Project: Insomnia

Piszta co chceta
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Project: Insomnia

Post autor: Muzzy^F8 »

Dawno mnie tutaj nie było to przyszedłem się pochwalić, że oprócz pracowania (z przerwami) w jednej i tej samej firmie, ostatnio były moderator na tym forum (wielce upierdliwy i wredny :P ) postanowił zrobić projekt muzyczny. ;)

Efekty tego projektu (w momencie jak to piszę akurat jestem po wystawieniu tracka 05) można "obejrzeć"/posłuchać na:
http://www.youtube.com/user/MuzzyF8

Jak się komuś spodoba to mogę powiedzieć, że w planach jest 7 kawałków. Miało być 6, ale będzie 7. :twisted:

Acha... Klimat. Ogólnie całość można podciągnąć jako Dark Electro. Bardziej szczegółowo? Trochę Ambientu, trochę Trip-Hopu. A nawet Goa Trance z szybkością 160 Beats Per Minute się trafi. :P

Pozdrowienia od rzadko zaglądającego dla ludzi z forum. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Słucha się nie najgorzej mimo tego, że w większości przypadków nie lubię muzyki elektronicznej. Co najważniejsze , twoja muzyka to nie popularne obecnie "wiertarki" których nie da się moim zdaniem słuchać dłużej niż 15s.
Generalnie cały projekt dosyć fajny i trochę mi przypomina stylistycznie muzykę z Wipeouta.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Świetna robota - nie spodziewałem się, ze utwory w tej konwencji nie zmęczą mnie po 15 minutach. W dodatku jak na jakość YT i odsłuch na słuchawkach ścieżki brzmią zaskakująco nieźle. Nie miałbym jednak nic przeciwko posłuchaniu tego na pełnowymiarowym sprzęcie - nie wiem czy głośniki nadążą za szybszymi utworami, niemniej można prosić o linka do FLACów?
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

@w_m: jak masz winamp-a lub foobara2000 (wiem, jestem zepsutym człowiekiem ograniczonym windowsem) z wtyczką foo_dumb, to wersje bezstratne są w .it też dostępne w linkach - tylko trzeba całe opisy do filmu przeczytać. Zajmują mało bo to zapis nutowy z zapisanymi instrumentami - takie midi + instrumenty w 1 pliku. :P

Z tego co na androidzie używam, to ludzie preferujący pingwinowy system mają alternatywę foobara zwaną deadbeef - ten soft też bez problemów powinien .it uciągnąć. ;)

Zamówienie FLAC w ostateczności mogę w pliku .7z zrobić jak będzie projekt zamknięty. ;)

@Eysmond: bo ja zawsze dziwnej muzyki słuchałem i takoż samo dziwną robiłem swego czasu na demoscenie. A że demoscena ucichła to trzeba się pokazać. :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

VLC bezproblemowo konwertuje it-y do dowolnego formatu (w tym FLAC) pod dowolnym systemem operacyjnym. Niemniej w jego, jak i każdym innym przypadku boję się nadinterpretacji programowej, wszak nie mogę mieć gwarancji, że to co teraz słyszę w 100% odpowiada temu co Ty stworzyłeś.

Szczególnie, że po konwersji trzeba dostosować amplitudę i znormalizować ścieżki - ergo zawsze się coś traci. Dlatego IMHO najlepszym sposobem jest operacja gotowy(e) FLAC(i) na cd i jazda - najprostszy, najwygodniejszy, najbardziej zadowalający jakościowo sposób.

Reasumując - już sobie poradziłem, niemniej nie obraziłbym się zobaczyć w przyszłości gotową płytkę zremasterowaną przez autora projektu.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Właśnie jestem na etapie szóstego tracka.
Jak już mówiłem. Flac-a mogę zrobić jak będzie 7 tracków zamknięte.

Jak chcesz odsłuchać w 100% brzmienia bez przekłamań, to polecam do wygooglowania "ModPlug Player". Sam robię na trackerze, co ma minimalnie zmieniony kod tegoż playera. I co ważniejsze. Tym playerem przerabiam na .wav przed przerabianiem na cokolwiek inne. Domyślnie normalizuje także i dostosowuje do odpowiedniej głośności przy przerabianiu na wav.

Kolejny raz Cię w_m zbyłem - wiem. Ale jak się napaliłeś na muzę, to te 2 tracki wytrzymasz.

Do końca roku mam zamiar projekt zamknąć. ;)

P.S.
A jak chcesz z Trackera bezpośrednio, to zwie się "Schism Tracker". Kompilacje pod odpowiednie systemy także znajdziesz jak pogooglujesz. ;)

P.P.S.
I taka ciekawostka dla zainteresowanych. Jeżeli jest tak, że powstaje nowy track, to zawsze najnowszy "work in progress" można znaleść na:
http://muzzy.f8.fm.interia.pl/1.it
Tak. W momencie kiedy to piszę można zobaczyć na jakim etapie jest track 06.

