Ekran śmierci po załadowaniu instalki

W dziale software porozmawiasz na temat oprogramowania, począwszy od tego najprostszego (pisanego w języku znaczników - HTML), a skończywszy na programach wyspecjalizowanych.
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

Hmmm, chyba robisz coś nie tak.
TU masz instrukcje jak zainstalować.
Tak na szybko podam kroki jakie trzeba wykonać, aby wykonać świeżą instalację (dane z dysku C zostaną usunięte):
1. Kliknąć dowolny klawisz aby odpalić instalkę.
2. Enter = Dalej
3. F8
4. ESC
5. Wybierasz partycję C i dajesz Enter
6.Wybierasz "Formatuj partycję stosując system plików NTFS (Szybkie)" i wciskasz Enter
Potem już będzie z górki :)
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Tak ale instalator gdy chcę usunąc partycję, nie pozwala na to gdyż tam są pliki do instalacji, czy cuś takiego...
Awatar użytkownika
chinek
User
User
Posty: 41
Rejestracja: 27 kwietnia 2004, 15:25

Post autor: chinek »

Nie powinien :) A po co usuwać wybierasz Enter - Instaluj (punkt 5)
Jak masz dostęp do innego kompa to możesz sobie nagrać plyte live CD z programem gparted
Tam już na 99,99% sformatujesz partycję systemową.

Edit:
TU masz jak sformatować partycję systemową z konsoli.
Powodzenia.
Sprzet: P4 3GHz, 512 RAM, GF4ti
Notebook: Fujitsu-Siemens E8420 (9300M GS)
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Tak tyle że zapomniałem dodać,że instalka automatycznie dobiera dysk d:,a gdy zmieniam na c: to już nie pojawia się opcja formatu tylko zastąpienie plików systemowych nowymi. Jakaś paranoja,bo format przy użyciu gparted odpada gdyż potem nie będe miał jak dostać się do instalki(piekielna nagrywarka)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

chinek pisze:Kurde a mi się coś ubzdurało, że ma przez adapter sata/ide dlatego się dziwiłem
Taki adapter to raczej stosujesz jak chcesz podpiąć stary dysk (np. z danymi z programu fakturującego, bo stracić się to nie może, a kopiowanie nie zawsze przynosi oczekiwany rezultat) do nowego (nie starszego niż 6 miesięcy) komputera, bo z tego co obserwuję przez ostatnie 3 miechy to ATA wychodzi całkowicie z użycia- na coraz większej ilości płyt brak gniazda, a nagrywarki LG są praktycznie niedostępne od dobrych 4-5 tygodni, kupić można co najwyżej jakiś jeden model Lajtełona, strasznie wyjący na domiar złego.
centation3 pisze:1) Zainstalowanie Windowsa na partycji D:
Co wy na to?
[...]
Tak tyle że zapomniałem dodać,że instalka automatycznie dobiera dysk d:,a gdy zmieniam na c: to już nie pojawia się opcja formatu tylko zastąpienie plików systemowych nowymi. Jakaś paranoja,bo format przy użyciu gparted odpada gdyż potem nie będe miał jak dostać się do instalki(piekielna nagrywarka)
Przekombinowałeś i dalej kręcisz ile wlezie, aż do zerwania gwintu :] Instalacja z dysku wymaga pierwszej partycji do rozruchu i ew. drugiej jeśli zgrałeś na nią zawartość płyty z Windowsem. Jednym słowem nic na dysku nie ruszysz, a możesz co najwyżej dogrywać dane do już istniejących.
Jesteś jak moja kobieta - w ogóle się nie słucha, a zrobi o co się ją prosi dopiero po tygodniu, gdy przetestuje wszystkie inne możliwe sposoby i na własnej skórze sprawdzi ich zawodność :P

Ja zostaje przy swojej radzie - nie produkuj się bez celu, tylko idź do znajomego i pożycz napęd z taśmą, nie musi to być nagrywarka, może być stary nieużywany CD-ROM sprzed 10lat, ważne by płyty czytał.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Yohokaru
Senior
Senior
Posty: 192
Rejestracja: 15 lutego 2011, 14:51

Post autor: Yohokaru »

Niestety mam to po ojcu... Przypomniałes mi wlasnie jak czyściłem laser w PS2 do skutku jakim było nie tnące intro w GT3 po czym sprzęt i tak wylądował w serwisie... Co do instalki jak zwykle masz rację:P(regulamin punkt o modach i adminach heh)
ODPOWIEDZ