Problem z odpaleniem gry

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

wszystko gra no prawie :( gdy przeleci filmik początkowy bądź jeśli go przesune pojawia się czarny ekran i nic dalej. Powiedz mi czego to może być przyczyna?
Wstawki filmowej - jesli zostanie wyświetlona to gra się zatnie, jeśli natomiast zostanie przeskoczona za pomocą łatki `skip video` (choć ponoć ciągłe wciskanie START też pomaga) to gra ruszy i będzie grywalna. Zresztą, ten problem był juz opisany - wystarczy poszukać.
2BII!2B
Avatar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2007, 09:19

Post autor: Avatar »

jestem nowy i nie wiem czy mi ktoś pomoże ale słyszałeś dużo dobrego o tej stronie, także wracając do sedna sprawy to mam problem bo jak załanczam emu to mi coś odczytuje i po chwili mi wyskakuje błąd z tym emulatorem taki windowsowski błąd
jest jakaś rada na to??
dzięki wszsytkim za pomoc i pozdrowienia
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

po chwili mi wyskakuje błąd z tym emulatorem taki windowsowski błąd
jest jakaś rada na to??
Brak informacji o sprzęcie, o emulatorze, o użytych pluginach, o ustawieniach. Nic mi to nie mówi - równie dobrze mógłbyś napisać "mój samochód nie chce ruszyć", a odpowiedź byłaby taka sama.

... gdybym miał jednak strzelać to ... masz:
1) ... dobry BIOS?
2) ... biblioteki uruchomieniowe emulatora?
3) ... pluginy dopasowane do posiadanego sprzętu?
4) ... wszystko ustawione tak jak należy?
5) No i co wogóle próbujesz uruchomić?
2BII!2B
Avatar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2007, 09:19

Post autor: Avatar »

a więc bios mam europe 2.0
mój sprzęt to
1.4 Ghz inte lceleron
512 DDR
a gra którą chce uruchomić to FFX
cała konfiguracja jest zrobiona tak jak pisze na waszej stronie, prubowałem również ustawien z innych forum i też mi pokazuje ten sam błąd zgrywałem nawet płytę na dysk i dalej to samo
takze ja nie wiem co może niegrać
ale jak włanczał opcjełtki to mi własnie pokazuje ten otóż ten błąd
nie wiem co mam jeszcze sprubować
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) Wciąż mi czegoś brakuje, na przykład:
a) rozpakowałeś wspomniane biblioteki uruchomieniowe
http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=127
? bez nich emulator (tudzież plugin dźwiękowy, a przez to PCSX2) może nie działać
b) sprzęt, a dokładnie grafika - jeśli masz na pokładzie zabytek w stylu GF2MX to o emulacji PS2 zapomnij. Karta z wsparciem PS2 (tudzież DX9) to podstawa, bez niej ani rusz.
c) w jaki sposób odpalasz emulator poleceniem pcsx2.exe czy pcsx2t.exe. Biorąc pod uwagę Twoją konfigurację sprzętową wskazane jest korzystanie z wersji TBL (pcsx2t.exe)

Sprawa druga >
mój sprzęt to: 1.4 Ghz inte lceleron / 512 DDR, a gra którą chce uruchomić to FFX
Co prawda FFX to gra w pełni kompatybilna z PCSX2 0.9.2 i co ważniejsze umozliwiająca rozgrywkę w pełnym frate-rate`cie, aczkolwiek do wyświetlenia 50/60 klatek potrzebujesz na pokładzie co najmniej procka z 3GHz-owym zegarem, 1GB RAMu i GF6600GT. Na swoim sprzęcie wyciśniesz co najwyżej 10 klatek, no może 15 jesli wejdziesz w jakąś małą, zawierającą mało elementów dziurę, a system będzie pracował bez dodatkowego obciążenia.
2BII!2B
Avatar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2007, 09:19

Post autor: Avatar »

to znaczy wiesz ja bym chciał grać na laptopie i on był kupowany jakiś rok temu i on kosztował mnie prawie 4.000 zł i to jest firmy fuji także i gram w fable i mi chodzi zadziwająco dobrze przy prawie średnich detalch take mysle że mam dobrą karte a ten emu pcsx 0.9.2t.exe to jest jakis inny ?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

