Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Zakup GamePada Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ramzes
Nowicjusz

PostWysłany: 2006 11 15 15:56    Temat postu:    

Witam
chcę kupić orginalnego pada Sony Dual shock 2.
Na allegro znalazłem ciekawą ofertę :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142367742

Jak myślicie jest to ogryginalny pad? Cena bardzo zachęcająca Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2006 11 15 16:04    Temat postu:    

Mi to nie wygląda na oryginał - a już szczególnie ta cena i brak pokazania na aukcji żółtego blistru w który powinien pad być opakowany.

The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
aku
Nowicjusz

PostWysłany: 2006 11 24 15:18    Temat postu:    

Witam.

Niedawno kupiłem przejściówkę Ps2-Pc firmy Venom (http://www.robson.pl/produkt.php/controller_to_pc_adapter_cable_venom/3013)

Problem polega na tym, że plug&play nie wykrywa urządzenia podpiętego pod USB (oczywiście sterowniki do przejściówki zainstalowałem). Na przejściówce świeći się dioda power, natomiast na dualu moge włączyć/wyłączyć analoga.

Przejściówkę wraz z podłączonym dualem próbowałem zmusić do działania na dwóch różnych kompach ( z Xp pro i home).

W związku z tym
1. Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z przejściówką w/w firmy?
2. Plug&play, powinno wykryć konwerter podłączony do kompa nawet jeśli pad nie jest podłączony, zgadza się?; pytam bo w sumie dual shocka nie sprawdzałem.
3. Jaką przejściówkę moglibyście z ręką na sercu Smile polecić (zleży mi na tym, żeby była dostępna w Polsce)?

pozdrawiam

[/url]
Powrót do góry
cZaJn!k
Junior
Junior

PostWysłany: 2006 11 27 16:52    Temat postu:    

Witam po długiej przerwie, spowodowanej przez strajk na poczcie...
Pada dostałem dopiero wczoraj i na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale są drobne mankamenty, które opisze w osobnym temacie.

Mój zestaw to:
Pad - Sony Dual Shock 2 (zakupiony w sklepie Gekon)
Przelotka - Super Joy Box 3

wydaje mi się że nie muszę opisywać powyższych urządzeń gdyż są wszystkim dobrze znane Smile. Szkoda że nie ma obsługi analogowych przycisków, ale może zakupię odpowienią przelotkę po jakimś czasie Wink.
Właśnie i tu jest pytanie. Czy gdybym sprowadził sobie SJB5 to będę miał te analogowe przyciski np. w NFS Carbon ? - bo wyłapuje różne poziomy odchylenia gałek Wink
Powrót do góry
daniello
Nowicjusz

PostWysłany: 2006 11 28 19:51    Temat postu:    

witam...pozyczylem sobie przejsciowke manty od kolegi i mam z nia problem, otoz gdy ja podlacze komputer niby wykrywa jakies nowe urzadzenie ale zaraz pojawia sie komunikat ze urzadzenie nie zostalo poprawnie zainstalowane i moze dzialac nie wlasciwie....i to tyle bo w menadzerze urzadzen nie widac przejsciowki i wogole nigdzie...gdy podlaczam pada (orginalny od PS2) nie dzieje sie nic, zadnej reakcji....wiecie co moze byc przyczyna? pozdrawiam

P.S. aha, i mam XP...
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2006 11 30 16:46    Temat postu:    

Trochę się tego uzbierało więc po kolei:
1) aku
Cytat:
Problem polega na tym, że plug&play nie wykrywa urządzenia podpiętego pod USB (oczywiście sterowniki do przejściówki zainstalowałem). Na przejściówce świeći się dioda power, natomiast na dualu moge włączyć/wyłączyć analoga.
Na początek dwie kwestie:
a) Wykrycie nie zawsze jest widoczne, więc możesz nie uświadczyć okienka nad zegarkiem jak w przypadku podpięcia Pendrive'a czy innego urządzenia. Co więcej przejściówka nie figuruje na liście urządzeń, które muszą być `bezpiecznie usunięte`. Najlepszym i najszybszym sposobem sprawdzenia jest {Panel Sterowania > Kontrolery gier}
b) jak w przypadku kilku innych urządzeń instalacja sterowników powinna poprzedzać podpięcie konwertera... czyli po polskiemu... najpierw instalujesz stery (czasami warto tez zrestartować system) a dopiero później podpinasz przejściówkę.
Cytat:
1. Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z przejściówką w/w firmy?
Ja nie, ale nie obrażę się jak ktoś mi taką zafunduje :p
Cytat:
2. Plug&play, powinno wykryć konwerter podłączony do kompa nawet jeśli pad nie jest podłączony, zgadza się?; pytam bo w sumie dual shocka nie sprawdzałem.
W przypadku mojej Manty akurat tak się dzieje - nawet bez zainstalowanych sterowników i podpiętego DS system {Panel Sterowania > Kontrolery gier} wykrywa przejściówkę jako 4-osiowy, 12-przyciskowy joy z przełącznikiem ustawień. Aczkolwiek nie sugerowałbym się tym gdyż mój konwerter jest jedynie jedno-portowy i w przypadku przejściówek umożliwiających podpięcie dwóch lub więcej kontrolerów może to wyglądać zupełnie inaczej.
Cytat:
3. Jaką przejściówkę moglibyście z ręką na sercu Smile polecić (zleży mi na tym, żeby była dostępna w Polsce)?
Hmm, może tak:
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=2245

