Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
ramzes
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2006, 12:49

Post autor: ramzes »

Witam
chcę kupić orginalnego pada Sony Dual shock 2.
Na allegro znalazłem ciekawą ofertę :
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=142367742

Jak myślicie jest to ogryginalny pad? Cena bardzo zachęcająca :roll:
mazgaj1
Senior
Senior
Posty: 100
Rejestracja: 22 czerwca 2004, 20:20

Post autor: mazgaj1 »

Mi to nie wygląda na oryginał - a już szczególnie ta cena i brak pokazania na aukcji żółtego blistru w który powinien pad być opakowany.
Obrazek
The Godfather - An Offer You Can't Refuse
aku
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 listopada 2006, 11:57

Post autor: aku »

Witam.

Niedawno kupiłem przejściówkę Ps2-Pc firmy Venom (http://www.robson.pl/produkt.php/contro ... venom/3013)

Problem polega na tym, że plug&play nie wykrywa urządzenia podpiętego pod USB (oczywiście sterowniki do przejściówki zainstalowałem). Na przejściówce świeći się dioda power, natomiast na dualu moge włączyć/wyłączyć analoga.

Przejściówkę wraz z podłączonym dualem próbowałem zmusić do działania na dwóch różnych kompach ( z Xp pro i home).

W związku z tym
1. Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z przejściówką w/w firmy?
2. Plug&play, powinno wykryć konwerter podłączony do kompa nawet jeśli pad nie jest podłączony, zgadza się?; pytam bo w sumie dual shocka nie sprawdzałem.
3. Jaką przejściówkę moglibyście z ręką na sercu :) polecić (zleży mi na tym, żeby była dostępna w Polsce)?

pozdrawiam

[/url]
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Witam po długiej przerwie, spowodowanej przez strajk na poczcie...
Pada dostałem dopiero wczoraj i na pierwszy rzut oka wszystko ok, ale są drobne mankamenty, które opisze w osobnym temacie.

Mój zestaw to:
Pad - Sony Dual Shock 2 (zakupiony w sklepie Gekon)
Przelotka - Super Joy Box 3

wydaje mi się że nie muszę opisywać powyższych urządzeń gdyż są wszystkim dobrze znane :). Szkoda że nie ma obsługi analogowych przycisków, ale może zakupię odpowienią przelotkę po jakimś czasie ;).
Właśnie i tu jest pytanie. Czy gdybym sprowadził sobie SJB5 to będę miał te analogowe przyciski np. w NFS Carbon ? - bo wyłapuje różne poziomy odchylenia gałek ;)
daniello
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 listopada 2006, 16:43

Post autor: daniello »

witam...pozyczylem sobie przejsciowke manty od kolegi i mam z nia problem, otoz gdy ja podlacze komputer niby wykrywa jakies nowe urzadzenie ale zaraz pojawia sie komunikat ze urzadzenie nie zostalo poprawnie zainstalowane i moze dzialac nie wlasciwie....i to tyle bo w menadzerze urzadzen nie widac przejsciowki i wogole nigdzie...gdy podlaczam pada (orginalny od PS2) nie dzieje sie nic, zadnej reakcji....wiecie co moze byc przyczyna? pozdrawiam

P.S. aha, i mam XP...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Trochę się tego uzbierało więc po kolei:
1) aku
Problem polega na tym, że plug&play nie wykrywa urządzenia podpiętego pod USB (oczywiście sterowniki do przejściówki zainstalowałem). Na przejściówce świeći się dioda power, natomiast na dualu moge włączyć/wyłączyć analoga.
Na początek dwie kwestie:
a) Wykrycie nie zawsze jest widoczne, więc możesz nie uświadczyć okienka nad zegarkiem jak w przypadku podpięcia Pendrive'a czy innego urządzenia. Co więcej przejściówka nie figuruje na liście urządzeń, które muszą być `bezpiecznie usunięte`. Najlepszym i najszybszym sposobem sprawdzenia jest {Panel Sterowania > Kontrolery gier}
b) jak w przypadku kilku innych urządzeń instalacja sterowników powinna poprzedzać podpięcie konwertera... czyli po polskiemu... najpierw instalujesz stery (czasami warto tez zrestartować system) a dopiero później podpinasz przejściówkę.
1. Czy ktoś z Was spotkał się kiedykolwiek z przejściówką w/w firmy?
Ja nie, ale nie obrażę się jak ktoś mi taką zafunduje :p
2. Plug&play, powinno wykryć konwerter podłączony do kompa nawet jeśli pad nie jest podłączony, zgadza się?; pytam bo w sumie dual shocka nie sprawdzałem.
W przypadku mojej Manty akurat tak się dzieje - nawet bez zainstalowanych sterowników i podpiętego DS system {Panel Sterowania > Kontrolery gier} wykrywa przejściówkę jako 4-osiowy, 12-przyciskowy joy z przełącznikiem ustawień. Aczkolwiek nie sugerowałbym się tym gdyż mój konwerter jest jedynie jedno-portowy i w przypadku przejściówek umożliwiających podpięcie dwóch lub więcej kontrolerów może to wyglądać zupełnie inaczej.
3. Jaką przejściówkę moglibyście z ręką na sercu Smile polecić (zleży mi na tym, żeby była dostępna w Polsce)?
Hmm, może tak:
viewtopic.php?t=2245


