Zbyt szybka praca emulatora

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy da się osiągnąć taki sam poziom graficzny jak na PSX'ie.
Komputer to nie PSX, więc taki sam poziom nie będzie... ale zbliżony może być. Są na to dwa sposoby:
a) dłuższy - użyj wtyczki wideo generującej obraz programowo np. peops soft gpu/driver
b) jest też emulator który z myślą o tym został stworzony
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Downl ... e&plik=115

P.S. Nie piszcz że gra wygląda brzydko, bo tak wygląda na konsoli :]
Zainstalowałem ePSXe 1.7, przez jakiś czas było wszystko ok, ale dzisiaj znowu wszystko zaczęło "za szybko" działać. Próbowałem już chyba każdego configa, co mam zrobić ??
Taka mała uwaga - jeśli korzystasz z opcji Quick Save/Load emulatora i w między czasie zmienisz konfigurację ePSXe to zmiany nie zostaną uwzględnione - savestate'y zapisują wszystko, łącznie z sporą częścią ustawień pluginów, więc albo zapisuj stan tylko na memorce, albo w momencie gdy chcesz coś zmienić w ustawieniach emulatora zapisz na karcie pamięci, zmień ustawienia programu, wczytaj grę z karty, a dopiero po tym korzystaj z opcji savestate.
2BII!2B
bushi29
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 17:30

Post autor: bushi29 »

Właśnie tekstury wyglądają pięknie :P Postacie to co innego, ale budynki itp. - bajka :] Z tego powodu przymierzam się do kupna PS2 :P

Zawsze korzystałem z Save/Load State :P Jestem totalnym n00b'em, więc mógłbyś powiedzieć "dokładnie" jak mam save'ować? :P
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Właśnie tekstury wyglądają pięknie. Postacie to co innego, ale budynki itp. - bajka :] Z tego powodu przymierzam się do kupna PS2
Jeżeli chesz konsolę pod FF7 to ie psuj sobie zabawy i zamiast PS2 kup PSOne/PSX. Czarnula (przynajmniej w starej, grubej wersji) strasznie wyje kręcąc płytkami CD, podczas gdy DVD pracują w zasadzie niesłyszalnie, jak jest z PSTwo nie wiem bo nie posiadam. Tak czy siak, nie zmienia to faktu, ze na serwisach aukcyjnych dostaniesz PSX/One za 100zł, kasa zdecydowanie mniejsza i do finali 7-9 w zupełności styknie.
Zawsze korzystałem z Save/Load State. Jestem totalnym n00b'em, więc mógłbyś powiedzieć "dokładnie" jak mam save'ować?
Save`uj jak Ci się podoba, miej tylko na uwadze że wciskając LoadState wczytujesz większość ustawień pluginów które miałeś wybrane podczas zapisu na SS. Więc tak jak pisałem powyżej, jeżeli chcesz coś zmienić w ustawieniach emulatora to:
- najpierw leziesz do najbliższego punktu zapisu (obracający się znak zapytania bądź mapa świata)
- zapisujesz grę na memorce przez menu gry
- wychodzisz z emulatora i odpalasz go ponownie
- zmieniasz ustawienia ePSXe
- uruchamiasz grę i wybierasz Load z menu FF7 (
- wczytujesz save z memorki (spod gry)
- gdy gra się załaduje znów możesz korzystać z SaveState'ów (najpierw musisz jednak wcisnąć zapisz, potem dopiero możesz ładować, bo wybranie opcji Load na stanie sprzed powyższych zmian przywróci poprzednie ustawienia pluginów/emulatora).
2BII!2B
bushi29
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 17:30

Post autor: bushi29 »

Ehh, już nie mam siły do tego emulatora... Zapisuje tak jak piszesz (z poziomu gry) - ostatnio było wszystko ok, aż do dzisiaj. Włączam i znowu za szybko... :(

Ps. Gram w FF VII. Jestem przy CD1 Mt. Nibelheim, ciągle trafiam na smoki, z którymi muszę dłuuugo walczyć, żebym jes rozwalił. Jedynym sposobem jest expienie ?? Mógłby ktoś podać jaki poziom postaci (w przybliżeniu) jest potrzebny, żeby spokojnie przejść tą lokacje ?
ODPOWIEDZ