Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Hardware
>> Zakup GamePada Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 15 23:50    Temat postu:    

kurde nic i DX sprawdzlem wszystko jest jak powinno byc a wibracj brak;;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 16 15:31    Temat postu:    

Cytat:
kurde nic i DX sprawdzlem wszystko jest jak powinno byc a wibracj brak;;]
No to masz dwie możliwości, w obu przypadkach przyda Ci się pomoc użytkownika PlayStation2, skocz więc do najbliższego i....:
- podepnij swojego pada do konsoli, brak wibracji = uszkodzony kontroler
- pożycz sprawnego dualshocka i wepnij do swojego komputera za pomocą przejściówki, brak wibracji = błąd programowy bądź sprzętowo uszkodzona przejściówka

DARMOWE gry na PS2. megaROMS -> Click 1, Click 2, Click 3 !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 19 21:27    Temat postu:    

sprawdziłem pada u kolegi sa wibracje, od kolegi pozyczylem innego pada;/ a n amoim komputerze nie ma wibracji HELP!!!plx
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 20 21:32    Temat postu:    

Eysmond napisał:
Skoro temat jest o padach to czy tylko mi sie wydaje, ze pad od X360 jest wzorowany na padach od DC i N64?
Moim zdaniem nie, w zasadzie kompletnie nie jest podobny do wymienionych przez Ciebie kontrolerów, natomiast jeśli miałbym szukać podobieństw to:
1) kształtem zbliżony jest do padów z segi genesis lub philips CDI
2) dwa analogi, wiadomo - Sony Dual Analog Controller (czyli DualShock bez wibry) z pierwszego PlayStation
3) układ klawiszy akcji [te kolorowe buttony] razem z kolorami zerżnięte :] ze SNESa
4) wibracje to również wynalazek Nintendo, z tym ze późniejszego bo N64
5) co do analogowych triggerów nie jestem pewien, ale zdaje mi się że takie były w GameCube,
....więc ja tu nie widzę żadnej rewolucji, ot dopracowaną wersję pada, w zasadzie bezprzewodową, dopracowaną wersję "eski" z pierwszego X-Box`a Smile

xxdbartekxdd napisał:
sprawdziłem pada u kolegi sa wibracje, od kolegi pozyczylem innego pada;/ a n amoim komputerze nie ma wibracji HELP!!!plx
Mógłbym Ci w tym momencie napisać ze przejściówka jest uszkodzona i uciąć dyskusje, tylko zdawało mi się że wcześniej napisałeś że działa z kierownicą. W takim wypadku mam pytanie, czy ten konwerter był dołączony do kierownicy? Jeśli tak, to:
1) zależnie od tego jakie masz zainstalowane zmień sterowniki na te dołączone do zestawu/standardowej przejściówki. Czyli jeśli masz teraz zainstalowane sterowniki z płytki/dyskietki która była z kierownicą to odinstaluj i wrzuć te:
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Download&pokaz=detale&plik=148
a jeśli masz stery od nas to wywal i zainstaluj te z zestawu. Istnieje możliwość że stery są dedykowane danemu kontrolerowi. Aha i całą operaję wykonaj bez konwertera w porcie usb, wepnij go dopiero gdy wykonasz reinstalacje.
2) Sprawa druga, jeśli nie stery to przejściówka może być dedykowana tylko kierownicy i z innym sprzętem w pełni działać nie będzie. Szczerze w to wątpię, ale nie można wykluczyć takiej możliwości.
3) w końcu coś trafił szlag i wibracje działać nie będą... na uszkodzenie sprzętu nie wiele pomożemy.

btw; Pamiętaj by przetestować wszystko dokładnie ruszając analogiem w zakładce effect page.

Tyle.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 02 21 01:33    Temat postu:    

Tak przejscioka była dołaczona z kierwonica!!Raczej niemozilwe zeby byly jakies uszkodania gdyz gdy podalczam kierownicy wibracje działaja
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 02 21 01:53    Temat postu:    

Cytat:
Tak przejscioka była dołaczona z kierwonica!!Raczej niemozilwe zeby byly jakies uszkodania gdyz gdy podalczam kierownicy wibracje działaja
No to kombinuj ze sterownikami, jeśli nie zaskoczy to na 99% konwerter ma obsługę wibracji przygotowaną z myślą o kierownicy.

