Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Zakup GamePada Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 23 01:05    Temat postu:    

Cytat:
orientujesz sie ile ta przejściówka kosztuje ???
Kiedyś kosztowała 70zł, później cena spadłą do ~40zł, obecnie ciężko ją gdziekolwiek dostać (może poza sporadycznymi aukcjami na Allegro).

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 23 01:09    Temat postu:    

no tak myślałem czyli mi sie nie opłaca jej kupować
jadę na giełdę po jakiegoś joya manty 8)

The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 23 02:31    Temat postu:    

jesli cena przejściówki nie przekroczy 50zł to wierz mi, że się opłaca ją kupić, gdyż działa znakomicie - sprawdziłem na własnej skórze. A pad - kupisz już od 20 zł, a może i mniej.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 23 12:31    Temat postu:    

no ale pomyśl jadę na giełdę tam i z powrotem -> 2,60 na bilety kupuję powidzmy tą przejściówkę ->50zł potem na allegro zamawiam tego joya za 19,99 + 5 zł koszty przesyłki Wink i normalnie tak na styk potrzebuję 77 zł i 59 gr 8) a aż tyle nie mam (mam już 20 zł od starych a za książki dostanę jeszcze jakies 40 zł = 60 zł = czyli dalej mam za mało Rolling Eyes PORADŹCIE Smile

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 23 14:02    Temat postu:    

> Przecież tu włąśnie chodzi o kasę - gdyby nie miała znaczenia poleciłbym Ci zamówienie oryginalnego Super JoyBox 5 za 20€ + koszty przesyłki (nie polecam tych dostępnych w polsce za ok 75zł bo to jakaś lipna podróbka - polski JB5 to w przyblizeniu oryginalna SJB3), a do tego oyginalnego DualShocka2 za 160 zł, bo to w dniu dzisiejszym najlepszy wybór, dzięki niemu będziesz miał dostęp do funkcji których nie znajdziesz nigdzie indziej: możliwość podwpięcia 2 padów do 1 przejściówki, obsługa przycisk.ów analogowych i wszystkie opcje dostępne w innym sprzęcie tego rodzaju.

> Jeśli zaś chodzi o najniższą klasę cenową to poleciłbym może przejściówkę, którą swego czasu sprzedawał K2 ( znajdziesz go na forum serwisu www.emu.pl ) podłączaną do LPT (a moze szeregowca?) i starego pada do PSXa. Za wszystko zapłacisz mniej niż 50 zł (z kosztami przesyłki). Co prawda nie wiem jak wygląda kwestia wibracji, ale to nie istotne ponieważ pad ma jedynie sterowanie cyfrowe (brak funkcji tj. analog czy Force Feedback) i 10 przycisków (kwadrat, koło ... oraz L1, ... , R2). Może rozwiązaanie mało funkcjonalne z powodu braku wspomnianych wyżej funkcji, ale na poczatek wystarczy.

> Do środkowej klasy cenowej zalicza się zaś wspomniana wielokrotnie przejściówka Manty i Dualshock do PSOne. Cena nie jest wygórowana - przejściówka ok. 40zł i DualShock za 55 (tyle ostatnio zapłaciłem na Allegro za nowy kontroler Sony wraz z koszami przesyłki). Może niektórzy uznają ją za wysoką, ale IMHO to wcale nie dużo biorąc pod uwagę fakt, że kontrolery nie sprawiają problemów - wszystko (przyciski, gałki, wibracje) działją tak jak powinny.