no tak, to całkowicie zmienia postać rzeczy
to znaczy wiesz ja bym chciał grać na laptopie
Ja natomiast chciałbym sobie po-emulować gry z PS2 na moim leciwym serwero-routerze (PII@400MHz - 256MB@100MHz - jakiś-tam-Rage), ale prawda jest taka, że pomiędzy chcieć a móc jest gigantyczna różnica.
on był kupowany jakiś rok temu i on kosztował mnie prawie 4.000 zł i to jest firmy fuji
A ja kupiłem w zeszłym roku Compaqa, sporo mocniejszego od Twojego i co najciekawsze za 40% ww. ceny. Nie widzę powodu by się chwalić bo słono przepłaciłeś za sprzęt.
i gram w fable i mi chodzi zadziwająco dobrze przy prawie średnich detalch
A u mnie zadziwiająco dobrze pracował saper - nawet na moim pierwszym Pentium-ie 120MHz jakieś 11 lat do tyłu. Co ciekawsze ma on tyle samo wspólnego z emulacją PS2 co opisywane przez Ciebie Fable.
fable i mi chodzi zadziwająco dobrze przy prawie średnich detalch take mysle że mam dobrą karte
Wiesz, myślę że `dobra/y` to pojęcie względne. Samochód który pociągnie 110 też można nazwać dobrym, a i kaszlakiem tyle wyciśniesz... z górki, z miękkimi siedzeniami... i jeśli życie Ci nie miłe.

Po co te dywagacje? Nie wiem! Zadałem Ci wcześniej proste i co ważniejsze konkretne pytania (zrzuciłeś biblioteki? jaką masz grafikę?) i oczekiwałem takich samych odpowiedzi, a Ty mi lejesz wodę kompletnie nie na temat., więc pozwól że wyjaśnię kilka rzeczy... i lepiej czytaj uważnie bo nie będę się powtarzał:
1) emulacja nie polega na uruchamianiu gier lecz na udawaniu systemu na który zostały one napisane. Najprościej mówiąc w swoim kompie uruchamiasz kolejny komputer (tu konsole, bardzo skomplikowaną konsolę) i za jego pomocą uruchamiasz dopiero grę. Udawany sprzęt posiada własny procesor, pamięć, napędy itd., więc normalne jest iż czym mocniejszy sprzet udawany tym mocniejszy musi być sprzęt udawający.
2) laptopy mają sporo mniejszą wydajność aniżeli tradycyjne komputery biurkowe. Możesz mieć lapa z P5 i GF999 pod matrycą, a i tak będzie on pracował wolniej aniżeli zwykły PieC o tej samej konfiguracji.
3) masz słabego kompa - Celeron 1,4 / 512 i niezidentyfikowana karta graficzna nadaje się do emulacji PSXa a nie PS2. Maksymalny framerate jaki byś wycisnął na biurkowym kompie z porządną grafiką (GF6X00) to 15klatek na sekundę, w przyp[adku laptopa nawet bym się za to nie zabierał.
4) dobra karta graficzna w przypadku PCSX2 to Radeon z rodziny X-cośtam, lub GF 6tys wzwyż (w obydwu przypadkach na szynie PCI-Express i co najmniej 128MB VRAM)... laptopy ssią, szczególnie te z kartami Intela (nawet nowe i9XX z niby wsparciem DX9 i PixelShader2+ nie dają rady - było o tym kilka razy na forum, poszukaj) jeśli więc nie masz na pokładzie swoje lapa za 4kółka co najmniej GF4Ti (nei wiem jak to się przekłąda na nomenklature rodziny Go) lub analogicznego sprzętu od ATI to o jakiejkolwiek emulacji PS2 możesz zapomnieć bo w takim przypadku będziesz skazany na korzystanie z wtyczki GSdx9 w trybie programowym co w rezultacie powoduje co najmniej 10-krotny spadek prędkości.
5) PCSX2 to jeden z najbardziej zasobożernych programów - to co napisałem post wcześniej to minimum do grania [nie bez powodu wy-bold`owałem Ci co najmniej] jesli jednak poważnie myślisz o ciurlaniu na emulatorze to pod maską należy mieć dwurdzeniowego Intel Core 2 Duo min. 2,5GHz, co najmniej 1GB RAMu i naprawdę porządną grafikę np. GF z serii 7X. To nie jest ściema, to są suche fakty, dlatego też emulacja PS2 w pełnej prędkości jest zabawą dla prawdziwych maniaków, a całej reszcie osób polecamy zakup konsoli [przynajmniej do czasu aż ww. sprzęt stanieje na tyle że będzie standardem na każdym polskim biurku ;].

Tyle ode mnie.
2BII!2B
Avatar
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 15 marca 2007, 09:19

Post autor: Avatar »

składam serdeczne podziekowania dla winter_mute za udzielenie mi dobrej informacji i posłuchałem go i jestem na dobrej drodze kupienia PS2
dzięki winter_mute za wszystko
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Proszę bardzo.

P.S. A gzie kwiaty i bombonierka ;) :P
2BII!2B
ODPOWIEDZ