Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

nie kumam tylko po co bawic sie przejsciowkami skoro mozna taniej kupic analogowego pada pc.
1) gwarancja działających pod ePSXe wibracji
2) cena, adekwatnie niższa do kontrolerów PC tej klasy
3) dostępność
4) możliwości (np. analogowe przyciski)
5) cena - po co mam kupować pad za powiedzmy 50zł skoro mogę kupić przejściówkę za 30zł i podpiąć DS (mam ich sporo w domu) i cieszyć się świetnym kontrolerem, którego ekwiwalent dla PC kosztowałby conajmniej 100zł

wystarczy?
2BII!2B
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

Witam, mój kuzyn posiada pada od PSOne, chciałby go naturalnie podłączyć do komputera, co osobiście mu zasugerowałem. Niestety nie mogę znaleźć na allegro przejściówki MayFlash Super Joy Box 3. Orientujecie się, jaką przelotkę kupić?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Niestety nie mogę znaleźć na allegro przejściówki MayFlash Super Joy Box 3
Takowej przejściówki nie dostaniesz na Allegro - widziałem może 2 egzemplarze w czasie ostatnich 3 lat.
Orientujecie się, jaką przelotkę kupić?
Może to pomoże:
viewtopic.php?t=2245
2BII!2B
cZaJn!k
Junior
Junior
Posty: 15
Rejestracja: 22 października 2006, 20:51

Post autor: cZaJn!k »

heh, mi się akurat udało ustrzelić MayFlasha :)
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Witam

Przymierzam sie do zakupu dualshocka2, najchetniej kupilbym uzywanego na allegro ale wiem ze 99% to podrobki :/
Czy jest jakis w miare latwy sposob na rozpoznanie oryginalnego pada Sony ?
Ewentualnie jak wyglada sprawa podrobek w kolorze silver - widze tylko kilka sztuk na allegro i do tego uzywanych, wiec czy mozna miec nadzieje ze sa oryginalne ? :)
Awatar użytkownika
mark199
User
User
Posty: 39
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 16:32

Post autor: mark199 »

W dotyku idzie w 100% rozpoznac pordobke :wink: ... tylko trzeba tez wiedziec jak wyglada oryginal. Zeby nie strzelic w ciemno powiem "chyba" po oznaczeniu na spodzie pada, powinny byc tam wytopione (nie naklejka!) jakies numerki, opis, teoretyczie tak jak na konsoli. Pozatym chyba na przodzie (obok wejscia kabla) jest napis Dual Shock 2 (na niebiesko - czarny pad) No ale to sa moje dane z przed 2 lat i nie wiem jak teraz to wyglada, mozliwe ze wszystko sie zmienilo :oops: Co do zakupu to polecam sklep internetowy... jakis :)
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy jest jakis w miare latwy sposob na rozpoznanie oryginalnego pada Sony ?
Wysoka cena.
Ewentualnie jak wyglada sprawa podrobek w kolorze silver - widze tylko kilka sztuk na allegro i do tego uzywanych, wiec czy mozna miec nadzieje ze sa oryginalne ?
Szczerze powiedziawszy nie mam zielonego pojęcia, jako że nie posiadam róznież żadnych akcesoriów w kolorze SS.
Zeby nie strzelic w ciemno powiem "chyba" po oznaczeniu na spodzie pada, powinny byc tam wytopione (nie naklejka!) jakies numerki, opis, teoretyczie tak jak na konsoli.
Strzelasz, wizualnie lepsze podróbki nie różnią się niczym od oryginału - spód pada też ma wytopione napisy zgodne co do litery z oryginałem.
Jesli chodzi o różnice to są dwie: na pierwszy rzut oka można odrzucić kontrolery bez opisu koloru na blistrze, a później wchodzi w grę jedynie selekcja organoleptyczna w postaci sprawdzania jakości plastiku (wytrzymałość na zginanie) czy natężenie hałasu wydawanego przez kontroler przy wciskaniu przycisków.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Kupilem na allegro uzywanego "silvera" zobaczymy jak przyjdzie czy jest oryginalny - moge porobic zdjecia wnetrznosci ;)

Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

moge porobic zdjecia wnetrznosci
zdjęcia nic nie dadzą, chwyć pada w dłoń:
- potłamś na boki, jak trzeszczy to podróba
- powciskaj X, O itd - jak chodzą ciężko, z odczuwalnym przeskokiem to podróba
- rusz analogami, zrób parę kółek w obie strony, jak gdzieś przyhaczą to podróba
- wróć do przycisków L1/R2... wymacaj porządnie, jeśli zahaczy o obudowę i się zatnie, bądź "strzela" przy wciskaniu to podróba.
- zostaje jeszcze krzyżak, jak masz przelotkę to wejdź do panelu sterowania, włącz sobie zakładkę testową i lekko wciskaj poszczególne kierunki, jeśli nie załapią za każdym razem to podróba.

No i to by było na tyle jeśli chodzi o wykrywanie podróbek metodą organoleptyczną.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Piciu
User
User
Posty: 34
Rejestracja: 14 stycznia 2004, 14:04

Post autor: Piciu »

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz jak zbadac pada :)
Jak dojdzie to zabieram sie za macanie hehe...

edit:

DS2 silver doszedl, jak na moje oko i macanie wedlug poradnika ;) to jest 100% oryginalny. Do tego mam porownanie z DS2 ktory byl w zestawie z konsola (kupilem pare dni temu od kumpla w idealnym stanie SCPH-50003) i oba robia dobre wrazenie jak sie je chwyci, plastik dobrej jakosci i zadnych dziwnych dzwiekow przy skrecaniu i duszeniu czegokolwiek.
ODPOWIEDZ