ripper 3

Jesteś maniakiem sprzętu komputerowego? A moze jesteś fanem jakiejś konsoli. Tak czy inaczej ten dział jest dla Ciebie.
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

ripper 3

Post autor: rafalkam2b »

Zamątowałem sobie rippera 3 w konsoli scph-30004 ale nie działa! Wszystkie kabelki są dobrze podłączone, zabezpieczone przed zwarciem. Zlutowałem dwie nóżki zby uzyskać kolor w grach ntsc jak każe instrukcja itp. Nie działanie objawia się tym że konsola nie startuje - słyszę buczenie wentylatora, dvd wydaje takie dźwięki jakgdyby czytał płytę (która jest w napędzie i jest oryginalna). Co mam robić?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Pozamykałeś odpowiednie "zworki" przed instalacją :?:
2) Zamontowałeś chipa według diagramu dla Twojej wersji konsoli :?: >
http://www.ripper3.com/r3-diagrams.htm
3) Nie przylutowałeś/przypaliłeś przez nieuwagę jakiejść dodatkowej części na płycie głównej PS2 :?:
4) Nie dokonałeś spięcia na płycie. O tym że trzeba wyłączyć konsolę nie rzeba chyba mówić, ale czy nie nastapił przeskok iskry przez elektryzowanie [dotknąłeś jakiegoś metalowego przedmiotu np. kaloryfera przed grzebaniem w środku PS2, wiem że to brzmi smiesznie, ale mój znajomy przepalił tak przez nieuwagę swoją konsolę - nie chcę Cię straszyć, ale wystarczy mały ładunek z naelektryzowanego ciała, który przeskoczy na wrażliwy układ i moga być kłopoty]
Co mam robić?
Ciężko powiedzieć, sprawdź wszystko 5 razy. Spróbuj odmontować Rippera - sprawdź czy konsola nie została uszkodzona w czasie montarzu. Ponów próbę. Jeśli nie dasz rady możesz udać się do serwisu specjalizującego się montarzem modów - profesjonalna instalacja R3 kosztuje 40zł. Jesli i to zazwiedzi zastanów się nad inną metodą np. jakimś Swap Diskiem.
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Jak te zworki przestawić? Tego nie zrobiłem. Reszta jest raczej ok - po prostu wczoraj wieczorem źle podłączyłem kabel do telewizora i nie było obrazu. Teraz konsola działa i odtwarza oryginalne gry. Co do kopi to nie wiem bo jeszcze żadnej nie zdążyłem nagrać. Powiedz więc plis coś o tych zworkach. Poza tym "fachowcy" (w komisie mieści się serwis konsol) w Lublinie życzą sobie za przeróbkę 100 zł więc wolę się trochę pomęczyć niż wywalać stówkę za którą mogę kupić 50 płyt DVD.
Co do tych zworek to czy przypadkiem nie są to te trzy miejsca na chipie które trzeba ze sobą zlutować? Bo jak tak to to zrobiłem.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co do tych zworek to czy przypadkiem nie są to te trzy miejsca na chipie które trzeba ze sobą zlutować?
Hmm... możliwe :D
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

Nagrałem płytkę (TDK -R) z grą PS2 z prędkością x4. Czy będzie chodziła na scph 30004. Nagrałem ją Nero z obrazu iso.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Czy będzie chodziła na scph 30004.
Jest tylko jeden sposób by się przekonać - włuż płytę do konsoli.
Nagrałem ją Nero z obrazu iso.
Dla uniknięcia problemmmuuuuffff, polecam korzystanie z programu Alkohol120% z ustawieniami PlayStation2.
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

A jak sprawdzić że chip działa? Mam tekkena 3 kopie i wiem że działa, wystarczy że włożę ją do PS2 i jak będzie działała to chip chodzi a jak nie to znaczy że nie chodzi?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Dokładnie, pytasz a wiesz :D

BTW; pomimo że chip ma tryb autodetekcji okazać się może że przy uruchamianiu gier z PSXa (PSOne) nalezy wcisnąć 2x RESET. Najlepiej spróbuj tak i tak (z i bez resetu)
2BII!2B
rafalkam2b
User
User
Posty: 35
Rejestracja: 17 września 2004, 20:29

Post autor: rafalkam2b »

A kiedy mam nacisnąć ten reset? Jak jest już płyta w napędzie czy jeszcze zanim wysunę tackę?
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Wkładasz płytę, wciskasz 2x reset i powinno grać (a jak nie to pokombinuj z częśtotliwością wciskania reseta :P).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
ODPOWIEDZ