Zakup GamePada

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

PSX pisze: czy da się tak zrobić żeby można było ustawić i klawiature i pada jednocześnie na 2 różnych pdach w ePSEe ?
Da sie. Szarpalem w ten sposob z kumplem przez jakies dwa lata w ISS Pro Evolution 2. Testowane na kilkunastu roznych kontrolerach - od PeCetowych po PSXowe. Na kierownicy skonczywszy ale to tylko tak dla lansu.

Wejdz w okno konfiguracji drugiego kontrolera > ePSXe > Config > Game Pad > Pad 2. Pierwsze i najwazniejsze - zdefiniuj przyciski. Drugie, jeszcze wazniejsze niz poprzednie - w rozwijanej liscie, w prawym gornym rogu okna konfiguracji, koniecznie zaznacz Digital.... Jesli opcje Disabled pozostawisz jako aktywna, joypad bedzie pomijany [lub klawiatura - zalezy, ktory z kontrolerow przypiszesz Game Pad'owi 2].
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Mam małe pytanie. Bo Dual Shock 2 posiada analogowe przyciski. Czy te analogowe przycisko bedą obsługiwane przez PC'owe gry i przez ePSXe???
I czym się różni pad PSX od PS2??

I jeszcze jedno. Można jeszcze gdzieś oprócz Allegro kupić tą przejsciówke Manty? A może są już jakieś lepsze przejsciówki.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wolumin pisze:Mam małe pytanie. Bo Dual Shock 2 posiada analogowe przyciski. Czy te analogowe przycisko bedą obsługiwane przez PC'owe gry i przez ePSXe??
Nie - analogowe przyciski wykorzystasz obecnie jedynie podłączając pada pod PS2... choć możliwe, że obsługa analogowych przycisków zostanie zaimplementowana w przyszłości również w PCSX2.
wolumin pisze:I czym się różni pad PSX od PS2??
Wspomnianymi analogowymi przyciskami, kolorem, długością kabla (w DS2 jest dłuższy) i ceną.
wolumin pisze:Na tej aukcji pisze że to jest oryginalny PAD PS2 za 44,00?????
Jak myślicie czy to jest napewno oryginalny Sony??
Wg. mojej teorii są 3 rodzaje podróbek DS2, nazwijmy je marne, średnie i dobre:
- marne to zwykłe klony firmowane dziwną nazwą typu Mony. Ze względów estetycznych i technicznych odradzam zakup.
- średnie to podróbki Soniaków, dla laików na pierwszy rzut oka nie do rozpoznania, gdyz wygladają w zasadzie identycznie jak oryginalny DS2.. jednakże ma pare mankamentów tj. głośno pracujące silniczki czy "strzelające" i zacinające się przyciski. Wiedząc czego szukac łatwo je rozpoznać bo na blistrze nie ma oznaczenia koloru - tzn. na oryginale jest napis np. BLACK umieszczony w prostokącie.
- dobre podróbki to takie które oprócz wygladu nie różnią się także działaniem - przyciski chodza cichutko, i z padem nie ma najmniejszych problemów. Co więcej na pudełku widnieje napis BLACK, więc rozpoznanie jest praktycznie niemozliwe. W kazdym bądź razie nie mozliwe bez otworzenia blistru... jak się jednak okazuje jest jedna róznica > wtyczka oryginalenego DS2 zawiera 9 wystających bolców, podczas gdy w podróbce jest tylko 8. Może się myle ale sprawdziłem w 4 oryginalnych (w 100% bo dołączanych do konsoli) kontrolerach zarówno czarnych jak i srebrnych i we wszystkich było 9 bolców. Tak czy siak dobra podróbka działa idealnie, aczkolwiek trzeba uwazać by nie zapłacić za nią tyle co za oryginał.

Jesli zaś chodzi o DualShock2 z aukcji to obstawiam iz jest to podróbka klasy średniej... do takiego stwierdzenia skłaniają mnie do tego 2 rzeczy:
1) Istnieje możliwość zakupu taniego, oryginalnego DS2 np. pozostałego po wymianie uszkodzonej konsoli, jednakże te pady nie sa pakowane w blister, a znajdują się w plastikowych woreczkach.
2) Możliwe tez że pady sa z likwidacji jakiegoś sklepu, ale brak zdjęcia towaru (podobno jest w blistrze, a tam jest niby rozpakowany) skłania mnie do wniosku że na blistrze brak jest oznaczenia koloru, przez co sprzedający nie upłynni towaru, bo osoby zaznajomione z tematem nie zakupia podróbki.

