Tony Hawk 2

Recenzje gier z systemu PlayStation opublikowane na łamach serwisu PSEmu.
grzybiarz
Junior
Junior
Posty: 25
Rejestracja: 09 października 2004, 12:37
Kontakt:

Tony Hawk 2

Post autor: grzybiarz »

tytuł: Tony Hawk's Pro Skater 2
producent: Neversoft Entertainment
rok wydania: 2000
gatunek: Gra Sportowa > Deskorolka


Kiedyś w TV jakiś skate popylał na desce, czekałem tylko, aż się wywali, no i w końcu się wywalił (na "jajka":) Wyłączyłem TV i ...

... zaraz potem włożyłem płytkę z drugą częścią Tony'ego do czytnika mojej starej konsoli i tak to się zaczęło. Patrzę... , a na ekranie jakiś plemnik z okiem, po chwili został przekłuty i pojawił się napis - NeverSoft. Hmmm to tylko logo twórców, a ja się tak przeraziłem. Po chwili Intro. To jest to! Filmik "przedstawił" mi podstawowe postacie "w akcji". W tle przygrywał utwór grupy Rage Against The Machine.


Menu gry jest dość ciekawe. Kółko od "dechy", a na nim napisy. Fajne, mnie się spodobało. Zaraz, zaraz... opcja Create Skater??? Tak! W drugiej części gry, opcja ta jest dostępna. Mało tego, jest jeszcze opcja Park Editor, opcja ta pozwala tworzyć własne parki.

CREATE SKATER
Stwórz siebie!:) Możesz edytować imię, masę ciała, głowę, brzuch, nogi, stopy. Przykładowo możemy zrobić siebie, czyli chudą, bladą postać z łysą głową:) Oprócz tego można podać parę niepotrzebnych rzeczy, np. wiek, miejsce zamieszkania, styl jazdy i takie tam... Jeżeli myślisz, że tworzenie postaci jest rozbudowane to grubaśnie się mylisz. Nie można zmieniać nosa, oczów, ust itd., mamy za to gotowe modele i to jest wkurzające.

PARK EDITOR
Jeżeli Narodowy Park Tatrzański jest dla Ciebie za mały, możesz zrobić własny park, tyle że nie tatrzański, a Skate Park. Skate Park po którym będziesz śmigał sam, lub z kumplem. Edytor nie jest trudny i po paru minutach stworzysz planszę. Można trochę grzebać i wybrać np. rozmiary naszego parku, otoczenie... 1 park zajmuje 1 blok na Memorce. Do tego trza liczyć 1 blok za granie w trybie kariery. Czyli na 256 blokowej karcie zapiszesz 255 Skate Parków. Wow, fajnie co?


Miejsce mi się prawie kończy:), a ja jeszcze nic nie napisałem o samej grze. Wybieramy więc swoją postać z pośród prawdziwych Skaterów i odpowiednio na planszach wykonujemy zadania, za te zadania o3mujemy kasę i mamy wtedy dostęp do kolejnych plansz. Mamy więc 2 minuty i zdobywamy 250 000 pkt., szukamy literek S, K, A, T, E, które się schowały gdzieś na planszy, lub grindujemy po śmigle samolotu, by ten odleciał i odsłonił nam dostęp do dalszej części levelu.

Jest dobrze. Robimy triki, grindujemy po każdej krawędzi, nawet nie wykonując zadania się nie nudzimy. A i plansze są dość ciekawe i zróżnicowane, np. szkoła, ulice Nowego Jorku, Filadelfia, Meksyk i inne. Grało mi się przyjemnie:), może dlatego, że grafa jest wporzo? Owszem trochę pływają tekstury, ale czego się spodziewacie po 8 letniej konsoli. Ale nie jest źle: skaterzy wyglądają spoko, otoczenie też jest całkiem, całkiem...


Teraz czas na oprawę dźwiękową. Grindując, myślałem chwilami, że to ktoś za oknem grinduje:) Grindy są jak prawdziwe, odgłos przy upadku również, ale za to odgłos pierdzenia (?) jest trochę dziwny:) Pewnie się zdziwiłeś, że można pierdzieć, a no można. Jedna z dodatkowych postaci, jako trik specjalny posiada tą zdolność. Muza jest czaderska, ale za dużo tu Hip-Hop'u. Komuś to może się spodobać, ale mi raczej nie. Dlatego twórcy wpletli kawałki z gatunku: "lekki metal":), rock, punk. Słyszymy Papa Roach, Rage Against The Machine i inne mniej znane zespoły.

PODSUMOWUJĄC...

Czy warto ją kupić? Jeżeli jeszcze jej nie masz to TAK, warto. Gra jest lepsza od części trzeciej, która okazała się zwykła kalką poprzedniczki.

Ocena 9
Grafa 9
Dźwięk 8
Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2005, 14:27 przez grzybiarz, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

W formie wyjaśnienia ocena 46 jest średnią arytmetyczną ocen poszczególnych członków jury. Ponieważ pozostali członokowie nie opisali przyznanych ocen ustosunkuje się jedynie do własnej oceny. Otóż w Twojej pracy sporo mi brakowało, najogólniej mówiąc praca odbiegała znacząco od przyjętego wzorca i pozostałych nadesłanych recek. Cóż tu dużo mówić - najważniejsze, że zadałeś sobie trud napisanie recenzi, do tego trochę szczęścia i załapałeś się na darmową gierkę :)

Gratuluję wygranej, jednocześnie proszę o kontakt przez PW w celu ustalenia szczegułów dotyczących przekazania nagrody.

Pozdrawiam
/w_m/

BTW; można opublikować Twoją prace na łamach serwisu (oczywiście wspólnie wprowadzimy pewne poprawki tj. dodanie wzorcowej stopki do recenzji) :?:
2BII!2B
ODPOWIEDZ