TopLista filmów

Film, książka, prasa... i takie tam.
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

Szczególnie, że film zakończył sie zesłaniem tego złego na kolonię karną > ciekawe jak potczą się jego losy
Ja się domyślam jak: Jakimś cudem ucieknie i będzie chciał zabić dobrego, ale on mu się nie da i sam go zabije a wtedy pojawią sie z tej policji żeby go zabić bo nie może być tylko jeden (a wtedy przylecą smoki i wszystkich zjedzą :P).
BTW mam wreszcie film "Ja robot" , jak tylko oglądnę (jak będę miał czas) to napiszę co o nim myślę.

Tym razem krótko: "Hellboy"

[EDIT]
Jeśli masz do przekazania AŻ tak krótką wiadomość, to tym bardziej nie powinieneś jej umieszczać pod swoja wypowiedzią - kilka osób regularnie odwiedza ten temat, więc nie bój się, że nowy 'wątek' nie zostanie zauważony...
[/EDIT]
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Tym razem krótko: "Hellboy"
AFAIK to nie SF tylko kolejna adaptacja komiksu (była też taka gra jesli mnie pamięć nie myli). Skoro już o adaptacjach mowa to polecam zapoznanie się z filmem pt. "Punisher" - czasami trochę naciągany, ale ogólnie niezły film
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Punisher
Jak dla mnie kicha. Ten film na prawdę zawiódł moje wielkie oczekiwania (tak jak Hulk i Deredevil). Jak na razie z adaptacji komiksów które widziałem tylko Spiderman prezentuje się jako tako.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

a X-men też jest na podstawie komiksu i jest całkiem niezły.
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak dla mnie kicha. Ten film na prawdę zawiódł moje wielkie oczekiwania
W moim mniemaniu był wiele lepszy niżeli wspomniane przez Ciebie Daredevil czy Hulk. Koncowa scena z samochodami po prostu rządzi :!: Osobiście stawiam film dość wysoko, choć IMO nie tak wysoko jak serię X-man czy mojego ukochanego Spawn`a, który choć wydany wieki temu do chwili obecnej jest IMHO najlepszą adaptacją komiksu jaką przyszło mi obejrzeć :!:
2BII!2B
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Spawn.... przyznaję - bardzo ładnie zrobiony film, choć momentami dialogi były mocno naciągane, a sama końcówka (jak wlazł z Cogiem do piekła i skopał Malbogię) to już było lekkie przegięcie pały (;-)). Poza tymi niewielkimi minusami to film stary ale jary (szczególnie scenka z peleryną na gzymsie i ta, w której wpada przez oszklony dach do sali balowaj :-)
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ostatnio starałem się nadrobić zaległości i przez moje rączki przeslizgneły się następujące tytuły:

Resident Evil: Apocalipse - już wiem za co krytycy tak zjechali ten film. Rzeczywiście z punktu widzenia kinomana RE2 to nic nadzwyczajengo, cienka fabuła, średnia gra aktorów, niezgorsze wkonanie. Bo czym się tu zachwycać, lezie sobie babka, nawala się, znowu lezie i znowu się leje.. Jednakże... dla fana serii to prawdziwy MUS - film świetnie oddaje klimat gry. Masa nawiązań do drugiej części chocby w postaci lokacji i postaci (Nemesis RULES), wartka akcja pełna widowiskowych walk, makabrycznych scen, masa zombiaków (dziecie-zombi po prostu rządzą), brak sterylności znanej z pierwszej części, ach co tu dużo mówić to trzeba zobaczyć. A ta końcówka rodem z Aliena 4... hmm co tu duzo pisać.

Hellboy - nie zgorsza adaptacja komiksu. Jesli nie spodobał Ci się grobowo-poważny klimat z Punishera to powienieneś obejrzeć HB, który oprócz szybkiej akcji, naciąganej acz treściwej fabuły przesączony jest dobrym klimatem i gagami, potrafiącymi zmusić do śmiechu nawet najbardziej zatwardziałego kinomana.

Rekrut - cosik dla osób lubiących dobrą sensację. AlllPacino w roli zdeprawowanego szkoleniowca CIA. Niezła obsada, niezła gra aktorska i trzymająca w napięciu, pełna zwrotów o 180 stopni akcja, zapewnia dobrą zabawe napradę wymakającym fanom kina akcji.

Stara Szkoła [z ang. Old School] to komedia z gatunku głóbkowatych, 3 gości około 30stki wraca na Uniwerek by znów poczuć się młodym, zaczerpnąć parę garści życia studenckiego i zakosztować pięknych studentek. Jesli lubisz filmy w stylu "Wieczny Student", "Ostra jazda", "American Pie" spróbuj także Starej szkoły, która może nie dorównuje klasą wspomnianym wcześniej tytułómm (WS czy AP) ale i tak można się nieźle przy niej bawić.

Raport mniejszości [z ang Minority Raport], film, który dzięki zagmatwanej fabule, akcji pełnej zwrotów, niezłym efektom oraz wręcz cudownym zdjęciom plasuje się w 1 dziesiątce moich ulubionych pozycji s-f. jakby tu go polecić... Scenariusz bazuje na opowiadaniu pana, który zwie się Philip K. Dick [dla niewtajemniczonych to jeden z najlepszych pisarzy s-f], film wyreżyserowała wielki Steven Spielberg, zaś zdjęcia popełnił Janusz Kaminski. Czy musze pisać dalej :?: Pozycja OBOWIĄZKOWA dla fanów s-f.

No i to by było na tyle. W chwili obecnej poluje na Rybki z ferajny i Niemamocni. Jak wpadną mi w łapki, bądź obejrze coś innego, godnego polecenia znów się odezwę.
2BII!2B
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

Wpadł mi ostatnio w ręce ciekawy film. Nie jest najnowszy niemniej bardzo interesujący a jego tytuł to: "Queen of the damned" (Królowa potępionych). Polecam ten film a w szczególności dwa fragmenty:
1. Kiedy Lestad zaprasza dwie laski do siebie a potem wychodzi na sufit.
2. Koncert Lestada (ze względu na piosenkę disturbed na początku sceny i ze względu na efekty specjalne)
P.S. w_m masz rację raport mniejszości jest fajny a zwłaszcza scena kiedy główny bohater ściga swoje gałki oczne które się toczą po podłodze :mrgreen: (magazyn "Film" przyznał za tą scenę nagrodę za pościg roku :D).
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Awatar użytkownika
Nathaniel
Junior
Junior
Posty: 13
Rejestracja: 24 stycznia 2005, 22:08

Post autor: Nathaniel »

Pojade po klasyce - "Siedmiu Samurajow", "Tron we krwi", "Rashomon" - trzy filmy a must see Akiry Kurosawy. Z nowszych w kinie polecam najnowszy film Emira Kusturicy - kazdy komu podobaly sie jego poprzednie produkcje nie bedzie zawiedziony. Last but not least "Kontrolerzy" calkiem przyjemna produkcja warta tych dwoch dych wydanych na kino.
I zeslala mnie Bóg na ziemie bym siał zamęt i zniszczenie.
wergorek
Junior
Junior
Posty: 29
Rejestracja: 04 listopada 2004, 23:45

Post autor: wergorek »

Czyżbym był tu najstarszy wiekowo? Chyba tak, skoro nikt nie wspomniał o Metropolis i Blade Runner. Czy ktoś z młodzieży wie o czym są te filmy ? :)
ODPOWIEDZ