Polecam Ci najlepsze rozwiązanie - z tego co widze sporo osób kupiło pady, zapytaj pierwszych kupujących (powinni juz mieć towar) o newralgiczne kwestie (czyli oznaczenie koloru i liczbę bolców we wtyczce) i wrażenia z użytkowania sprzetu (czy silniczki i przyciski pracują bezgłośnie, czy wszystko zaskakuje, czy plastik nie trzeszczy etc.). Jesli wszystko będzie ok, kup.. jesli nie radzę odłożyc większą ilość gotówki i zakup oryginału. aha... i daj znać czego się dowiedziałeś - może ktoś inny też będzie chciał kupić.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

niestety to nie był oryginalny pad bo nie miał napisu BLACK na blisterze. Spróbuje popatrzeć jeszcze za innymi. A tak wogule to ile kosztuje oryginalny Pad w sklepie??
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

niestety to nie był oryginalny pad bo nie miał napisu BLACK na blisterze.
Zgodnie z moimi przypuszczeniami - tania podróbka, w dodatku szwankująca, nie warta swojej ceny.
wolumin pisze:A tak wogule to ile kosztuje oryginalny Pad w sklepie??
Wg cennika w Empiku za
czarny pad zapłacisz 130zł
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=350982
a za srebrny 180 zł
http://www.empik.com/showobject.jsp?objectId=349772

natomiast w ultimie zarówno czarny jak i srebrny kontroler kupisz za niecałe 100zł
> http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=467
> http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=2490
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

Jeżeli DS2 od DS1 różni się tylko przyciskami analogowymi które i tak nie są wykorzystywane to jaki jest sens kupowania droższego DS2??? Może z powodu dłuższego kabla?? A tak apropo to jaką długość ma kabel DS i DS2??

edit
Znalazłem pewien pad na allegro http://www.allegro.pl/item98419477_98419477.html Pytałem się jednego z kupców o ilość bolców i napisał mi: "ten pad ma 8 bolców ale jest bardzo solidny, zresztą ten który mam (był z playstation w oryginale ) też ma 8 bolców". Może warto by było go kupić nawet jeśli to podróbka?? Bo oryginał DS1 jest tylko jeden za 69zł.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wolumin pisze:Jeżeli DS2 od DS1 różni się tylko przyciskami analogowymi które i tak nie są wykorzystywane to jaki jest sens kupowania droższego DS2?
Niektóre gry na PS2 nie współpracują z DS1 - podejrzewam że w przypadku PCSX2 nie będzie to grało róznicy, ale dla posiadacza PS2 to jest kwesia grać albo nie grać :D
wolumin pisze:A tak apropo to jaką długość ma kabel DS i DS2?
Na moje oko 1,8 dla DS2, przy DS1 ok 10-20cm krótszy.
wolumin pisze:Znalazłem pewien pad na allegro http://www.allegro.pl/item98419477_98419477.html Pytałem się jednego z kupców o ilość bolców i napisał mi: "ten pad ma 8 bolców ale jest bardzo solidny
To jest rzeczywiście solidny sprzęt... aczkolwiek ja sklasyfikowałbym go jako dobra podróbka.
wolumin pisze:zresztą ten który mam (był z playstation w oryginale ) też ma 8 bolców
Zapewniam że w padzie dołaczonym do konsoli jest 9 bolców - jesli się uprzesz :D to zrobię zdjęcie i pokażę nawet róznice bo mam też jednego nieoryginalnego DualShocka.
wolumin pisze:Może warto by było go kupić nawet jeśli to podróbka?? Bo oryginał DS1 jest tylko jeden za 69zł.
Pad wart jest zakupu bo choć to podróbka to jak pisałem wcześniej bardzo dobej jakości.
2BII!2B
wolumin
User
User
Posty: 45
Rejestracja: 04 lutego 2006, 22:36

Post autor: wolumin »

winter_mute pisze:Zapewniam że w padzie dołaczonym do konsoli jest 9 bolców - jesli się uprzesz :D to zrobię zdjęcie i pokażę nawet róznice bo mam też jednego nieoryginalnego DualShocka.
Dwóch kolegów ma oryginalny DS2 od PS2 Slim i mają 8 bolców. Może jednak zrób to zdjęcie :D .
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dwóch kolegów ma oryginalny DS2 od PS2 Slim i mają 8 bolców.
Nie jestem w stanie tego ani potwierdzić, ani temu zaprzeczyć - nie miałem przyjemności bawić się slimami. Swoje dywagacje oparłem na kontrolerach pochodzacych z konsoli SCPH-50004, SCPH-50004 SS i starszego modelu - bodajrze 39004 (nie pamiętam, a nie chce mi się dreptać 2 kilosów żeby to sprawdzić :D ).
wolumin pisze:Może jednak zrób to zdjęcie
Nie było to konfortowe bo elementy są małe i w dodatku słabo oświetlone, ale zdjęcia zrobiłem :)
2BII!2B
Oak
Junior
Junior
Posty: 28
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:29

Post autor: Oak »

Moje Filmy z Emulacji Ps2
Sprzet do Emulacji PSX/PS2
C2d E8400@ 4520mhz + DFI BloodIron
Ati 4850 @ 850/2500 + PCI Voodoo 5500DVI
PowerChip 2x1gb @ 1160mhz /Cl4
ODPOWIEDZ