komenrcyjne reklamy na forum

Wypowiedz się na temat tego Forum
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

komenrcyjne reklamy na forum

Post autor: winter_mute »

Ponieważ coraz częściej dochodzi do sytuacji, w której użytkownicy zakładają konta jedynie w celu reklamowania komercyjnych stron/usług/treści, postanowiłem przedstawić swoją opinię na temat tego procederu, a tym samym przedsięwziąć kroki zmierzające ku jego ukróceniu. Ale po kolei:

1) Geneza decyzji.
W przeciągu kilkuletniego bytu, serwis PSEmu.pl prowadził politykę niekomercyjną. Znaczy to, ni mniej ni więcej, że jakiekolwiek środki pozyskane za jego pomocą zostały przeznaczone na jego działalność - utrzymanie serwera, domeny i koszty (nagrody, pakowanie, transport) związane z organizowanymi swego czasu konkursami. Tym samym mogę szczerze napisać, że nie żerowaliśmy na odwiedzających nas osobach.

2) Rozwinięcie
W związku z powyższym, jestem zdania, że była, i jest to polityka słuszna, która nie godzi w ni to w nasze, ni w Wasze interesy. Polityka która sam, a może i niektórzy z Was nazwą kulturalną. Nie rozumiem zatem, dlaczego ostatnimi czasy forum PSEmu.pl stało się miejscem, w którym coraz częściej i bez mojej zgody reklamuje się treści niezwiązane z działalnością serwisu. Uważam taki proceder, za brak poszanowania mojego czasu, wysiłku i kosztów jakie włożyłem w stworzenie oraz utrzymanie PSEmu.pl

3) Ustawa, czyli postanowienie regulaminu
Ogłaszam więc otwarcie i bez żadnych skrupułów, iż nie życzę sobie by bez mojej zgody, na forum pojawiały się spam w postaci takich treści, bez względu czy znajdzie się on w we wpisie nic nie wnoszącym do tematu w jakim się znalazł, czy też w sygnaturce (podpisie) osoby dodającej taką treść. Tym samym wprowadzam stosowne postanowienie do regulaminu i oczekuję że będzie ono przestrzegane.

4) Kara
Jest standardowa, za niestosowanie się do postanowień regulaminu, wpis zostanie usunięty, a użytkownik publicznie upomniany. Jeśli upomnienie nic nie da, konto użytkownika zostanie stosownie oznaczone (ranga spamer), a dostęp do serwisu w pełni zablokowany. Przy rażących przypadkach łamania niniejszego postanowienia, tudzież z tytułu rozpowszechniania rażącego spamu, adresy mailowe osób ukaranych zostaną dodane na czarne listy.

5) Wyjątki
Wyjątkiem od powyższego postanowienia są:
- linki do komercyjnych stron zawierających bezpośrednie odniesienie do zagadnień poruszanych w temacie np. strony oferującej sprzedaż sprzętu czy oprogramowania (kontrolery, konsole, gry) w związku z którymi toczy się dyskusja na forum.
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Osoby dotychczas obdarowane upomnieniem z opisywanego powodu:
roberto, interr, jadziak, faran, kasiki + janekk

po bliższym przyjrzeniu się sprawie: ban na wszystkich powyższych, którzy jak się okazuje piszą z jednego ip. Państwa już pożegnamy.
2BII!2B
ODPOWIEDZ