Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Final Fantasy 7 po polsku
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Plyta głowna a Karta graficzna Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MAT
Senior
Senior

PostWysłany: 2011 05 15 12:16    Temat postu:  Plyta głowna a Karta graficzna    

Czy jest znaczenie wydajności jeśli kupię płytę główną i kartę graficzną jednego producenta (Gigabyte) lub płytę główna Asusa i kartę graficzną od Gigabyte Question

Zauważyłem że jak składają w sklepach to właśnie płyta główna i karta graficzna są od jednego producenta.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2011 05 16 00:46    Temat postu:    

Może tak:
+ Po pierwsze i przede wszystkim liczą się parametry (prędkość, niezawodność) podzespołów, a nie fakt czy pochodzą od tego samego producenta czy od różnych
+ Wybór producenta ma jednak wpływ na funkcjonowanie,z szczególnym uwzględnieniem niezawodności komponentów. Ot im lepszy proces produkcyjny i lepsze materiały w nim wykorzystane tym większa szansa że sprzęt będzie Ci dobrze służył.
+ Asus (pomijając najtańsze modele, czy to płyt czy kart grafiki) to dobry wybór.
+ Gigabyte przez ostatni rok czy nawet dwa zszedł jednak na psy. Wiąże się to głównie z przejściem tej firmy na produkcję w technologii bezołowiowej. Sprzęt jest niby zdrowszy dla użytkownika i powoduje zdecydowanie mniejsze zanieczyszczenia środowiska w czasie wytwarzania... niemniej ta technologia powoduje, że połowa układów na płytce po upływie jakiegoś czasu (pół roku, rok, różnie to bywa) się odlepia, albo coś nie kontaktuje jak powinno i układy się palą. Siedzę w tym już jakiś czas, widzę że co 3 płyta wraca na gwarancji a grafiki sypią się w stosunku 8 uwalonych na 10 sprzedanych. Absolutnie odradzam.

Co więc polecić:
+ Z kart graficznych ASUS (raczej bezproblemowy i tani), Palit (tu trzeba dbać o wentylator bo to pięta achillesowa tych kart, reszta niezawodna), Gainward (niby nic nadzwyczajnego, średnie osiągi, ale karty się nie sypią), XFX (możesz zaryzykować, bo to renomowana marka, ale absolutnie nie bierz najwyższych modeli - bardzo kiepskie czyt. zawodne chłodzenie, plus widziałem jak jedna zrobiła małe ognisko za obudową - tak jak wcześniej pisałem, średnia półka będzie ok, z górnej brałbym raczej ASUSa bo może jest wolniejszy, ale dużo pewniejszy).
+ Płyty główne: DFI (jak Cię stać, bo nie ma nic lepszego), ASUS (najlepszy stosunek cena-jakość), Intel (znajdziesz w paru sklepach, średnie osiągi, bardzo przystępna cena i naprawdę dobra niezawodność).
+ I tak na marginesie - procesor niezaprzeczalnie Intel (jesteś już jakiś czas na forum więc nie muszę tłumaczyć dlaczego), myślę że na chwilę obecną najlepszy wybór to i5, bo i7 jest wypasiony, ale ma też sporo wad (cena, temperatura pracy, no i wydajność której nie wykorzystasz). Więc na mój gust lepiej kupić najmocniejsze i5 aniżeli najsłabsze i7. Wyjdzie taniej (kasę można ulokować choćby w lepszą grafikę) a mocy i tak będzie dużo :]

Tyle z mojej.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
rykon
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 10 10 13:31    Temat postu:    

Obecnie jak dla mnie najlepsza jest platforma intela i najwydajniejsza, jakaś i5 w zestawie z gtx np 1070 robi mega robotę i starczy praktycznie do wszystkiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
Rodo3
Nowicjusz

PostWysłany: 2016 11 22 19:23    Temat postu:    

tylko, że intel się mocno ceni Sad
karol88
Junior
Junior

PostWysłany: 2016 11 25 19:33    Temat postu:    

WTAMM,

owszem intel się ceni, lecz za odpowiednią jakość trzeba odpowiednio zapłacić. Tak jak w innych dziedzinach, czasem warto trochę dołożyć i mieć lepszy sprzęt, pozdrawiam
Powrót do góry
Osiran
Nowicjusz

PostWysłany: 2017 09 27 10:45    Temat postu:    

Siema! Niedawno zakupiłem radeona rx 480 i teraz postanowiłem wymienić płytę główną, ram na ddr4 i procka na mocniejszego, czy do 2000 zł za te trzy podzespoły coś dostanę ciekawego?
Powrót do góry
Strona 1 z 1 [6 Posts]  
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2017 10 23 13:28
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)