Pomocy!

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Kiniu
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lipca 2006, 16:52

Pomocy!

Post autor: Kiniu »

Siemka, jestem nowy na tym forum i nie wiem jeszcze gdzie co szukac.... Mam jedno małe pytanko i prosiłbym o pomoc! Zna ktos moze minimalne i maksymalne wymagania sprzetowe jesli chodzi o emulator PlayStation2? Chce sobie pograc w jakies gierki z tej konsoli... ale nie wiem czy moj sprzet sprawi ze beda one dobrze wygladac... Posiadam karte graficzna NVIDIA GeForce4 MX 440, klocka AMD Athlon (tm) XP 2000+, Pamiec 256 RAM! Z gory dzieki za pomoc! :)
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Nie ma czegoś takiego jak minimalne i maksymalne wymaganie. Zasada jest jedna im lepszy ( czytać mocniejszy ) procesor i dobra grafika wspierająca shadery w wersji minimum 2.0 tym lepiej. Odnośnie twojego sprzętu masz mało ramu, grafika nie za dobra i procesor taki sobie.
Obrazek
Kiniu
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lipca 2006, 16:52

Post autor: Kiniu »

Spytam inaczej... jaki sprzet byl by zadawalajacy jesli chodzi o dobra grafike podczas korzystania z emulatora PS2 ? Adult jesli chodzi o ramy to w kazdej chwili moge dolozyc sobie dowolna ilosc, wiec to nie stanowi problemu... grafike rowniez moge wymienic i to tez nie jest problem! Ale nie tylko bym pykał na moim kompie, w pracy tez jakos trzeba czas zabic! ;) Dlatego by mi zalezalo na znajomosci minimalnych wymagan, ktore pozwola mi na gre przy dobrej jakosci obrazu! :)
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Najwięcej zależy od procesora. Najlepiej żeby procesor miał instrukcje SSE2 albo żeby był dwurdzieniowy bo to często polepsza szybkość ale niekiedy też występują problemy z emulacja gdy włańcza sie w emulatorze korzystanie z 64 bit lub 2 rdzieniowych procesorów. W pluginach graficznych nie ma opcji detali czy tym podobnych. Ogólnie tak jak mówiłem grafika powinna powinna mieć wsparcie dla shaderów 2.0 ramu powinno być mini 512 ale na 256 też chodzi. I jeszcze raz powtórze najważniejszy jest procesor.
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jak napisal Adult nie ma czegoś takiego jak minimum i obowiazuje tylko jedna zasada im więcej tym lepiej, jednakże
Kiniu pisze:Chce sobie pograc w jakies gierki z tej konsoli...
Jeśli chcesz realnie myśleć o graniu musisz mieć conajmniej 3GHz procesor, około 1GB RAMu i GF6600 lub lepszy.

Na obecnym sprzecie o graniu możesz zapomnieć bo przy takiej ilości ramu klatki będa skakać z prędkością mniejszą niż 1fps, a brak obsługi pixel shaderów sprawi że oprócz żabich skoków uświadczysz także przekłamań w stylu dziwaczne kolory.

Rzekłem.
2BII!2B
Kiniu
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 lipca 2006, 16:52

Post autor: Kiniu »

Zapodam klocka 3GHz i troche wiecej pamieci! Zobaczymy jak to bedzie smigac! Dzieki za pomoc!
Awatar użytkownika
Y0uG0tta
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 22 lipca 2006, 17:32

Re: Pomocy!

Post autor: Y0uG0tta »

Kiniu pisze:... Posiadam karte graficzna NVIDIA GeForce4 MX 440.........
Twoja karta nie ma wsparcia pixel i vertex shader , raczej zapomnie o graniu (no chyba ze w software)
POZDRO (moge się mylić wiec mnie poprawią :lol: )
Obrazek
ZAPRASZAMY NA ...
ODPOWIEDZ