PSX v.1.13

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
R3M3K
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 10:26

PSX v.1.13

Post autor: R3M3K »

Witam , mam problem z zapisywaniem stanu gry w emulatorze PSX v1.13
problem polega na tym ze sloty na karty pamięci są ciagle puste. wpisuje np slot1 to przez caly czas jak gram , slot jest ''aktywny'' i zapisuje mi stany gry , lecz po wyjściu z gry i po ponownym wejściu sloty od karty znowu są puste a zapisanych stanu gry niema. jest to bardzo wkurzające gdyż gram w jedna gre (crash bandicoot 3) i już byłem dość daleko ,zapisałem gre(będąc pewnym , że jest już OK) ,wchodze żeby sprawdzić czy aby na pewno mam zapisany stan gry i du** . . . Nie wiem w czym jest problem .
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Witam. Sprawdź czy masz w odpowiednim folderze pliki z kartami pamięci. Jeśli są wystarczy je sformatować z poziomu emulatora lub poprawnie ustawić do nich ścieżkę. W innym wypadku możesz pobrać same pliki karty pamięci lub inną wersję emulatora która zawiera odpowiednie pliki.
R3M3K
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 10:26

Post autor: R3M3K »

a jak te pliki z karta pamięci się nazywaja ? wpisuje w google to jedynie co znalazłem to jakiś wątek o programie o nazwie MemRex
wpisuje MemRex download i wyskakuja mi jakieś sterowniki do kart graficznych ...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Emulator sam tworzy pliki kart:
1) wejdź w {Plik > konfiguracja > karty pamięci}
2) uzupełnij pole "slot 1" wg szablonu podfolder_emulatora\nazwa_gry_do_8_znaków.bin np. "cards\tekken3.bin" lub "cards\ff7cd1.bin", po czym zastosuj,ok
3) nie zawadzi uruchomić emulator ponownie
4) każdy zapis będzie odbywał się w katalogu cards, w pliku o zdefiniowanej nazwie
5) nie zawadzi tworzyć nowych memorek dla kolejnych gier, pozwoli Ci to zachować porządek i łatwo wyszukiwać save'y

Inny sposób:
Zaopatrz się w to:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=151
za pomocą powyższego programu możesz bezproblemowo tworzyć i zarządzać kartami pamięci, również dla pSX-a
2BII!2B
R3M3K
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 10:26

Post autor: R3M3K »

Nie wiem czemu ale program ,ktory mi poleciles niestety nie działa . robie tak jak w tym tutorialu
http://www.youtube.com/watch?v=0QinBPO_HOE
lecz karte pamięci jaka wybieram poprzez program nie zapisuje mi sie w ustawieniach programu, malo tego karta ta nie odczytuje mi save z gry , ktory istnieje do czasu mego wyl. emulatora.
i robilem twoim sposobem ktory podales. niestety jak klikam wybierz to automatycznie przeskakuje mi na <brak>



P.S od wczoraj mam jeszcze crasha TR i na nim wszystko smiga, tzn karty sa ,zapisuje jak trzeba.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

niestety jak klikam wybierz to automatycznie przeskakuje mi na <brak>
A czy ja gdzieś napisałem byś kliknął przycisk [wybierz]? Przecież nie chcesz wybrać istniejącej karty tylko zrobić nową, tak? To po co klikasz ... jak nie trzeba? :]
Nie wiem czemu ale program ,ktory mi poleciles niestety nie działa . robie tak jak w tym tutorialu
Odpalasz program:
1) File > New
2) File > Save
3) zapisujesz jako memorka1.bin [Format pSX/AdriPSX w menu zapisu] w folderze cards emulatora i dopiero wtedy klikasz sobie [wybierz] w pSX i wybierasz utworzoną w MemoryCardRex kartę.
...żadne filozofia, żadnego tutka do tego nie trzeba.

edit1: Swoją drogą, jak masz problem tylko z 1 grą, to może, to nie wina memorek tylko zwalonej gry? Co to za szpila w ogóle?
edit2: nazwa pliku memorki nie powinna przekraczać 8 znaków, a spację zastąpujesz znakiem "_", tak na wszelki wypadek.
2BII!2B
R3M3K
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 10:26

Post autor: R3M3K »

Robie tak jak napisales i nie dziala :/
w konfiguracjach dalej nie widnieje moja memorka .

daje File -wybieram plik z gry (wyskakuje mi tam obrazek crasha i jego miejsce w ktorym sie znajduje)-save as -wpisuje memorka1.bin- wchodze do gry-konfiguracje -wybieram '' ...''- wchodze w folder cards i brak czego kolwiek do wyboru .
tak robie(przynajmniej tak zrozumialem , ze mam zrobic :) ) minus tego jest taki ze gra jest odrazu z emulatorem w calosci . tzn klikam na ikone crasha to odrazu odpala mi sie emulator z ta gra, nie mam oddzielnych plikow gry .
Awatar użytkownika
dante195
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 18 października 2006, 09:26

Post autor: dante195 »

A nie łatwiej zapisywać stan gry jako pliki .psv? Nie potrzeba do tego memorek, a w każdej chwili można sobie zapisać stan gry (w folderze save) pod dowolną nazwą.
R3M3K
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 15 czerwca 2012, 10:26

Post autor: R3M3K »

jak bym mógł to bym tak robił :D napisałem wyżej , że co zapisze stan gry to po wył. gry , już tych zapisów nie ma. nawet spr foldery bez wł. emulatora z grą. po prostu znikają :/
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Niektóre programy na Windows Vista/7 potrzebują uruchomienia w trybie administratora aby mogły zapisywać cokolwiek na dysku.
ODPOWIEDZ