Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Reklama w serwisie PSEmu.pl
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 i dodatki
>> Zwolnione tempo "Tiger Woods pga tour 2005' Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Maalarek
Nowicjusz

PostWysłany: 2014 09 25 19:40    Temat postu:  Zwolnione tempo "Tiger Woods pga tour 2005'    

Poszukuję pomocy !
Od wielu lat nie mam konsoli ale postanowiłem emulować na komputerze ale nie mogę poradzić sobie z konfiguracją a walczę cały dzień.

Gra przy włączeniu ma zwolnione tempo, albo nie raz czarne kwadraty, nie wiem jak skonfigurować to pod mój sprzęt.

Karta: Geforce 9600GT 1GB
Procesor: Intel core duo 2 GHz
Ram: 4GB

PROSZĘ O POMOC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2014 09 26 02:44    Temat postu:    

Hej.

Zwolnienia najprawdopodobniej wynikają z niewystarczającej mocy obliczeniowej Twojego komputera - do zabawy z emulatorem PCSX2 zaleca się procesor klasy i5 z zegarem 3GHz oraz adekwatną dla niego ilość pamięci i kartę graficzną. Podczas gdy posiadane przez Ciebie 4GB ramu powinno spokojnie wystarczyć, a leciwy GF9600 nie powinien powodować zadyszki w niższych rozdzielczościach, tak tematu CPU nie przeskoczymy... 2 rdzenie i 2GHz to zdecydowanie sporo poniżej rekomendowanej tudzież wspomnianej wyżej poprzeczki, a moc procesora niestety w 85% decyduje o prędkości emulatora.

w niniejszej sytuacji widzę dwie opcje:
1) opisz z grubsza ustawienia emulatora jakie do tej pory przetestowałeś, coby mieć jakiś punk wyjścia i odniesienia w dalszej walce z PCSX2, a na chwilę obecną pokombinuj z suwakiem "predefiniowanych ustawień wydajności" lewy dolny róg okna ustawień {Menu Konfiguracja > Ustawienia emulacji }. Dla Twojego procesora proponowałbym jechać suwakiem w prawo począwszy od wartości 3. Dodatkowo testy wykonywałbym na rozdzielczości domyślnej tryb "native" w ustawieniach wtyczki GS, a o ewentualnym ulepszaniu obrazu myślałbym dopiero, gdy emulator rozpędzi się co najmniej do 150% prędkości domyślnej.
2) spróbuj może Tiger Woods PGA Tour 10 wydanego na PSP, emulatory tego systemu (mam konkretnie na myśli PPSSPP) mają dużo mniejsze wymagania aniżeli oprogramowanie udające PS2-kę, więc jest duża szansa, że Twój sprzęt pociągnie wspomnianą grę z pełną prędkością.

Pozdrawiam.

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Maalarek
Nowicjusz

PostWysłany: 2014 09 27 17:52    Temat postu:    

Na początku z góry dziękuje za odpowiedź.

Kombinowałem z tym suwakiem również, ale nic a nic lepiej.
Wiesz ... nie wiem czy jest sens dalszej walki z pcsx bo spróbowałem już chyba wszystkiego, liczyłem że komputer nie będzie się pocił a jednak taktowanie stawia swoje warunki. W zasadzie teraz ustawienia emulatora mam ustawiona na standardzie gdy w zakładce EE/IOP i VUS tryb mocowania wezmę na "extra" wtedy czarne kwadraty znikają i grafika jest piękna no ale tempo pozostawia wiele do życzenia.

Być może spróbuję z PGA TOUR 10 chyba, że jeszcze coś fajnego doradzisz choć sam wiem że sprzęt dość słaby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
NachoV
Junior
Junior

PostWysłany: 2017 12 21 15:24    Temat postu:    

dzięki za twoje odpowiedzi
Strona 1 z 1 [4 Posts]  
Strona Główna » Emulacja » PlayStation2 » PCSX2 i dodatki
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2018 10 21 20:53
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)