2. cZaJn!k
Właśnie i tu jest pytanie. Czy gdybym sprowadził sobie SJB5 to będę miał te analogowe przyciski np. w NFS Carbon ? - bo wyłapuje różne poziomy odchylenia gałek
Analogowe buttony obsługuje SJB5, Super Dual Box i chyba także SJB3 tyle, że w wersji Pro (czarnej). Co do obsługi wspomnianej funkcji w grach na PieCa to nie jestem Ci w stanie udzielić odpowiedzi, z bardzo prozaicznej przyczyny - nie miałem do czynienia z tymi konwerterami i nie mam zielonego, niebieskiego, ani też żółtego ;] pojęcia jak wygląda zastosowanie wspomnianej technologii w grach na platformę PC.


3. daniello
to tyle bo w menadzerze urzadzen nie widac przejsciowki i wogole nigdzie
Patrz do {Panel Sterowania > Kontrolery gier}. W menażerze urządzeń tez sie można doszukać {Urządzenia interfejsu HID > Urządzenie USB interfejsu HID / Kontroler gier zgodny z HID}. Jeśli nie ma to po pierwsze DirectX, a jeśli i to nie pomoże to sterowniki - te dla Manty znajdziesz tutaj:
viewtopic.php?p=14388#14388
2BII!2B
Awatar użytkownika
Spojler
Junior
Junior
Posty: 26
Rejestracja: 12 czerwca 2006, 22:55

Post autor: Spojler »

Ja naszczęście nie mam z tym problemu... bo kupiłem sobie pada bezprzewodowego kompatybilnego za ps/ps2/pc/x-box :D i to za 29zł :D

http://allegro.pl/item144976606_bezprze ... r_6m_.html

I 6 miechow gwarancji
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ja naszczęście nie mam z tym problemu... bo kupiłem sobie pada bezprzewodowego kompatybilnego za ps/ps2/pc/x-box i to za 29zł
Nie zrozum mnie opacznie, nie życzę Ci źle ale biorąc pod uwagę producenta (oraz cenę) tego kontrolera to nie wróżę mu długiego żywota - max 6 miesięcy przy intensywnym użytkowaniu.
2BII!2B
MiQ27
Junior
Junior
Posty: 7
Rejestracja: 12 maja 2007, 21:17

Post autor: MiQ27 »

Dorzucając się do skarbnicy wiedzy, parę słów o moim sprzęcie padowo - przejściówkowym.

1. Przejściówka 2 Port PSX to USB o ładnie brzmiącej nazwie WAREZ-2112.
http://images20.fotosik.pl/336/7da8655fd171f575.jpg
Zrobiona oczywiście w Chinach, małe niebieskie prostokątne pudełko z gdzieś półmetrowym kablem z wtyczką USB. Plastik półprzeźroczysty, wykonanie ok. Brak sygnalizacji działania - zero LEDów etc. Koszt ok. 30 zł.
Po instalacji sterowników wykrywane jako Twin USB Vibration Gamepad w ilości sztuk dwóch :)
W szczegółach to jest 4-osiowy gamepad z POV-em, 12 przyciskami i wibrą.
W ePSXe v.1.6.0 działa jak Dualshock z wibrą (DX Joy1 Constant/Constant) - sprawdziłem na starym szarym padzie Manty, podróbce chyba pierwszego DS-a, znaczy tego z PSX-a.

2. hama Double Action Air Grip na USB. Z wyglągu wzorowany na DS, tylko ma pełne kółko na kierunkach. Wykrywany przez Windows jako 4-osiowy gamepad z POV-em i 12 przyciskami, oczywiście plus wibracje. Zgłasza się jako USB Joystick. Koszt ok. 50zł.
W ePSXe v.1.6.0 działa jak ww. przejściówka z DS-em, czyli także jak Dualshock z wibrą (jak wyżej - DX Joy1 Constant/Constant).
Z ciekawostek - uchwyty są częściowo z gumy (to ten szumny Air Grip, niby że powietrze w środku :) ) i się uginają przy bardziej kurczowym trzymaniu pada. Natomiast na prawym krzyżu błyskawicznie starły się cyferki. Gdybym częściej używał L1/2 i R1/2, to pewnie spotka je ten sam los.

Różnice między pkt. 1 i 2 są w obłożeniu przycisków - zamienione są np. L1 z L2 , R1 z R2 oraz Start z Select. Na innych "fajerach" są też prawe klawisze gamepada (/\,O,X i [ ])
Ale ogólnie różnicy między nimi w giercowaniu na emulatorze specjalnie nie widzę :)
Vatiel
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 czerwca 2007, 19:04

Post autor: Vatiel »

Poszę o odpowiedź - zakup której, z tych dwóch przejściówek, bardziej się opłaca?
1) http://www.allegro.pl/item205170352_kon ... na_pc.html
(trochę podobne do opisywanego wcześniej - "Manta PSX&PS2 to PC USB Converter")
2) http://www.allegro.pl/item206870603_kon ... d_ss_.html (zdaje się, że to Super Joy Box 3 :wink: )
ODPOWIEDZ