Strona przechowuje informacje w plikach cookies, zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz dokonać zmian zasad korzystania z ciasteczek w ustawieniach swojej przeglądarki i/lub UKRYĆ ten komunikat.
PSEmu: PlayStation Emulation
Reklama w serwisie PSEmu.pl
Serwis PlayStation PlayStation 2 Forum IRChat

Strona Główna » Off Topic » Varia
>> Jak długo masz Windowsa na Hdd? Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 05 05 22:02    Temat postu:    

Możecie doliczyc mi kolejny miesiąc bez reinstalacji.

BTW; nie korzystam z ghosta ponieważ dość często zmieniam sprzęt i eksperymentuje z różnego rodzaju softem, toteż robienie image`u co 2 dni mija się z celem - szczególnie że po załataniu XP chodzi elegancko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
ultima9999
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 06 16 11:24    Temat postu:    

niestety ,nie jestem staly w uczuciach do windowsow i zmienial je jak rekawiczki w zaleznosci od potrzeb ,a srednio przedstawia to sie tak:
xp, 2003, xp, 2000, 2003, xp, 2003, jakis linux, 98, xp+wszystkie latki, dalej leca rozne wersje jezykowe ang<=>pol<=>szwecka no i bootowalny z plyty (nie jestem pewien znaczenia slowa 'bootowalny') knoppix zawsze sie przyda jak juz sie nic nie chce robic nad rozlanym mlekiem (czyli systemem po przejsciach)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 16 15:11    Temat postu:    

Odpadłem z odliczania - dokładnie miesiąc temu przeinstalowałem XPka. Ma to oczywiście i dobre strony - odzyskałem utracone 0,5 roku temu 20GB; usunołem RedHata, którego miejsce zajoł teraz wspomniany przez [b]ultim9999[/b] Knoppix (zarąbisty system); zamieniłem system plików na partycji systemowej z FAT na NTFS (niby wolniejszy ale osobiście nie zauważyłem różnicy); w końcu zrobiłem porządki an dysku (ach ten FORMAT :) )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen 
ultima9999
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 06 16 15:44    Temat postu:    

2 rzeczy :

1- ntfs nie jest wolniejszy od fat (zreszta oba o kant .... mozna rozbic)
2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka /biologii strasznie nie lubie, a kierunek tego wymaga/ ,wiec pozwalam sobie na zlosliwsze uwagi z dnia na dzien nasilajace sie
3- wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 16 17:46    Temat postu:    

[quote] 1- ntfs nie jest wolniejszy od fat [/quote] Sprawdziłem, po zmianie systemu plików odnotowałem spadek prędkości rzędu 3-5 MB/s. NTFS jest niezauważalnie wolniejszy.
[quote] 2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka [/quote] Standardowa procedura - w piątek mam egzamin z przetwarzania potokowego :)
[quote] wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum [/quote] To nie takie proste :?: Połączenie w skali Polski czy międzynarodowej :?: Ile jest Twoim zdaniem tych liczących się str. o emu :?: Forum jedno czy wielojęzyczne :?: Kto będzie tym zarządzał :?: Skąd wziąść $ na serwer który pomieściłby te TB danych :?:
Powrót do góry
ultima9999
Junior
Junior

PostWysłany: 2004 06 16 19:10    Temat postu:    

bardziej skromnie myslalem ,na tle kraju tylko ... a numer polegalby na pozbieraniu do kupy (niekoniecznie jeden wielki server) i dzialanie pod wspolne dyktando ( w mysl za zasady po co 100 razy pisac o tym samym) ;i tak jedni by to robili drudzy tamto ,a rzady moglyby byc demokratyczne (czyli jeden headmaster :) -- ale to tylko wizja i smieje sie na przyszlosc myslac o przeszlych idealistycznych pomyslach
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2004 06 16 20:47    Temat postu:    

Skoro juz o Polsce mowa to IMHO sytuacja nie wygląda tak, źle - mamy dwa wiodące serwisy o emulacji < emu#dreams i emu.pl > kilka średnich stron i kilkadziesiąt pomniejszych, na które i tak nikt nie zagląda. Cały urok tkwi w tym, że:
- większość osób zagląda na 2 wiodace serwisy przeważnie w poszukiwaniu nowinek czyli tzw niusów ze świata emulacji.
- jeśli zachodzi potrzeba to zajrzy na forum by rozgryźć jakiś problem
- natomiast jeśli szuka dokładnych informacji nt. któregoś z emulatorów to prędzej czy później trafi na łamy którejś z średniej wielkości stron gdyż właśnie to one specjalizują się w serwowaniu informacji / plików / artykułów w węższym zakresie -> przeważnie związanym z daną platformą czy nawet 1 emulatorem. Nie jest to złe rozwiązanie zwróciwszy uwagę na fakt, że mamy całkiem sporą liczbę doskonałych stron działających na tej włąśnie zasadzie, np. GP32, MAME-HOT, XBOX+, AtariArea czy całe rzesze stron o NES,SNES, GBA etc.
- co się tyczy maleńkich serwisów, to nie oszukujmy się > trzeba mieć włożyć dużo pracy i mieć jeszcze więcej szczęścia by wybić się z szarej masy przeciętnych stron "domowych", których na necie znajdziesz miliony i niestety nie wszystkim się to udaje.
Powrót do góry
martin-flash
Nowicjusz

