Zjechany laser w PSX

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Zjechany laser w PSX

Post autor: Yohokaru »

Siema. Zauważyłem pewną zależność w mojej konsoli...gdy nagrywam gry(pomińmy fakt moich 33 gier psx na kompie... winter_mute- ja to ściągałem 2 lata temu...) z prędkością 8x na płytach OMEGA CD to gry chodzą idealnie... a jak nagrywam innymi kompaktami(Verbatim,TDK,Titanum) to szlak jasny trafia i gra się odpala ,ale działa tak jakby chciała a nie mogła. Oryginały dobrze działają.

Podejrzewam dwie rzeczy:
a)Wada przerobionej konsoli,chociaż gry które miałem od kuzyna(piratki) działały dobrze)
b)Uszkodzenie lasera(konsola ma 13 lat, więc...)

Co ty na to winter_mute?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Po pierwsze - nie chwal się że ściągasz gry (bez względu czy robiłeś to 10 lat temu czy wczoraj), znasz panujące tu zasady więc zostaw takie rewelacje dla siebie, bo z mojej strony możesz otrzymać jedynie ostrzeżenie.

Co do samych płyt - temat uważam za otwarty, bo w pewnych przypadkach inaczej niż z kopii się nie da - dla przykładu Final Fantyasy 7/8/9 w polskiej wersji językowaj nie odpalisz na konsoli inaczej jak z patchowanej kopii ... inny przykład, Tekken3, męczę z backupu bo grę w idealnym stanie importowałem z Japonii i jest mi jej najzwyczajniej szkoda.

W końcu po trzecie - oryginały na PSXa, w swojej czarności (kto ma ten wie o co chodzi) są po prostu genialne, nawet mocno porysowany spód na ogół nie stanowi problemu. Na dodatek są płytami tłoczonymi co również niezwykle pozytywnie wpływa na kulturę pracy czytnika. Z tych względów Twój problem rozkałada się w zasadzie na 3 inne:
1) sprzęt - obecne nagrywarki nie obsługują zapisu w prędkości 2x... i już.\
2) oprogramowanie - CloneCD nie jest już taki jak kiedyś, a reszta przeważnie ssie.
3) płyty - mamy erę DVD, którą zresztą powoli zaczynamy wypierać BR, nie oszukujmy się CD stało się segmentem niszowym przez co nośniki, nawet od tych lepszych producentów pod względem jakości pozostawiają wiele do życzenia.

co więc z tym zrobić:

Ad 3) Kupić coś z górnej półki np:
Kodak Gold Profesional / Kodak Ultima Gold
albo coś tańszego cieszącego się dobrą opinią:
Verbatim Pastel lub TDK D-VIEW
albo wziąć pzykład z oryginałów i nabyć coś z czarnym spodem np.
Esperanza BLACK
które o dziwo mają bardzo dobrą opinię.

Ad 2) Tu bez rewelacji - najlepszy w temacie powinien być CDRWin
http://www.goldenhawk.com/
choć szczerze powiedziawszy kusi mnie by przetestować jak się sprawi ImgBurn...
http://www.imgburn.com/
..z którego ostatnio namiętnie korzystam i jestem bardzo zadowolony - poradził sobie np. z przekopiowaniem kilkunastu płytek miniDVD z kamery, na których cała reszta softu połamała sobie zęby.
Samą kopię wykonujemy zaś na najniższej prędkości, wpierw zrzucając grę na dysk wraz z danymi subkanałowymi, a dopiero później wypalając taki obraz na czystej płytce.

Ad 3) dawno się nie bawiłem w backup, toteż w kwestii sprzętu mogę napisać jedno - LG rządzi, używam od zawsze i jeszcze nigdy nie miałem problemów z nagrywarką tej firmy.

Tyle z mojej.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Img Burn owszem bardzo dobre,ale CDR Win nie sprawdzałem... :o pozatym to mam problem z obrazem GT3. Gra działa na emulatorze ale jak wypalam na konsole to jest Unable to read disc. Dzisiaj spróbuje z inną płytką bo Omega to jakaś kicha DVD i zobaczymy. Nagrywam Alchoholem jakby co w prędkości 4x

Edit:Można nagrywać gry ps2 na DVD-RW? Możesz zrobić zdjęcie tego oryginała Tekkena 3 i wstawić bo japońskiej okładki nie widziałem z żadnej gry psx:(
ODPOWIEDZ