> Przejściówka vs. PC Pad <
Tą rywalizację zdecydowania wygrywa przejściówka dlaczego:
- cena. Może koszt pierwszego zakupu jest duży, ale później się zwraca, bo pady jak każde użądzenie lubią się psuć. Zakup średniej klasy pada do PC 80zł, doskonały pad PSX 55zł.
- możliwość wyboru. Nie jesteś skazany na jeden model - w zazlżności od posiadanej $ i preferencji mozesz zakupić pada cyfrowego 12-16zł, DualShocka 55-70zł, analogowego > coś pomiędzy wcześniejszymi, lub bajerzastego DS2.
- oryginalność. Wszystkie powyższe ceny dotyczą oryginalnych kontrolerów firmy Sony - dokładniej SCPH 10010 czyli DualShock2 dla PS2 i SCPH 110 czyli DualShock dla PSOne. Pomimo, że Pady są solidne (nawet głupie napisy na przyciskach kółko, krzyżyk itd są wtopione w plastik żeby się nie scierały), ergonomiczne, mają wszystkie bajery (11 przycisków, Cyfra, 2xAnalog, ForceFeedback) to cenowo (120 - 150zł i 55-70zł) mogą nie odpowiadać wielu osobom. W takim przypadku nic prosszego - kupujemy kompatybilny kontroler innej firmy, który wykonaniem nie jest tak dobry, ale cenowo bije pordukt Sony np. DualShock2 Manty ok. 70zł, podrubka DS firmy Mony ok. 30zł.

> Na koniec zostaje kwestia Padów do PC <
Bez problemów kupisz PC pada za 40 zł, tylko cz jest to opłacalne? Może na początku tak: cyfrowe sterowanie max 1 analog i mała/średnia liczba przycisków wystarczy, ale co np z emu N64, gdzie jak nigdzie przydają cię 3 osie, co z emu PSXa gdzie 8 przycisków to minimum, co z wibracjami. Oczywiście można kupić PCtowy odpowiednik Duala, ale w większości przypadków wibracje nie działają na emu, a pady sypią się po 6-12 miesiącach, nie wspominając już o cenie 80-120zł. spójrzmy prawdzie w oczy pożądny, firmowy pad dla PC kosztuje min. 160 zł.

Nie chce Cię zniechęcać do zakupu bo granie na padzie to naprawdę świetna sprawa (jak tylko się do niego przyzwyczaisz), ale czy nie lepiej odłożyć kasę i kupić osprzęt dobrej klasy zaamiast pakować pieniądze w przeciętne, jeśli nie słabe kontrolery Question

Powrót do góry
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 23 14:19    Temat postu:    

no to zrobię tak Very Happy przez wakacje odłożę sobie kaskę a trochę tego będzie Very Happy huhihihehehehe
potem jedziemy na giełdę i kupujemy przejściówkę manty która już na pewno będzie kosztować około 30 zł Very Happy
zamawiamy joya MONY na allegro (podobno to samo co ds do psx'a tylko inna nazwa Twisted Evil ) tp wychodzi 25 zł z kosztami przesyłki Very Happy no i LAJCIOR STATYSTYCZNIE JUŻ TERAZ WYSTARCZY MI NA TO ALE WOLĘ SOBIE POZBIERAĆ JESZCZE TROCHĘ TAK NA WSZELKI WYPADEK Idea i co dobrze wybrałem Very Happy 8) Wink ???

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 23 15:27    Temat postu:    

Biorąc pod uwagę cene to dobry pomysł

chciaż:
1. To, że pad wygląda jak DS nie znaczy że będzie działał tak jak on. Mam DS2 Manty - wygląda identycznie jak DS2 Sony (nie licząc innego loga firmowego). Niby jedyna różnica to cena 160 do 70zł, a jednak w praniu okazuje się, że przyciski są "twardsze", gałki analogowe mniej "spręrzyste", a ciężarki Force Feedback znacznie "cięższe" przez co pad mocniej drzy, ale pracuje głośniej. Jednym zdaniem, niższa cena = gorsze wykonanie. Pad wytrzymał rok mozolnego użytkowania i wiele upadków z biurka, gdy zahaczyłem nogą o kabel, obecnie (po roku) zaczyna się sypać - coś ze wtyczką i analog się sypie na PS2 więc używam go jedynie dla PC z którym pracuje w pożądku. Mimo wszystko za pad dałem 20zł (konieczna była wymiana 1 gałki analogowej) i szczerze mówiąc jestem z niego zadowolony.
2. Wątpie byś kupił przejściówkę na giełdzie i wątpie by cena zeszła do 30zł, 40 srebrników to optimum, za które kupisz ten osprzęt.

