PSEmu.pl

PSEmu.pl to witryna poświęcona emulacji PlayStation,
czyli tematyce oprogramowania umożliwiającego uruchamianie gier z konsol PS1, PS2 i PSP na urządzeniach pracujących pod kontrolą systemów Windows, Linux, macOS, iOS oraz Android.

Aktualności:

XEBRA 20/10/20 Android
Published 2020-10-21 in PlayStation
Author winter_mute

Darmowe emulatory PlayStation dostępne dla systemu Android policzyć można na palcach jednej ręki. Z tego powodu, gorąco zapraszam do bliższego zapoznania się z aplikacją Xebra...


...która w najnowszej odsłonie przeznaczonej dla urządzeń mobilnych nie zachwyca listą zmian ograniczoną do pomniejszych modyfikacji optymalizujących ustawienia, niemniej z dedykowanej temu strony tytułowy emulator pobierzecie jeszcze gorący i całkowicie za free.

PPSSPP dev-gd9cb457c6
Published 2020-10-19 in PSPortable
Author winter_mute

Kontynuując przegląd aktualności związanych z emulacją przenośnego PlayStation słów kilka poświęcić należy rozwojowej wersji PPSSPP.

Z istotnych zmian, jakie wprowadzono w październikowych wydaniach przytoczonego projektu, warto przytoczyć:

 • implementację libretro CI;
 • usprawnioną obsługę tekstur pod DirectX 11 D3D;
 • modyfikację funkcji obsługi buforów ramki pod OpenGL;
 • poprawione funkcje odpowiedzialne za obsługę filmów dedykowanych PSP;

Po najnowsze rozwojowe odsłony emulatora odsyłam na strony sekcji Pliki, gdzie znajduje się PPSSPP dev-gd9cb457c6 z dnia 19.10.2020r. w wersji dla systemów Windows (64.bitowych) oraz Android

PCSX2 dev-g03ba36411
Published 2020-10-15 in PlayStation2
Author winter_mute

Kilkukrotnie pisałem o Play! nie wypada nie napisać o najnowszej rozwojowej wersji emulatora PCSX2.

ICO uruchomione na PCSX2

Oznaczona ciągiem 439-g03ba36411 rozwojowa wersja PCSX2 v1.7.0 obejmuje w stosunku do swej poprzedniczki zmiany takie jak:

 • naprawiono błędy interfejsu gsdx powodujące nieprawidłową pracę pod D3D DX11;
 • uzupełniono plik prekompilowanego nagłówka dla kodu odpowiedzialnego za emulację SPU2;
 • naprawiono błąd w obsłudze pamięci EE powodujący zamknięcie programu przy uruchamianiu BIOSu;
 • wprowadzono poprawki do funkcji odpowiedzialnych za emulację SIF/FIFO, DMA, PGIF/PS1, microVU;
 • dodano do bazy predefiniowane poprawki dla gier: Primal, Code veronica X, Virtua Tennis 2, Power Smash 2, Sega Tennis Sports, Dynasty Warriors 3, Yanya Caballista, Moto GP, Another Century's Episode 3, Sly 3;

Zapraszam do pobierania, plik dla systemów Windows w 32-bitowej wersji.

FF8 w Midgarze
Published 2020-10-14 in Serwis
Author winter_mute

Serdecznie pozdrowienia i podziękowania kieruję w stronę redakcji serwisu Ogród Balamb, za pracę włożoną w tłumaczenie oraz udzieloną zgodę...

... dzięki której w ramach projektu Midgar Translations publikujemy polskie tłumaczenie Final Fantasy VIII w wersji przeznaczonej na konsolę Sony PlayStation.

Play! Dev-20201003
Published 2020-10-11 in PlayStation2
Author winter_mute

Jakże miło rozpocząć październik z pominięciem faux pas jakie trafiło się tytułowemu emulatorowi w ubiegłym miesiącu. Tym bardziej cieszy całkiem niemała lista zmian jakie zawiera najnowsza odsłona rozwojowa Play! z 3 października oznaczona wydaniem eaf35808

Play! na iOS

Tyle słowem wstępu, poniżej ww. lista zmian:

 • dodano obsługę plików ładowanych pod androidem z wykorzystaniem protokołu CIFS;
 • usprawniono działanie funkcji odpowiedzialnych za opcję szybkiego ładowania/zapisu stanu;
 • dodano obsługę wtapiania (ang. blending) dla interfejsów OpenGL i D3D9;
 • usprawniono obsługę gamepadów z naciskiem na konfigurację drugiego kontrolera;
 • poprawiono kod odpowiedzialny za odczyt danych z nośnika, dodając możliwość odczytu identyfikatora z płyt dwuwarstwowych i usuwając błąd powodujący wyciek pamięci w przypadku nieznalezienia tegoż identyfikatora;

Zapraszam do pobieralni gdzie opisany emulator jest dostępny do pobrania w wersjach dla systemu:

JPCSP dev-rf8356895
Published 2020-10-09 in PSPortable
Author winter_mute

listę aktualizacji znowu zaczynamy od niusa poświęconego nowej rozwojowej wersji emulatora JPCSP z 2 października 2020r., okraszonej oznaczeniem f8356895 i ilustracją graficzną identyczną jak przy poprzedniej aktualizacji…

jpcsp-r2887-mh3
Monster Hunter Portable 3rd HD na JPCSP

… jako że zmian w emulatorze znalazło się niewiele i skupiają się wokół funkcji, o których również pisałem poprzednio. Multiplayer w trybie sieci lokalnej i gry z wykorzytaniem ProOnline wzbogacony został o szereg komunikatów odzwierciedlajacych zachowanie poszczególnych graczy, a co istotne znacząco usprawniono działanie programu w środowisku sieciowym utworzonym przez uruchomienie kilku procesów emulatora na jednym urządzeniu.