PostWysłany: 2004 07 13 22:45    Temat postu:    

mój już przeważnie po 2 tygodniach musi być przeinstalowany (używam GHOSTa bo inaczej stracił bym młodość w "bibliotece" reinstalując to gów..)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość 
easy1965
Nowicjusz

PostWysłany: 2004 07 19 20:54    Temat postu:    

nigdy dłużej niż 6 miechów potem obraz z ghosta i od nowa ;)
Powrót do góry
oem
Nowicjusz

PostWysłany: 2004 07 19 22:48    Temat postu:    

ja od czerwca 2003 na xp szaleję i dużo już przeszedł (np. virusy) ale twardo chodzi :)

trzeba tylko uważać co się instaluje ;) a winda może być "nieśmiertelna" :D
Powrót do góry
Tomi
Senior
Senior

PostWysłany: 2004 07 21 14:55    Temat postu:    

No coż nie jestem dobry w utrzymaniu Windows'a bez ponownego odtworzenia kopii, najdłużej wytrzymałem ponad 2 tyg. ale coś nie działał tak jak bym tego chciał no i średnio co 15 odtwarzam nową kopie więc jestem lamer ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
Knight_Rider_PL
Junior
Junior

PostWysłany: 2005 11 18 16:45    Temat postu:    

Reinstalke XP'ka robiłem jakiś tydzień temu. Ogólnie reinstalke robie co jakieś 1-2 mieśiące bo mam dysk zrąbany seagate 80 gb sata, zawiodłem się na nim mam go jakieś 1,5 roku a gwarancja 1 roczek :(
Powrót do góry
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 11 18 17:51    Temat postu:    

Skoro temat został odświerzony to cosik, napiszę...

jestem kika dni po formacie, a poprzedni system wytrzymał po instalacji ponad 18 miesięcy ciężkiej pracy... co ciekawe nadal chodził stabilnie choc po kilku eksperymentach jakiś rok po instalce przestało działć narzędzie oczyszczania dysku (zacinało sie i koniec, można było czekac 5/10/30 min. a ono ciągle stało w momencie kompresji danych) co oczywiście nie było wielka stratą... jednakże jakiś miesiąc temu po kolejnych eksperymentach padł checkdisk - po zaplanowaniu operacji narzedzie się uruchamiało, wykryło partycje NTFS i bam niebieski ekran, bład na całą stronę (niewłaściwa alokacja pamięci, naruszenie.... blebleble) i restartował system i tak w kółko - bardzo irytujące, więc chcąc nie chcąc posdzedł format :D Teraz wszystko śmiga bez problemów - choć miałem pewien dylemat instalować SP2 czy nie instalować... po przejrzeniu info o programach nie współpracujących z SP2 podjołem decyzje by nie instalować...

Powyższy dylemat skłania mnie jednak do zadania Wam pewnego pytania - macie zainstalowane SP2 :?: Jeśli tak to jakie są Wasze wrażenie ( chodzi mi głównie o kompatybliność łatki) :?:
Powrót do góry
Adult
Administrator
Administrator

PostWysłany: 2005 11 18 21:38    Temat postu:    

Ja mam zainstalowany SP2 i nie narzekam nie spotkałem się jeszcze z żadnym programem który by mi nie działał. A trzeba przyznać że w SP2 wprowadza dość dużo zmian na plus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG 
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA

PostWysłany: 2005 11 19 04:35    Temat postu:    

Tutaj, oficjalna lista, niekompatybilnych programów >
http://support.microsoft.com/default.aspx?kbid=884130

Trochę zastraszająca... jak na moje oko. A ponieważ od czasu do czasu na moim kompie ląduja dość nietypowe aplikacje np. ostatnio rzuciłem okiem na catman'a, to moje obawy są jeszcze większe.
Powrót do góry
Strona 2 z 3 [32 Posts]   Idź do strony: Poprzedni 1, 2, 3 Następny
Strona Główna » Off Topic » Varia
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Obecny czas to 2020 07 05 20:26
Wszystkie czasy w strefie UTC + 4 (DST)