Save z epsxe na szaraku?

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
tomi94
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 03 sierpnia 2009, 13:07

Save z epsxe na szaraku?

Post autor: tomi94 »

Czy jest taka możliwość, aby przenieść save z emulatora o rozszerzeniu .mcr, na kartę pamięci PSX'a? Kiedyś za pomocą portu równoległego i zbudowanej przystawki do karty pamięci w starym komputerze, przeniosłem save'y z karty na komputer, przekonwertowałęm je na mcr i przeszedłem trefny moment w final fantasy vii. Przejściówka ta działała tylko w jedną stronę, nie chciała zapisać stanu na karcie pamięci. Myślałem, by przenieść je na kartę, za pomocą konsoli ps2, ale stanąłem w takim miejscu, że nie potrafię przekonwertować .mcr na .ps2, (i chyba nie przekonwertuję)by za pomocą mymc przenieść save na pamięć usb. Czy jest możliwość takiego przekonwertowania? Może zmiana rozszerzenia pliku? jakiś program, podpowiedź albo dobra rada ;)

Równie dobrze rozmyślałem przeniesienie save za pomocą konsoli ps3, a dokładniej za pomocą Memory Card Adapter (przystawka do ps3). Save z epsxe, za pomocą MemCardRex, przekonwertowałbym na .VM1 tylko nie wiem co dalej z tym plikiem zrobić, wgrać na usb i włożyć do ps3?, a nastepnie w ps3 skopiować na kartę za pomocą przystawki? Chciałbym, by ktoś pomógł mi w tym miejscu, co mam z tym zrobić, bo możliwe, że nie będę potrzebował konsoli ps2 do przeniesienia tych oto save'ów.

Ktoś powie dlaczego tak? Po prostu mam sentyment do tej gry, mnóstwo godzin spędzonych w dzieciństwie nad nią, sprawiają że wciąż chce się w nią grać. Gram oczywiście na oryginalnych płytkach, ale mój szarak jest już trochę sędziwy, a płytki nie są już pierwszej jakości i własnie to spowodowało, że musiałem przejść kilka trefnych momentów na PC.

Pozdrawiam wszystkich. ;)
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z tego co mi wiadomo, są dwa sposoby:

I) Dexdrive, czyli czytnik kart pamieci, który bezproblemowo zarówno zapisuje, jak i odczytuje z memorek. Zabawka ciężka do znalezienia w dniu dzisiejszym.

2) Sposób chałupniczy, kopiowanie za pomocą PS2
1) potrzebujesz:
- konsoli umożliwiającej odpalenie ulaunchelfa
- nośników: czyli pendrive i memorki
- oprogramowania tj.:PSXRC (google, ew. psx raw conwerter) i memcardrex
http://www.psemu.pl/psx.php?dzial=Downl ... e&plik=151
2) rozpakuj sobie wszystko do jednego katalogu, skopiuj tam też z emulatora interesującego Cię save-a
3) jak już masz wszystko rozpakowane to przygotowujesz plik do przeniesienia, to jest
a) otwierasz memorkę z ePSXe w memcardrex'ie
b) zaznaczysz interesujący Cię save klikasz PPM i wybierasz export save... w ten sposób zapiszesz sobie plik dajmy na to ff7_1.MCS
c) przechodzisz do katalogu z tym plikiem, łapiesz go i upuszczasz na ikonie PSXRC.exe (tzw. drag&drop, jakby nie było wiadomo o co chodzi)
d) program pomięli sekundę i w katalogu pojawi CI się surowy gotowiec (w postaci mniej więcej SLES-02965ff9) do wgrania na memorkę
4) kopiujesz niniejszy plik na pendrive'a
5) nośniki w konsolę i odpalasz ulanuchelf
6) za pomocą którego robisz kopię pliku z mass na mc1
7) odpalasz grę na konsoli, sprawdzasz czy da się załadować save i chwalisz się tutaj, czy się udało :)

sposób z PS3 może nie przejść, jeśli mnie pamięć nie myli to wirtualne memorki są szyfrowane zdajsie, ale kopiować nigdy przez PS3-kę nie próbowałem więc mogę być w błędzie.
2BII!2B
tomi94
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 03 sierpnia 2009, 13:07

Post autor: tomi94 »

Witam. Rok zeszło mi nad tym problem, wynikającym z braku czasu, braku konsoli ps2. I udało się, od znajomego kupiłem ps2 w dobrych pieniądzach, i postąpiłem tak jak kolega z forum opisał. Save zostało przyjęte przez memorkę i mogę grać dalej.Przyznam się szczerze, że muszę sobie przypomnieć trochę fabuły bo przez rok dużo zapomniałem. Dziękuje Ci winter_mute za pomoc ;) I pozdrawiam wszystkich.
ODPOWIEDZ