Aaa. Jeszcze jedno. Czasami "work in progress" może się wydawać niczym nie różnić od końcowej wersji.
Już to tłumacze. Ostateczny "work in progress" jest zakończonym trackiem, jednakże w wersji mono. Dopiero jak już mam wymyślanie i wpisywanie w plik zakończone do końca, to zostaje parę dni na tak zwany upmix do stereo. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Sorki, że tak post pod postem, ale przynajmniej się lepiej rzuci w oczy. :P

Czy wszystkie sny są regenerujące? Raczej nie. Czas na dziwne sny.
Czyli track 06 "Dream" został wypuszczony do ludzi. Link:
http://www.youtube.com/watch?v=TRYJ9lAtccQ
Starając się podpiąć pod jakiś styl konkretniejszy ten kawałek można go określić jako trip-hop. ;)

Już tylko jeden kawałek do zamknięcia projektu. :D
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Kolejny raz Cię w_m zbyłem - wiem. Ale jak się napaliłeś na muzę, to te 2 tracki wytrzymasz.
Spoko, spoko - swoimi wpisami nie miałem najmniejszego zamiaru wywierać jakiejkolwiek presji. Ot, stwierdzam jedynie iż fajną opcją byłaby możliwość zaopatrzenia się w kompletny, zremasterowany album... a czy będzie to możliwe za tydzień, miesiąc, pół roku, dwa lata, czy w ogóle to już kwestia drugorzędna i zależna jedynie od Ciebie.

Jeśli zaś o mnie chodzi, to zgodnie z tym, co pisałem wcześniej - poradziłem sobie, tym samym przesłuchałem tracki na pełnowymiarowym zestawie, który całkiem nieźle poradził sobie ze wszystkimi utworami. Nie będę ukrywał - miałem obawy, co do połączenia szybszych kawałków z leciwym niskotonowcem, któremu z racji gabarytów nie zawsze udaje się nadążać... niemniej, dał radę i uzyskane brzmienie było niezwykle przyjemne dla ucha - pomimo, że prezentowany gatunek nie preferowanego przeze mnie nurtu. Jednym słowem - świetna robota, z niecierpliwością czekam na pełny album, choć jak nadmieniłem wcześniej - spokojnie, bez presji, dłub w utworach tyle ile potrzebujesz bo wiadomym jest że lepiej dostać coś później, ale w pełni dopracowane, aniżeli lipę odbębnioną na szybcika.

Z kwestii technicznych - wiem, że gatunek jest jaki jest, a większość osób, słuchając utworów na kompie i tak nie zwróci na to uwagi, ale przerabiając poszczególne kawałki zwróciłem uwagę, że widocznych pomimo różnic brzmienie utworów jest dość płaskie... stąd moje pytanie. Czy tracker pozwala na pracę wielokanałową - znaczy się czy dany sampel można przypisać do jednego kanału, czy tworzy się jedynie w mono? Mówiąc wprost, nie myślałeś nad tym by zrobić kilka smaczków w postaci znaczącej, jesli nie pełnej separacji kanałów - dla przykładu w wejście Dream - duża amplituda "wow" na lewym kanale, "zegar" ("tyn-tyn-tyn-tyn-tyn") na zmianę lewy/prawy, linia melodyjna zaczyna wchodzić na prawym, a później wyrównujesz (dajmy na to koło 1 minuty). Wiem że przedstawione podejście to makabra, jeśli chodzi o nakład pracy i czasu, bo w tym momencie każdy instrument należałoby eksportować z trackera osobno i godzinami miksować uwzględniając natężenie, rozkład na kanały i ewentualne zastosowanie efektów, toteż niewielu osobom będzie chciało się bawić dla jedynie kilku sekund zarysowanego stereo... ale mimo to z ciekawości zapytam - nie myślałeś o niniejszym rozwiązaniu?

A na koniec, pozwolę sobie na małą rekomendację darmowego oprogramowania adekwatnego do poruszonej powyżej tematyki:
- protoplasta: http://www.kreatives.org/kristal/
- i rozwinięte narzędzie: http://studioone.presonus.com/free/
2BII!2B
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Żeby za bardzo nie namieszać tłumaczeniami... bo dobrze wiem, że na tłumaczącego cokolwiek się nie nadaję.

W trackerze masz tak, że próbki masz mono. Znaczy możesz zaimportować stereo, ale i tak przerobi na mono. Cały efekt "stereo" robi się tak, że do jednego kanału przypisujesz na stałe, że jest albo 00 - left - 32 mono - 64 right. Oczywiście można wybrać cyfrę pośrednią, wtedy dzwięki z danego kanału lecą optymalnie bardziej z lewej, bardziej z prawej.

Dodatkowo jest efekt nakładający wymuszenie "pozycji" danego tonu, dzięki temu można robić płynne przejście - o ile nie chcesz jeszcze jakiegoś innego efektu na dźwięk nałożyć - albo jak to poszalałem w Insanity - na jednym kanale zrobić kaszane - raz lewo raz prawo - i niech słuchacz na słuchawkach cierpi. :twisted:

Domyślnie przy nowym pliku do obróbki tracker ustawia wszystkie kanały na mono i z reguły do czegoś co się nie będzie puszczało w większy obieg nawet mono starczy.

A co do podpowiedzi, to coś może skorzystam w ostatnim kawałku. Pomysł z zegarem mi się podoba. :D Od znajomej z Seattle mam już tytuł. Z słuchania dziwnych albumów w domu pomysł na klimat, a zegar jak najbardziej mi pasuje. :D Po Dream zrobić budzenie można jak najbardziej. :twisted:

I znowu się rozpisałem. :P
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Projekt zamknięty. Ostatni track wypuszczony:
http://www.youtube.com/watch?v=0IulwvumUx4

Jak w_m nadal chcesz flac, to w opisie filmu będzie link do flac-a na depositfiles. ;)
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
ODPOWIEDZ