuj i skonfiguruj wszystko ponownie. SCPH 1001 i SCPH 7502 to biosy najbardziej kompatybilne i uzywane przez większość ludu, a co za tym idzie nie ma potrzeby zmieniać ich na inne...
mrowa

Post autor: mrowa »

A ja mam takie pytanko odnosnie biosa. Mianowicie kiedy uruchomie obojetnie ktory bios, dookola napisow MEMORY CARD i CD PLAYER pojawiaja sie jakies kolorowe bochomazy. Inaczej wyglada to w ustawieniach FAST (gpuPete) a inaczej w NICE - tutaj pojawiaja sie dodatkowo cieniowane fioletowe kulki w tle. Nie przeszkadza to w niczym ale pytam z ciekawosci - o co chodzi?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

O ustawienia plugina :) Inne efekty są załaczone w trybie FAST, a inne w NICE, a co za tym idzie nieco inaczej wygląda "kulka", ot cała filozofia...
mrowa

Post autor: mrowa »

A te kolowe bochomazy to standard? Bo nie wiem czy mam jakies lewe biosy czy jak??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Tak, te "bochomazy" to standard - jak Cię irytują, to nie odpalaj BIOSa. No chyba, że chcesz posłuchać muzy... :twisted: :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Inaczej wyglada to w ustawieniach FAST (gpuPete) a inaczej w NICE - tutaj pojawiaja sie dodatkowo cieniowane fioletowe kulki w tle
Zasadniczo powinno wyglądać to tak jak na przwdziwym PSXie + parę efektów (np. rozmycie tekstur) gdy używasz pluginów wykorzystujących akcelerację sprzętową...
Jeśli nie masz pojęcia jak to powinno wyglądać - zerknij TUTAJ gdzie znajdziesz screeny z poszczególnych funkcji BIOSu (CDPlayer, Menager kart pamięci)
2BII!2B
mrowa
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 sierpnia 2003, 14:17

Post autor: mrowa »

Juz wszystko wiem, dzieki :mrgreen:
ODPOWIEDZ