2. cZaJn!k
Cytat:
Właśnie i tu jest pytanie. Czy gdybym sprowadził sobie SJB5 to będę miał te analogowe przyciski np. w NFS Carbon ? - bo wyłapuje różne poziomy odchylenia gałek
Analogowe buttony obsługuje SJB5, Super Dual Box i chyba także SJB3 tyle, że w wersji Pro (czarnej). Co do obsługi wspomnianej funkcji w grach na PieCa to nie jestem Ci w stanie udzielić odpowiedzi, z bardzo prozaicznej przyczyny - nie miałem do czynienia z tymi konwerterami i nie mam zielonego, niebieskiego, ani też żółtego ;] pojęcia jak wygląda zastosowanie wspomnianej technologii w grach na platformę PC.

3. daniello
Cytat:
to tyle bo w menadzerze urzadzen nie widac przejsciowki i wogole nigdzie
Patrz do {Panel Sterowania > Kontrolery gier}. W menażerze urządzeń tez sie można doszukać {Urządzenia interfejsu HID > Urządzenie USB interfejsu HID / Kontroler gier zgodny z HID}. Jeśli nie ma to po pierwsze DirectX, a jeśli i to nie pomoże to sterowniki - te dla Manty znajdziesz tutaj:
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?p=14388#14388

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
Spojler
Junior
Junior

PostWysłany: 2006 12 07 19:59    Temat postu:    

Ja naszczęście nie mam z tym problemu... bo kupiłem sobie pada bezprzewodowego kompatybilnego za ps/ps2/pc/x-box Very Happy i to za 29zł Very Happy

http://allegro.pl/item144976606_bezprzew_pad_ps_ps2_pc_xbox_gwar_6m_.html

I 6 miechow gwarancji
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2006 12 09 18:06    Temat postu:    

Cytat:
Ja naszczęście nie mam z tym problemu... bo kupiłem sobie pada bezprzewodowego kompatybilnego za ps/ps2/pc/x-box i to za 29zł
Nie zrozum mnie opacznie, nie życzę Ci źle ale biorąc pod uwagę producenta (oraz cenę) tego kontrolera to nie wróżę mu długiego żywota - max 6 miesięcy przy intensywnym użytkowaniu.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
MiQ27
Junior
Junior

PostWysłany: 2007 05 13 00:24    Temat postu:    

Dorzucając się do skarbnicy wiedzy, parę słów o moim sprzęcie padowo - przejściówkowym.

1. Przejściówka 2 Port PSX to USB o ładnie brzmiącej nazwie WAREZ-2112.
http://images20.fotosik.pl/336/7da8655fd171f575.jpg
Zrobiona oczywiście w Chinach, małe niebieskie prostokątne pudełko z gdzieś półmetrowym kablem z wtyczką USB. Plastik półprzeźroczysty, wykonanie ok. Brak sygnalizacji działania - zero LEDów etc. Koszt ok. 30 zł.
Po instalacji sterowników wykrywane jako Twin USB Vibration Gamepad w ilości sztuk dwóch Smile
W szczegółach to jest 4-osiowy gamepad z POV-em, 12 przyciskami i wibrą.
W ePSXe v.1.6.0 działa jak Dualshock z wibrą (DX Joy1 Constant/Constant) - sprawdziłem na starym szarym padzie Manty, podróbce chyba pierwszego DS-a, znaczy tego z PSX-a.

2. hama Double Action Air Grip na USB. Z wyglągu wzorowany na DS, tylko ma pełne kółko na kierunkach. Wykrywany przez Windows jako 4-osiowy gamepad z POV-em i 12 przyciskami, oczywiście plus wibracje. Zgłasza się jako USB Joystick. Koszt ok. 50zł.
W ePSXe v.1.6.0 działa jak ww. przejściówka z DS-em, czyli także jak Dualshock z wibrą (jak wyżej - DX Joy1 Constant/Constant).
Z ciekawostek - uchwyty są częściowo z gumy (to ten szumny Air Grip, niby że powietrze w środku Smile ) i się uginają przy bardziej kurczowym trzymaniu pada. Natomiast na prawym krzyżu błyskawicznie starły się cyferki. Gdybym częściej używał L1/2 i R1/2, to pewnie spotka je ten sam los.

