Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Reklama w serwisie PSEmu.pl
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Zakup GamePada Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2007 09 08 13:52    Temat postu:    

Cytat:
nie kumam tylko po co bawic sie przejsciowkami skoro mozna taniej kupic analogowego pada pc.
1) gwarancja działających pod ePSXe wibracji
2) cena, adekwatnie niższa do kontrolerów PC tej klasy
3) dostępność
4) możliwości (np. analogowe przyciski)
5) cena - po co mam kupować pad za powiedzmy 50zł skoro mogę kupić przejściówkę za 30zł i podpiąć DS (mam ich sporo w domu) i cieszyć się świetnym kontrolerem, którego ekwiwalent dla PC kosztowałby conajmniej 100zł

wystarczy?

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
cZaJn!k
Junior
Junior

PostWysłany: 2007 12 03 19:43    Temat postu:    

Witam, mój kuzyn posiada pada od PSOne, chciałby go naturalnie podłączyć do komputera, co osobiście mu zasugerowałem. Niestety nie mogę znaleźć na allegro przejściówki MayFlash Super Joy Box 3. Orientujecie się, jaką przelotkę kupić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2007 12 04 02:09    Temat postu:    

Cytat:
Niestety nie mogę znaleźć na allegro przejściówki MayFlash Super Joy Box 3
Takowej przejściówki nie dostaniesz na Allegro - widziałem może 2 egzemplarze w czasie ostatnich 3 lat.
Cytat:
Orientujecie się, jaką przelotkę kupić?
Może to pomoże:
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=2245

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
cZaJn!k
Junior
Junior

PostWysłany: 2007 12 04 02:23    Temat postu:    

heh, mi się akurat udało ustrzelić MayFlasha Smile
Powrót do góry
Piciu
User
User

PostWysłany: 2008 01 08 02:31    Temat postu:    

Witam

Przymierzam sie do zakupu dualshocka2, najchetniej kupilbym uzywanego na allegro ale wiem ze 99% to podrobki :/
Czy jest jakis w miare latwy sposob na rozpoznanie oryginalnego pada Sony ?
Ewentualnie jak wyglada sprawa podrobek w kolorze silver - widze tylko kilka sztuk na allegro i do tego uzywanych, wiec czy mozna miec nadzieje ze sa oryginalne ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen 
mark199
User
User

PostWysłany: 2008 01 08 02:46    Temat postu:    

W dotyku idzie w 100% rozpoznac pordobke Wink ... tylko trzeba tez wiedziec jak wyglada oryginal. Zeby nie strzelic w ciemno powiem "chyba" po oznaczeniu na spodzie pada, powinny byc tam wytopione (nie naklejka!) jakies numerki, opis, teoretyczie tak jak na konsoli. Pozatym chyba na przodzie (obok wejscia kabla) jest napis Dual Shock 2 (na niebiesko - czarny pad) No ale to sa moje dane z przed 2 lat i nie wiem jak teraz to wyglada, mozliwe ze wszystko sie zmienilo Embarassed Co do zakupu to polecam sklep internetowy... jakis Smile

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2008 01 10 01:41    Temat postu:    

Cytat:
Czy jest jakis w miare latwy sposob na rozpoznanie oryginalnego pada Sony ?
Wysoka cena.
Cytat:
Ewentualnie jak wyglada sprawa podrobek w kolorze silver - widze tylko kilka sztuk na allegro i do tego uzywanych, wiec czy mozna miec nadzieje ze sa oryginalne ?
Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia, jako że nie posiadam róznież żadnych akcesoriów w kolorze SS.
Cytat:
Zeby nie strzelic w ciemno powiem "chyba" po oznaczeniu na spodzie pada, powinny byc tam wytopione (nie naklejka!) jakies numerki, opis, teoretyczie tak jak na konsoli.
Strzelasz, wizualnie lepsze podróbki nie różnią się niczym od oryginału - spód pada też ma wytopione napisy zgodne co do litery z oryginałem.
Jesli chodzi o różnice to są dwie: na pierwszy rzut oka można odrzucić kontrolery bez opisu koloru na blistrze, a później wchodzi w grę jedynie selekcja organoleptyczna w postaci sprawdzania jakości plastiku (wytrzymałość na zginanie) czy natężenie hałasu wydawanego przez kontroler przy wciskaniu przycisków.

Powrót do góry
Piciu
User
User

PostWysłany: 2008 01 10 01:49    Temat postu:    

Kupilem na allegro uzywanego "silvera" zobaczymy jak przyjdzie czy jest oryginalny - moge porobic zdjecia wnetrznosci Wink

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2008 01 10 23:15    Temat postu:    

Cytat:
moge porobic zdjecia wnetrznosci
zdjęcia nic nie dadzą, chwyć pada w dłoń:
- potłamś na boki, jak trzeszczy to podróba
- powciskaj X, O itd - jak chodzą ciężko, z odczuwalnym przeskokiem to podróba
- rusz analogami, zrób parę kółek w obie strony, jak gdzieś przyhaczą to podróba
- wróć do przycisków L1/R2... wymacaj porządnie, jeśli zahaczy o obudowę i się zatnie, bądź "strzela" przy wciskaniu to podróba.
- zostaje jeszcze krzyżak, jak masz przelotkę to wejdź do panelu sterowania, włącz sobie zakładkę testową i lekko wciskaj poszczególne kierunki, jeśli nie załapią za każdym razem to podróba.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o wykrywanie podróbek metodą organoleptyczną.