Powrót do góry
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 23 17:59    Temat postu:    

no to i tak mały problem jak sobie pozbieram przez wakacje Very Happy

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 24 20:48    Temat postu:    

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość -
po więcej informacji zerknij na stronę główną.

Jak jeszcze jej nie ma to zaajrzyj zaa jakiś czas bo muszę zredagować niusa.

Powrót do góry
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 26 01:11    Temat postu:    

normalnie babka ci dała niezwykle rozwinięta odpowiedź niczym robol z nowej chuty 8) BEDĄ W LIPCU i nic z tego nie wiem od kiedy beda (dnia) czy beda po wakacjach lub cos takiego fenomenalnie Smile Very Happy

Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 26 14:54    Temat postu:    

1. Lepiej w Lipcu niż w Grudniu, albo w ogóle.
2. Jako że Lipiec ma tylko 31 dni, a w dodatku zaczyna się już za 5 dni czekania nie będzie dużo.
3. Zawsze lepiej kupić nową przejściówkę od producenta bądź w sklepie niż używaną na Allegro.

Podusmowując powyzsze można dojść do wniosku, że odpowiedź choć nie była zbyt dokładna zaliczyć ją mozna do grona dobrych - w końcu lepszy wróbel w garści...

Powrót do góry
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 06 29 16:12    Temat postu:    

NOWE WIEŚCI wczoraj wysłałem maila do manty z zapytaniem kiedy będą gdzie i za ile ?????? i oto taką otrzymałem odpowiedź ->>>>>>> "Beda w sierpniu, np. w sklepie internetowym www.hawk.com.pl
w cenie 34,90 zł"
skomentuje to tak: dobrze ze w ogóle będą, chyba oni sami nie wiedzą kiedy :/, BARDZO DOBRA CENA !!!!!!!! Smile

Powrót do góry
mandragor
User
User

PostWysłany: 2004 07 25 00:02    Temat postu:    

Niedawno kupiłem gamepad APOLLO-GP-3020 z dual shockiem.Jest naprawdę świetny działa pod PC i ePSXe.
Testowałem go na PC: COLIN MCRAE 04
ePSXe: TEKKEN3,SILENT HILL,SPYRO3(WE WSZYSTKICH MIAŁEM FORCE FEEDBACK),Bardzo słabo na Metal Gear Solid!!(słyszałem ze ePSXe ponoć nie emuluje shocku na MGS?!)
Brak shocku na Test Drive5, Tarzan.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG Tlen 
siwy_pl
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 08 14 23:06    Temat postu:    

winter_mute sluchaj ta przejsciowa to ze strony MANTy czy to przejsciowka taka
http://allegro.pl/show_item.php?item=29026182
bo nie wiem czy ta z allegro bedzie doprze dziaalac

podobno w hawk.com.pl bedzie dostepna przejsciowka w sierpniu za 35 zl ale narazie nie widac nie slychac

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 08 15 03:01    Temat postu:    

Nie - to SuperJoyBox 3 (w sumie pisze na opakowaniu)
przejściówka nie najgorsza ale IMHO cena jest zbyt wygórowana bo za ok 100 zł (przesyłka wliczona) można sobie sprowadzić SJB5 czyli jak na mój gust najlepsiejsza przejściówkę na rynku (mówię tu w skali międzynarodowej, a nie jedynie naszego kraju) wyposarzoną w takie bajery jak: 2 porty + wsparcie dla analogowych przycisków.

BTW; rozwala mnie pewne stwierdzenie z tej aukcji "A teki przykładowy zestaw jest sprzedawany po ok. 150 zł sprawdź na innych aukcjach." Zerknijcie na ilustracje biorąc pod uwagę że przejściówkę sprzedają 75zł, pad z ilustracji musi kosztować drugie tyle. W rzeczywistości jest to cyfrowy pad do PSXa, którego cena oscyluje w granicach 10-15zł. Hehehe... to się nazywa zdzieranie kasy.

Powrót do góry
Strona 2 z 13 [183 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3, 4, ..., 11, 12, 13 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 03 31 16:43
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)