Różnice między pkt. 1 i 2 są w obłożeniu przycisków - zamienione są np. L1 z L2 , R1 z R2 oraz Start z Select. Na innych "fajerach" są też prawe klawisze gamepada (/\,O,X i [ ])
Ale ogólnie różnicy między nimi w giercowaniu na emulatorze specjalnie nie widzę Smile
Powrót do góry
Vatiel
Nowicjusz

PostWysłany: 2007 06 19 21:25    Temat postu:    

Poszę o odpowiedź - zakup której, z tych dwóch przejściówek, bardziej się opłaca?
1) http://www.allegro.pl/item205170352_konwerter_przejsciowka_z_psx_ps2_na_pc.html
(trochę podobne do opisywanego wcześniej - "Manta PSX&PS2 to PC USB Converter")
2) http://www.allegro.pl/item206870603_konwerter_do_pc_na_pada_z_psx_ps2_wibra_od_ss_.html (zdaje się, że to Super Joy Box 3 Wink )
Powrót do góry
BzyRes
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2007 06 19 21:37    Temat postu:    

Przejściówki raczej się nie psują - weź tańszą. Uprzednio zapytaj sprzedającego, co wchodzi w skład kompletu - lepiej mieć zapakowany towar z dołączonymi sterownikami i/lub instrukcją albo ultoką, niż kawalek układu niewiadomego pochodzenia zgrzany w ciemnym plastiku. Aha, jeśli zdecydujesz się na tę czarną sztukę, poproś o udzielenie gwarancji rozruchowej [czyli na tzw. słowo honoru].
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email 
cZaJn!k
Junior
Junior

PostWysłany: 2007 07 20 15:27    Temat postu:    

Witam, po bardzo długiej przerwie Smile.
Sprawa jest następująca, praktycznie od początku mam problem z graniem na padzie. Mój zestaw do przejściówka SJB3 i oryginalny DS2. Czym się objawia ten problem? Gram np. w Test Drive Unlimited i nagle gra staje, a pad zaczyna delikatnie wibrować. W przypadku TDU dzieje się to najczęściej i uniemożliwia grę Sad. Uszkodzonego pada można wykluczyć, ponieważ jest to mój drugi egzemplarz i z poprzednim było tak samo (poprzedni odesłałem po paru dniach, ponieważ poczta polska uszkodziła mi analogi...). Jak jeszcze pogrywałem w tekkena3 to byłó to samo i jedyne co pomagało ti wyłączenie wibracji spod emulatora. Niestety w TDU tak się nie da. Nie mam również pojęcia od czego to zależy, bo np. nie przypomina,m sobie żeby FIFA 2007 mi się w ten sposób zawiesiła.
Spotkał się już ktoś z podobnym problemem? jest jakieś rozwiązanie ??
Powrót do góry
Froger
Junior
Junior

PostWysłany: 2007 09 02 23:34    Temat postu:    

A ma ktoś może doświadczenie z konwerterami obsługującymi Bezprzewodowe gamepady ?? Będzie to działać ??
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2007 09 03 10:16    Temat postu:    

1. Teoretycznie wszystkie konwertery mają obsługę padów bezprzewodowych - w końcu wtyczka ta sama, a jedynie sposób komunikacji między padem a portem jest inny.

2. Na forum, z tego co pamiętam były tylko dwa przypadki padów bezprzewodowych:
a) pad radiowy USB, ponoć działał bardzo dobrze
b) przejściówka + Logitech cordless dla PS2, niestety występowały błędy spowodowane jakimiś zakłóceniami (już nie pamiętam co się tam działo).

Tak czy siak można wyciągnąć tylko jeden wniosek: z bezprzewodowymi może być różnie więc na dzień dobry trzeba sobie zaklepać u sprzedawcy możliwość zwrotu towaru, kupić pad bezprzewodowy + przejściówkę PS2-USB... i w przypadku gdy ten się nie sprawdzi odesłać i za zwrócone pieniądze kupić standardowego, przewodowego DS(2).

Tyle ode mnie.

Powrót do góry
reggi3
User
User

PostWysłany: 2007 09 07 23:12    Temat postu:    

nie kumam tylko po co bawic sie przejsciowkami skoro mozna taniej kupic analogowego pada pc.......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
Strona 8 z 13 [183 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3, ..., 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 04 06 02:34
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)