Powrót do góry
Piciu
User
User

PostWysłany: 2008 01 12 18:24    Temat postu:    

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz jak zbadac pada Smile
Jak dojdzie to zabieram sie za macanie hehe...

edit:

DS2 silver doszedl, jak na moje oko i macanie wedlug poradnika Wink to jest 100% oryginalny. Do tego mam porownanie z DS2 ktory byl w zestawie z konsola (kupilem pare dni temu od kumpla w idealnym stanie SCPH-50003) i oba robia dobre wrazenie jak sie je chwyci, plastik dobrej jakosci i zadnych dziwnych dzwiekow przy skrecaniu i duszeniu czegokolwiek.
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2008 01 12 21:46    Temat postu:    

No to gratuluje kolejnego udanego zakupu Very Happy

Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 09 18:03    Temat postu:    

No i przyszła kolei na mnie...
Zacznę od tego, jakie pady miałem do tej pory:

Tak, Manta. Zapewne zastanawiacie się, co mnie zmusiło do kupna takich padów? Otóż przede wszystkim cena... I to tyle ^_^ Kontrolery nie były najgorsze (szczególnie model, który widzicie na zdjęciu po prawo, wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie), jednak chorują na ten sam problem - kabel jest do d***. Wystarczą mniej więcej dwa lata, aby ten, bez ŻADNYCH powodów, gdzieś się przerwał (tzn. wewnątrz "obudowy"). Naprawa oczywiście nieopłacalna, więc podjąłem ciężką, aczkolwiek męską decyzję - czas na Dual Shock 2 Sony.
http://www.allegro.pl/item541034834_dual_shock_sony_ps2_orginalny_swiat_gier_w_wa.html
czy taka przejściówka wystarczy?...:
http://www.allegro.pl/item540448095_przejsciowka_usb_na_psx_ps2_wibracja_od_sklep.html

Oczywiście jestem otwarty również na propozycje jakiś innych padów, jedyny warunek to cena - w granicach 120zł.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG 
Eysmond
Moderator
Moderator

PostWysłany: 2009 02 09 21:45    Temat postu:    

Dualshock 3/Sixaxis i nie potrzeba zadnych przejsciowek, potrzebny jest tylko kabel mini USB lub adapter bluetooth i sterowniki. Jedyna wada jest to, ze przy kazdym walczeniu pc trzeba wlaczac program (ewentualnie dodac do go autostartu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 09 21:52    Temat postu:    

Cytat:
Moje pytanie jest następujące - czy pad z tej aukcji jest oryginalny? (porównywałem ze zdjęciami od w_m i to opakowanie wygląda na jakiś mix Smile )
http://www.allegro.pl/item541034834_dual_shock_sony_ps2_orginalny_swiat_gier_w_wa.html
Oryginał na rynek skośnooki, nie jest to najwyższa półka jakościowa, ale ta wersja generalnie daje radę.

Cytat:
oraz czy taka przejściówka wystarczy:
http://www.allegro.pl/item540448095_przejsciowka_usb_na_psx_ps2_wibracja_od_sklep.html
Gwarantuje, że powyższy towar nie ma nic wspólnego z wibracjami czy wysoką jakością. Nie polecam.

Powrót do góry
Zardon
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2009 02 12 20:49    Temat postu:    

winter_mute napisał:
Cytat:
oraz czy taka przejściówka wystarczy:
Gwarantuje, że powyższy towar nie ma nic wspólnego z wibracjami czy wysoką jakością. Nie polecam.

Na aukcjach "Świat Gier" (kupowałem u nich już parę rzeczy do PSP i się nie zawiodłem) znalazłem jeszcze kilka przejściówek:
1. http://www.allegro.pl/item550206046_konwerter_do_joypada_ps2_ps3_pc_swiat_gier_w_wa.html (podobna do tej, co ostatnio w_m krytykował, chociaż cena znacznie większa)
2. http://www.allegro.pl/item544000367_przejsciowka_usb_pc_psx_ps2_na_2_pady_vibra_w_wa.html (ten kolor przeraża...)
3. http://www.allegro.pl/item543999903_konwerter_do_joypada_ps2_ps3_swiat_gier_w_wa.html (a ta pasuje nawet do DS3)

Gdy z sumowałem cenę pada oraz przejściówki, wyszło mi ok. 100-130 zł. Poszukałem więc jakiś alternatyw i oto wyniki:
1. Pad od Xbox 360 - propozycja w_m, ok. 100zł, na aktualną chwilę, jest spory problem ze znalezieniem jakiejkolwiek przejściówki
2. Pad Logitech ChillStream Controller - ok. 150zł, taki remake pada od Xbox 360, bez wibracji ale za to z systemem chłodzącym dłonie (lol!)
3. Pad Logitech Rumblepad 2 - ok. 100zł, swego czasu jeden z najlepszych padów dostępnych na PC firmy Logitech (kosztował z 200zł). Raz miałem okazję na nim grać... ale niestety nie pamiętam "wrażeń" Smile
4. Pad DualShock3 - propozycja kolegi Eysmond'a... drogi (170zł), trzeba dokupić przejściówkę (ok. 30 zł) lub kabel mini USB (ok. 10 zł), brak wibracji.

(*) od pada wymagam, aby był wytrzymały, posiadał wibracje i nie kosztował więcej niż 150zł. Aktualnie toczy się zacięty pojedynek między DualShock2 i Logitech Rumblepad 2.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG 
Strona 9 z 13 [183 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3, ..., 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 04 05 11:42
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)