Kończąc wywody zapraszam do sekcji Pliki, gdzie znaleźć można najnowszą wersję tytułowej aplikacji w wersji dla systemów:

XEBRA 20/09/29
Published 2020-09-30 in PlayStation
Author winter_mute

Z wielką i niekrytą przyjemnością informuję o powiększeniu grona projektów ujętych publikacjami w sekcji aktualności, do której po długiej przerwie wraca tytułowy emulator Xebra.


Lista ujawnionych zmian w tegorocznych wydaniach sprowadza się do:

 • zaimplementowanie i publikacja plików lokalizacji programu dla języków: angielskiego, chińskiego, francuskiego, hiszpańskiego, japońskiego, niemieckiego, portugalskiego, rosyjskiego i włoskiego.
 • zmiany rozszerzenia plików zawierajacych kody Action Rplej z dotychczasowo używanego *.par na *.ar
 • mniejsze poprawki z myślą o optymalizacji programu;

Niezależnie od długości powyższej listy i potencjalnego niesmaku jaki pozostać może po przeczytaniu ww. punktów, Xebra pozostaje projektem charakteryzującym się doskonałą kompatybilnością, niezłymi możliwościami i rewelacyjnymi dodatkami, z emulatorem PocketStation na czele. Nie przeciągając dalej zapraszam do sekcji Pliki gdzie zamieszczono plik wykonywalny Xebra 20/09/29 z przeznaczeniem dla systemów Windows.

Play! Dev-20200910
Published 2020-09-12 in PlayStation2
Author winter_mute

Człowiek się cieszy, że udało się całkiem szybko i aktualnie wrzucić niusa o najnowszej wersji rozwojowej emulatora Play! a tu klops. Ostatnia wersja aplikacji z 3 września br. jak się okazało zawierała istotny błąd powodujący nieprawidłowe wyświetlanie tekstur

play-andr-fframe
Fatal Frame uruchomiony na Play! pod Androidem

Wspomniany powyżej błąd szybko zlokalizowano i wprowadzono stosowną poprawkę, finalizując całą sprawę wydaniem oznaczonym 69f84730 z 10 września, które to bez zbędnej zwłoki udostępniam w pobieralni w wersjach dla systemu:

PPSSPP dev-ge3dd3e597
Published 2020-09-11 in PSPortable
Author winter_mute

Celem urozmaicenia niusów oraz zaktualizowania plików zawartych w tutejszej pobieralni rzućmy okiem na najnowszą wersję rozwojową emulatora PPSSPP.

ppsspp-naruto
NARUTO SHIPPUDEN Ultimate Ninja na PPSSPP

Zmiany wprowadzone w bieżącym miesiącu usprawniają obsługę gier takich jak: Hot Shots Tennis, Ridge Racer 2, Warriors Orochi 2, Soulcalibur Broken Destiny i obejmuje miedzy innymi:

 • zmodyfikowano sposób inicjacji emulatora tak by w pierwszej kolejności ładowane były speedhacki oraz wtyczki dedykowane danej grze
 • zaimplementowano blokowanie funkcji PtpFlush oraz gniazd w trybie wielowątkowym
 • poprawiono wyświetlanie "sprajtów" w trybie programowego wyświetlania obrazu
 • usprawniono obsługę sieci WLAN i Adhoc

Po najnowszą wersję rozwojową odsyłam na strony pobieralni gdzie znajdziecie rozwojowe PPSSPP ge3dd3e597 z dnia 11.09.2020r. w wersji dla systemów Windows (64-bitowych) oraz Android

PCSX2 dev-g4d0650baa
Published 2020-09-09 in PlayStation2
Author winter_mute

Skoro w poprzednim niusie wspomniałem o PCSX2 to wypada wrzucić w sekcję Pliki najnowszą rozwojową wersję tegoż emulatora.

Kingdom Hearts uruchomione na PCSX2 w wysokiej rozdzielczości.

Oznaczona ciągiem 229-g4d0650baa rozwojowa wersja PCSX2 v1.7.0 obejmuje w stosunku do swej poprzedniczki zmiany takie jak:

 • usunięto nieużywane pliki interfejsu OpenCL
 • poprawiono obsługę liczników GS dla funkcji CSR i VBlank
 • usprawniono obsługę modyfikatorów przez jednostki VU0 i microVU
 • zmodyfikowano interfejs rozszerzając opisy w konsoli, menu (nagrywanie), opcjach emulatora wtyczek (memorki, gsdx, lilipad)

Zapraszam do pobierania, plik dla systemów Windows w 32-bitowej wersji.

Zobacz archiwum aktualności poświęconych:
PlayStation | PlayStation2 | PlayStation Portable | PSEmu.pl