Powrót do góry
xxdbartekxdd
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 04 14 15:14    Temat postu: help    

Mam problem : W fife 07 prawy analog dziala ale zle biore prawo on leci w dol biore w gore on leci w lewo jezeli wie ktos jak to naprawic to proszze o pomoc
Powrót do góry
MixhaL
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 06 16 23:54    Temat postu:    

Witam
Planuje zakup pada. Aktualnie używam starej manty która nie posiada wibracji i ma jedną tylko gałkę analogową która działa dopiero po przełączeniu w tryb analog niestety automatycznie D-pad przestaje działać.
Znalazłem 3 pady które zwróciły moją uwagę:
1. http://www.allegro.pl/item660069936_bezprzewodowy_pad_dual_shock_3_ps2_ps3_pc_p01.html
Pad bezprzewodowy, chyba najbardziej mi podchodzący.
2. http://www.allegro.pl/item664223585_pad_do_pc_laptop_na_usb_wibracja_dual_shock_joypad.html
Tania imitacja pada PS2
3. http://www.allegro.pl/item652784926_super_pad_do_pc_podwojna_wibra_dual_shock_ak62.html
Jeszcze tańsza imitacja pada PS2

I pytanie który z nich byłby najlepszy i najlepiej się sprawdził. Czy konieczne jest w nich przełaczanie na tryb analogowy żeby działąły analogowe joye? I czy też jest taka sytuacja jak u mnei na obecnym że D-pad przestaje działąć? Gdyż jest to bardzo denerwujące i w przypadku FFX i granie postacią LULU uniemożliwia robienie OVERDRIVE.

Czy nadal lepiej kupic przejściówkę np taką:
http://www.allegro.pl/item658614561_przejsciowka_usb_na_psx_ps2_wibracja_od_sklep.html
I jakiegoś pada od PS2? Jeżeli tak to jakiego?
Z góry dziękuje.
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 06 17 01:12    Temat postu:    

Mogę być szczery? Nie tknął bym kijem żadnego z wymienionych powyżej przedmiotów bo:
a) ta przejściówka nie obsłuży wibracji, to Ci gwarantuję.
b) wszystkie wymienione kontrolery to słaba chińszczyzna, która rozpadnie się prędzej niż później.

Jeśli mogę coś doradzić to poleciłbym Ci odczekać trochę, odłożyć większą ilość gotówki i kupić:
1) jeśli preferujesz football elektroniczny, bijatyki i gry z PS2 - Oryginalny DualShock2 + Super JoyBox, bądź
2) jeśli myślisz o głównie grach akcji w tym nawet FPP, w dużej mierze przeznaczonych również dla PC - przewodowy pad dla X360/PC

oba kontrolery są bardzo wygodne, oba solidnie wykonane, oba zagwarantują Ci długoletnią zabawę na najwyższym poziomie - ergonomia, solidność, wibracje, wygoda, itd, itp - najprościej ujmując czysta przyjemność z gry. Jedyna różnica to krzyżak, który lepiej sprawuję się w wymienionych wyżej pozycjach. Minus, bo bez niego nie może się obejść to oczywiście cena - trzeba się liczyć z wydatkiem do 150zł, acz moim zdaniem jest to bardziej opłacalne niż zakup tandetnej podróby co kilka miesięcy. Pomyśl nad tym.

Powrót do góry
MixhaL
Junior
Junior

PostWysłany: 2009 06 17 17:57    Temat postu:    

Więc wychodzi na to że za identyczną kwotę mozna kupić DS3 co jest bardziej opłacalne niż starszy pad i do tego przejściówka.
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 06 18 11:26    Temat postu:    

Nie do końca:
a) Oryginalny DS3 to wydatek rzędu 180-200zł, a jego podłączenie do PC wygląda mgliście, niby przez USB działa, ale podłączenie (a konkretnie wtyczka miniUSB po stronie kontrolera) pozostawia wiele do życzenia w kwestii trwałości takiego rozwiązania (jeden gwałtowniejszy ruch i po graniu). W kwestii grania przez BT sprawa wygląda jeszcze gorzej bo jednym działa innym nie. No i nie zapominajmy o nieciekawym zasilaniu i braku wibracji.
b) Przewodowy kontroler dla X-box 360 nie ma tych wad, bo został stworzony również z myślą by wykorzystać go grania na PC. Masz sterowniki, masz wibre, zintegrowany (nierozłączalny po stronie pada) przewód USB, wszystko działa bez zarzutu. Cena dochodzi max. do 150zł, za fabrycznie zapakowany, oryginalny i jak już wspomniałem niezawodny sprzęt.
c) jesli preferujesz kształt DS i gatunki gier które wspomniałem powyżej to w grę wchodzi tylko DS2 - jest tak długo na rynku, że bez większego zastanowienia można ręczyć za jakość samego kontrolera jak i pewnych rozwiązań służących jego połączeniu z PC. I tak, nowy, zablistrowany i oryginalny DS2 to wydatek rzędu 80zł, do tego przejściówka z górnej półki (bo inne działają po prostu nieprawidłowo) czyli nadmieniony powyżej SJB, a konkretnie Super Joy Box 3 Pro, za którego zapłacisz max 50zł za import od oficjalnego dystrybutora. W sumie ok 130zł, a wszystko będzie działać lepiej niż dobrze.

