problem

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
piotrszegda
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 13:49

problem

Post autor: piotrszegda »

WItam zainstalowałem Pcsx2 0.9 poprawionom wersja i gdy uruchamiam wiekszosc gier pojawia się problem skonfigurowałem emulator ustawiłem obraz plty i gdy uruchomię gre ekrn robi się czarny i pojawiają się błedy

1.Wystąpił problem z aplikacja....


2.
---------------------------
Microsoft Visual C++ Runtime Library
---------------------------
Runtime Error!

Program: D:\emulatory\p.s.2\pcsx2.exe



This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.
Please contact the application's support team for more information.


---------------------------
OK
---------------------------
3.
---------------------------
PCSX2: pcsx2.exe - Błąd aplikacji
---------------------------
W aplikacji wystąpił wyjątek unknown software exception (0x40000015) pod adresem 0x08f5872b.


Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji
---------------------------
OK
---------------------------
moja konfiguracja
Geford 4 MX Intel celarom 1.7 256 mb ramu Windows XP HOME
proszę o pomoc[/b]
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2006, 14:44 przez piotrszegda, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Niech zgadnę - czyżby jakaś gra Capcomu... dziwnym trafem mam identyczny błąd w wiekszości gier ze stajni tego developera... właśnie pracuje nad rozgryzieniem / ominieciem tego problemu...

Jesli to jakiś inna pozycja to podaj tytuł - a nóż juz testowałem, a nóż będę mógł powiedzieć coś więcej :D

Tymczasem proponuje przetestować jakis inny tytuł jest sporo grywalnych gier. Tutaj masz przykład
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=1772
choć nie całkiem trafny bo ta gra jest zdeczka problematyczna :D
2BII!2B
piotrszegda
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 13:49

Post autor: piotrszegda »

to gra Marvel Vs Capcom 2: New Age Of Heroes oraz Lego Star Wars

edit: Niestety identyczny problem na wszystkich grach (bios tez nie działa) POMOCY
Ostatnio zmieniony 04 kwietnia 2006, 18:14 przez piotrszegda, łącznie zmieniany 1 raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

piotrszegda pisze:to gra Marvel Vs Capcom 2: New Age Of Heroes oraz Lego Star Wars
Nie wiem jak MvsC, ale testowałem Lego StarWars i w jej przypadku wystepił błąd pamięci podobny do opisywanego przez Cibie - co prawda u mnie była inna treść, ale podejrzewam że to normalne zwazywszy iz mam zainstalowany debugger C++

Martwi mnie jednak kwestia BIOSu bo ten powinien pracować normalnie dlatego też zacznijmy od kilku podstawowych pytań:
1) jaka wtyczka wideo - podaj nazwę i ustawienia
2) jaki BIOs - podaj nazwę i rozmiar w MB
3) jak testowałeś BIOS... tzn. jak go uruchomiłeś? Nie wiem na jakim etapie przygody z emulacją więc od razu zaznacze że aby poprawnie uruchomić BIOS nalezy wybrać wtyczkę CDVD Null po czym menu wybrać {Uruchom > Uruchom} (dla pewności można również zrestartować emulator pomiedzy jednyą a druga czynnością)...

BTW; ostatinio poleciłem Ci złą grę do testów - rzuć okiem na >
http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Gry
ten tytuł jest 100% kompatybilny, bezproblemowy i pracuje dość szybko (względem komercyjnych gier 3D) nawet na wolnym szprzęcie.
2BII!2B
piotrszegda
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 13:49

Post autor: piotrszegda »

1. GSDX 9
Resolution : Windowed
Renderer Direct3d
Shader Fixed Pipeline
Reszta opci odznaczona
2
scph3004R.bin 4,00 MB (bajtów: 4 194 304)
3. Tak jak napisałes
a token 4 bedzie dzałął?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

BIOS wyglada w porzadku, aczkolwiek dla pewności mógłbyś sprawdzić tez inny (nada się każdy z ryjątkiem serii 1000X)

Podejrzewam iż problem lezy gdzie indziej - GSDX 9 jak sama nazwa wskazuje wymaga zainstalowanego DirectX9 (upewnij się że masz zainstalowaną najnowszą bibliotekę DX) oraz kartę ją wykorzystującą, co prawda istnieje mozliwość odpalenia wtyczki na starszych kartach, aczkolwiek obsługa PixelShaders jest raczej obowiazkowa. Twój Geforce 4 MX takowej niestety nie posiada. Jako iz w 0.9 nie ma wtyczki GSSoft proponuje by spróbować przestawić opcje Renderer z "Direct3d" na software. Jeśli i to zawiedzie spróbuj porzyczyć od kogoś nowszą kartę graficzną i sprawdzić czy błąd zniknie.

Jeśli tak to nie pozostaje Ci nic innego jak zakup nowej karty - sorry, ale Twoja grafika pochodzi z ery prehistorycznej - niby to GF4, ale technologicznie stoi całe lata świetlne nawet za swoim starszym rodzeństwem z rodziny GF3Ti.
2BII!2B
piotrszegda
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 13:49

Post autor: piotrszegda »

Zainstalowałem jescze raz DirectX9 i działa nawed dosc szybkoi pytania czy token 4 pujdzie ?Bo proponowana przez ciebie gra (http://www.psemu.pl/ps2.php?dzial=Gry) działa dobrze ale kolory są dziwne bardzo niebieski jesi to tez wina mojej "KARTY GRAFICZNEJ" (bo trudno nazwac to kartą) to nowom będe miał dopiero pod koniec maja. Pozatym gratuluje WSPANIAŁEJ STRONY :D :D
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

piotrszegda pisze:pytania czy token 4 pujdzie ?
Pytanie: Co to jest token4?
piotrszegda pisze:Bo proponowana przez ciebie gra działa dobrze
Cóż BoR ma do siebie to iz wyglada dobrze i działa szybko. Niestety reszta gier (szczególnie 3D) juz nie.
piotrszegda pisze:kolory są dziwne bardzo niebieski jesi to tez wina mojej "KARTY GRAFICZNEJ"
To nie tyle wina Twojej karty graficznej co ustawienia opcji Shader na Fixed Pipeline. Aby kolory były wyświetlone poprawnie trzeba zmienić ustawienia na inną wartość - podejrzewam że w przypadku Twojego GF4MX efekty będą tragiczne :D
piotrszegda pisze:Pozatym gratuluje WSPANIAŁEJ STRONY
Dziękujemy.
2BII!2B
piotrszegda
Junior
Junior
Posty: 12
Rejestracja: 04 kwietnia 2006, 13:49

Post autor: piotrszegda »

Tak to token4
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

piotrszegda pisze:Tak to token4
Nadal nie wiem co to takiego token, jedyna gra jaka mi przychodzi na myśl to "The Token of Ghall" wydana jeszcze w latach '80 na Commodore 64. Wątpie by chodziło Ci o nią :D
2BII!2B
ODPOWIEDZ