Jak długo masz Windowsa na Hdd?

Piszta co chceta
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Możecie doliczyc mi kolejny miesiąc bez reinstalacji.

BTW; nie korzystam z ghosta ponieważ dość często zmieniam sprzęt i eksperymentuje z różnego rodzaju softem, toteż robienie image`u co 2 dni mija się z celem - szczególnie że po załataniu XP chodzi elegancko.
2BII!2B
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

niestety ,nie jestem staly w uczuciach do windowsow i zmienial je jak rekawiczki w zaleznosci od potrzeb ,a srednio przedstawia to sie tak:
xp, 2003, xp, 2000, 2003, xp, 2003, jakis linux, 98, xp+wszystkie latki, dalej leca rozne wersje jezykowe ang<=>pol<=>szwecka no i bootowalny z plyty (nie jestem pewien znaczenia slowa 'bootowalny') knoppix zawsze sie przyda jak juz sie nic nie chce robic nad rozlanym mlekiem (czyli systemem po przejsciach)
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Odpadłem z odliczania - dokładnie miesiąc temu przeinstalowałem XPka. Ma to oczywiście i dobre strony - odzyskałem utracone 0,5 roku temu 20GB; usunołem RedHata, którego miejsce zajoł teraz wspomniany przez ultim9999 Knoppix (zarąbisty system); zamieniłem system plików na partycji systemowej z FAT na NTFS (niby wolniejszy ale osobiście nie zauważyłem różnicy); w końcu zrobiłem porządki an dysku (ach ten FORMAT :) )
2BII!2B
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

2 rzeczy :

1- ntfs nie jest wolniejszy od fat (zreszta oba o kant .... mozna rozbic)
2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka /biologii strasznie nie lubie, a kierunek tego wymaga/ ,wiec pozwalam sobie na zlosliwsze uwagi z dnia na dzien nasilajace sie
3- wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1- ntfs nie jest wolniejszy od fat
Sprawdziłem, po zmianie systemu plików odnotowałem spadek prędkości rzędu 3-5 MB/s. NTFS jest niezauważalnie wolniejszy.
2- rozpisuje sie bo robie wszytsko aby sie nie zawrac glowy sobie nauka
Standardowa procedura - w piątek mam egzamin z przetwarzania potokowego :)
wciaz mi sie marzy polaczenia wszystkich (liczacych) sie stron o emu w jeden portal i jednym forum
To nie takie proste :?: Połączenie w skali Polski czy międzynarodowej :?: Ile jest Twoim zdaniem tych liczących się str. o emu :?: Forum jedno czy wielojęzyczne :?: Kto będzie tym zarządzał :?: Skąd wziąść $ na serwer który pomieściłby te TB danych :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
ultima9999
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 15 czerwca 2004, 20:34

Post autor: ultima9999 »

bardziej skromnie myslalem ,na tle kraju tylko ... a numer polegalby na pozbieraniu do kupy (niekoniecznie jeden wielki server) i dzialanie pod wspolne dyktando ( w mysl za zasady po co 100 razy pisac o tym samym) ;i tak jedni by to robili drudzy tamto ,a rzady moglyby byc demokratyczne (czyli jeden headmaster :) -- ale to tylko wizja i smieje sie na przyszlosc myslac o przeszlych idealistycznych pomyslach
RinguTeam
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Skoro juz o Polsce mowa to IMHO sytuacja nie wygląda tak, źle - mamy dwa wiodące serwisy o emulacji < emu#dreams i emu.pl > kilka średnich stron i kilkadziesiąt pomniejszych, na które i tak nikt nie zagląda. Cały urok tkwi w tym, że:
- większość osób zagląda na 2 wiodace serwisy przeważnie w poszukiwaniu nowinek czyli tzw niusów ze świata emulacji.
- jeśli zachodzi potrzeba to zajrzy na forum by rozgryźć jakiś problem
- natomiast jeśli szuka dokładnych informacji nt. któregoś z emulatorów to prędzej czy później trafi na łamy którejś z średniej wielkości stron gdyż właśnie to one specjalizują się w serwowaniu informacji / plików / artykułów w węższym zakresie -> przeważnie związanym z daną platformą czy nawet 1 emulatorem. Nie jest to złe rozwiązanie zwróciwszy uwagę na fakt, że mamy całkiem sporą liczbę doskonałych stron działających na tej włąśnie zasadzie, np. GP32, MAME-HOT, XBOX+, AtariArea czy całe rzesze stron o NES,SNES, GBA etc.
- co się tyczy maleńkich serwisów, to nie oszukujmy się > trzeba mieć włożyć dużo pracy i mieć jeszcze więcej szczęścia by wybić się z szarej masy przeciętnych stron "domowych", których na necie znajdziesz miliony i niestety nie wszystkim się to udaje.
2BII!2B
Awatar użytkownika
martin-flash
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 lipca 2004, 19:13

Post autor: martin-flash »

mój już przeważnie po 2 tygodniach musi być przeinstalowany (używam GHOSTa bo inaczej stracił bym młodość w "bibliotece" reinstalując to gów..)
easy1965
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 23 marca 2003, 11:07

Post autor: easy1965 »

nigdy dłużej niż 6 miechów potem obraz z ghosta i od nowa ;)
oem
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 05 czerwca 2004, 16:39

Post autor: oem »

ja od czerwca 2003 na xp szaleję i dużo już przeszedł (np. virusy) ale twardo chodzi :)

trzeba tylko uważać co się instaluje ;) a winda może być "nieśmiertelna" :D
ODPOWIEDZ