GSdx 0.1.9 Released

Nowinki ze świata związane z emulacją systemu Sony PlayStation
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

GSdx 0.1.9 Released

Post autor: BzyRes »

Krótka, acz dobra informacja dla osób, które poświęcają swój czas na emulację PlayStation 2. Pracowity Gabest wydał kolejną wersję autorskiej wtyczki graficznej GSdx. W paczce standardowo znajdziemy trzy wersje pluginu dedykowanego procesorom z obsługą SSE2/3/4.
Obrazek
W kwestii wprowadzonych zmian pozostaje mi przytoczyć opinię naszego korespondenta, Zardona: Po przetestowaniu prawie wszystkich dostępnych tytułów z przykrością stwierdzam, że większych zmian brak (przynajmniej w wersji SSSE3). Nie zauważyłem żadnej poprawy (jakości) emulacji. Powyższe nie musi oczywiście oznaczać, iż zmian na lepsze nie ma, toteż gorąco zachęcam do samodzielnego testowania wtyczek. Miłego.

Edit by Zardon:
Pojawiła się skromna aktualizacja, która poprawia błąd wyświetlania grafiki w Dragon Quest 8 w trybie programowym. Download
Awatar użytkownika
Zardon
Administrator
Administrator
Posty: 510
Rejestracja: 13 stycznia 2005, 18:17
Kontakt:

Post autor: Zardon »

Mówiąc precyzyjniej, przetestowałem:
Tekken 5 - brak jakichkolwiek zmian
Soul Calibur 2/3 - brak jakichkolwiek zmian
God of War - brak jakichkolwiek zmian
FF XII - tutaj poprawiono kilka rzeczy i widać mały przyrost fps. Tytuł jest praktycznie grywalny.
Kingdom of Hearts - może jakaś minimalna poprawa, ale tekstury dalej są źle wyświetlane (np. na samym początku przy wyborze "profesji", zanikanie, przenikanie itd.)
Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 - brak jakichkolwiek zmian

Całkiem prawdopodobne, że zmiany są zauważalne na starszych komputerach lub na komputerach z procesorami obsługującymi SSE4 (bo z tego co wiem, to właśnie nad tym autor ostatnio pracował).
Obrazek
ODPOWIEDZ