Patch do pobrania

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry XenoGears w wersji na konsolę Sony PlayStation.

Moderator: browar

browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Wielkie dzięki za podesłane błędy.

Wrzuciłem na serwer poprawioną wersję patcha, który eliminuje problem z mapami świata na prawdziwych konsolach.


Co do wersji angielskiej z napisami... nie ma takiej możliwości bez zrobienia tych filmów od nowa. Jako, że ja z kolei nie trawię żenującego angielskiego dubbingu w Xeno, raczej już tak zostanie. :)

P.S. Squall, w poprzedniej wiadomości dopisałem rozmiar CD2.
Obrazek
Awatar użytkownika
Squall24
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2011, 21:38

Post autor: Squall24 »

Ok, dzięki. Wszystko mi działa, ale mam teraz jakiś dziwny błąd...

Na CD2 podczas walki z Deusem, on obniża mi hp o 1/2 całej drużyny. Następnie czekam aż znowu obniży, a nagle gra mi się zawiesza... Czekałam jakiś czas, ale nie ma zamiaru się odwiesić. Co mam zrobić? Czego to wina?
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

No niestety jest to wina samej gry. Xeno zachowuje się tak samo na ps2, psp, emulatorach epsxe, psx i pcsx. Jedynie na prawdziwym szaraku nie uświadczysz tego problemu. Na necie jest sporo poradników mówiących jak w miarę bezboleśnie przejść ten etap gry. Ale nie obejdzie się bez paru prób.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sefiro
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 18 grudnia 2004, 21:03

Post autor: Sefiro »

Czy udało się już komuś skończyć spolszczone Xenogears na PSX'ie ?
Jeszcze jakiś czas temu, ludzie pisali o różnych bugach itp, ale ostatnio jakoś nikt już nic nie pisze. Czy to znaczy że grę bez problemu można już skończyć ?
boggoo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2011, 23:34

Post autor: boggoo »

Witam,

ja mam mianowicie problem z xenopatcherem, patche z filmami poszły bez problemu. Problem polega na tym, że jak wybieram jeden z obrazów(1CD czy 2CD) i ten plik do patchowania i daje "Apply patch" to wyskakuje mi komunikat "Error reading index", nie wiem co jest źle, liczę na pomoc z tym.

Z góry dziękuje za pomoc
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Jeśli używasz Visty albo 7 uruchom program jako administrator. W innym wypadku zobacz czy aby na pewno masz poprawnie zrzucone obrazy,
boggoo
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 września 2011, 23:34

Post autor: boggoo »

Używam XP, rozmiary obrazów się zgadzają z tym co jest tutaj podane(CD1 jako .bin, CD2 jako .img), filmy da się zamontować do obrazów. Najpewniej coś w obrazach było wcześniej grzebane(intro po uruchomieniu gry wygląda na nietknięte) lub po prostu coś "uwalone" nich jest. Zobaczy się co będzie.




EDIT: Problem rozwiązany, wszystko działa(jak na razie) :)
Anders
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 września 2011, 17:05

Post autor: Anders »

Witam,
mam następujący problem w Xenogears: gdy zamierzam wyekwipować jakąś postać i dać jej pewien konkretny przedmiot (do tej pory natrafiłem na dwa: Pierścień Herkulesa i Kolekcjoner) i najeżdżam na ten przedmiot czerwonym znacznikiem, gra mi się po prostu zawiesza. Z innymi dotychczas znalezionymi przedmiotami tego problemu nie było... czy ktoś wie może, dlaczego tak się dzieje?
Awatar użytkownika
Sangsen
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 03 października 2011, 13:40

Post autor: Sangsen »

Witam wszystkich, również posiadam problem o którym wspomniał wyżej kolega Anders i stwierdzam że jest to wina spolszczenia. Odpaliłem save'a na wersji amerykańskiej, tam założyłem Trade Card (bezproblemowo), zapisałem i wczytałem save'a na polskiej wersji (gram na PSP). To jedyne mi znane rozwiązanie tego problemu.
W dodatku zauważyłem, że problem ten zniknął, gdy w Shevat zebrałem przedmioty z muzeum: Yamato Belt, Hercules Ring, itd. Już prawie przeszedłem Deusa, ale przypomniało mi się że nie wziąłem tych itemów z Shevat, więc się cofnąłem, pozbierałem je i przez przypadek najechałem na Trade Card. Gra się nie zawiesiła, mogłem już swobodnie zmieniać eq.

Ukłony dla autora spolszczenia, że mu się chciało, mimo tego jednego błędu i kilku literówek spolszczenie jest bezbłędne :D
Pozdrawiam
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Witam :) Czy mógłbyś mi podrzucić na @ sejwa, w którym masz pierścień herkulesa, który wywala grę? Wydaje mi się, że naprawiłem ten item jeszcze w maju. Kolekcjonera naprawiłem dzisiaj. Patch pobierzecie ze strony tłumaczenia midgar.psemu.pl/xgpl
Przepraszam, że tak rzadko tu zaglądam, ale brak czasu daje się boleśnie we znaki.
Pozdrawiam serdecznie.
Obrazek
ODPOWIEDZ