Więc wracając do pytania - nie kupisz sprzętu w identycznej cenie. Bo DS3 spięty z PC to na chwilę obecną IMHO porażka za którą musisz zapłacić 200zł lub więcej (ew. dochodzi cena przewodu lub boundla BT), a za 130-150zł masz sprawdzony, sprawny i niezawodny sprzęt jak dotychczas z najwyższej półki jakościowej.

Powrót do góry
cgn
Nowicjusz

PostWysłany: 2009 11 12 19:38    Temat postu:    

Ostatnio postanowiłem kupić pad do ps2 i pc. Wybór padł na pad logitecha i tania przejściówkę.
http://allegro.pl/item774241139_s5_nowy_adapter_przejsciowka_usb_na_pad_z_psx_ps2.html
http://allegro.pl/item778491582_qa9_nowy_gamepad_logitech_precision_controller.html
Wszystko kosztowało ok 40zl więc nieźle Smile
Miałem jednak problem ze sterownikami. Win7 wykrył mi tego pada jako USB Gamepad. Wszystko byłoby ok gdyby nie brak wibracji. Żadne sterowniki nie pomagały. Wreszcie natknąłem się na ten post
http://www.vistax64.com/drivers/214324-usb-joystick-adapter-generic-driver-playstation.html
Zainstalowałem driver z tego postu i mogę się cieszyć pełni funkcjonalnym padem do ps2 i pc za niewielką cenę.
pozdrawiam.
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 11 19 12:40    Temat postu:    

Update w temacie kontrolera Manty, którego ostatnio udało mi się przetestować:
- sterowniki z powyższego wpisu nie wykrywają wspomnianego urządzenia więc w jego przypadku akurat nie pomogą
- brak wibracji w jego przypadku jest spowodowany zmianami w systemie operacyjnym jakie Microsoft wprowadził przy okazji wypuszczenia Service Pack 2. Potwierdzone doświadczalnie na SP1 pracują bezproblemowo, na SP2 wibracje nie działają w ogóle, na SP3 sprawdzę dopiero przy okazji reinstalacji, gdyż aktualnie pod ręką systemu w tej wersji nie posiadam.

Tyle w kwestii XP Home/Pro, na innych windowsach nie sprawdzałem, z Linuxem zaś "wibra" nie współpracowała mi nigdy.

Powrót do góry
mazgaj1
Senior
Senior

PostWysłany: 2009 11 19 17:03    Temat postu:    

Witaaaaaam po mega długiej przerwie Smile

W zasadzie znowu się zbieram do kupna kontrolera PS2, by móc podpiąć go pod komputer. Adapter mam już od dawna, chodzi teraz tylko o to, żeby wybrać odpowiednią aukcję. Pamiętam, że można było liczyć na aukcje sklepu Robson. Czy jest tak nadal?

http://allegro.pl/item816964574_sony_dualshock_2_pad_dual_promocja_robson.html

Pozdrawiam serdecznie starych wyjadaczy i liczę na pomoc Smile

P.S. Poczytałem sobie swoje stare posty. Masakra, żal i ubolewanie Very Happy

The Godfather - An Offer You Can't Refuse
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2009 11 27 20:44    Temat postu:    

Uderz do Bzyka na gg, jesli masz numer... bo osobiście nie kupowałem od tego sprzedającego od dosyć dawna, kiedyś, czyt. kilka lat wstecz nie było problemu w temacie akcesoriów do konsol od Robson'a. Jak jest dziś nie wiem, aczkolwiek jesli juz ktoś będzie wiedział to z pewnością będzie to Bzyk.

Osobiście poszedłbym do okolicznego sklepu, bądź na upartego brał z takiego na Allegro:
http://allegro.pl/item829518597_pad_dualshock_2_do_ps2_blister_sklep_bialystok.html
bo wtedy zawsze jest szansa by pojechać po sprzedawcy, postraszyć rzecznikiem spraw konsumenckich, albo/i policją (w przypadku podróbki) w rezultacie klient zawsze wyjdzie na swoje Smile ... ale to tylko moja opinia, w dodatku oparta na tym, że cena dużej roli nie gra.

P.S. ewentualnie mogę Ci ściągnąć różowego zza granicy - jest drogi, ale po prostu śliczny :] serio Smile

Edit: Dwa dni temu kupiłem sprzęt u Robsona, jak dotychczas komunikacja bezproblemowa więc wszystko gra. Więcej informacji dopisze gdy towar do mnie dotrze.

Powrót do góry
Strona 11 z 13 [183 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3, ..., 9, 10, 11, 12, 13 Następny
Strona Główna » Off Topic » Hardware
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 03 31 18:00
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)