Sterowanie w grach 3D

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
xOx1141
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 10 lipca 2009, 20:45

Sterowanie w grach 3D

Post autor: xOx1141 »

Witam
Otóż mam taki problem... gdy gram np. w tekkena lub soul calibour czy crasha wszystko jest ok ale gdy wlaczam np. naruto lub god of wara to nie moge sterowac postacia (wszystko mam ustawione dobrze... tak mysle :) )
PS. Gdy ustawie tez analogi przod i tyl sa dobrze ale boki źle (na epsxe tez to wystepuje) może to wina tego ze mam Windows Seven? Ale we właściwościach pada w panelu sterowania wszystkie kierunki dobrze dzialaja tak jakby boki byly od krzyzaka a przod i tyl od analoga.
welpa123
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 grudnia 2009, 16:01

Post autor: welpa123 »

Witam.
Mam pytanie, szukam po forach i nie mogę znaleść, moze to tak proste ale jakos szukalen i nie ma zaawansowanych opcji, moj pad w menu kontroluje strzalkami a pod czas gry gałkami, zawsze bylem przyzwyczajony do strzalek jakos lepiej mi leza, chociaz teraz to juz nie wiem bo od jakiegos czasu gram gałą, ale jak mam przelaczyc zeby pod czas gry sterowanie bylo strzalkami...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Nie wiem jakiego masz pada więc opiszę Ci jak robię to ja - Dualshock (1 albo 2).

Otóż, ustawiam sobie w emulatorze sterowanie wyłącznie za pomocą krzyżaka (tzn. funkcie analoga, tudzież dioda na padzie... wyłączona, grzybków zarówno w ustawieniach emulatora, jak i na padzie nie ruszam), uruchamiam emulator i gdy chcę grać na krzyżaku to zastawiam to w takim stanie, a gdy chcę poszaleć na grzybku włączam guzik analog (dioda włączona). W większości gier, działa dobrze i zdecydowanie rozwiązanie takie się to sprawdza.

Jest też kilka gier (Ape Escape) które wymagają korzystania z wszystkich przycisków sterowania, tzn zarówno krzyżaka jak i grzybków analogowych i w takim przypadku nie ma innego rozwiązania jak w ustawieniach włączyć analoga (stosowna opcja, dioda zapalona na kontrolerze) i przypisania stosownych przycisków we wszystkich możliwych miejscach. Dodatkowo po odpaleniu emulatora upewniam się czy kontroler jest emulowany w trybie analogowym - w tym celu wciskam "Delete" (pojawi się taki pasek na górze), w którego prawym rogu muszę ustawić A1 (pad nr 1, w trybie analogowym) za pomocą klawisza (jeśli mnie pamięć nie myli) F5.

Tyle z grubsza, próbuj i pisz o rezultatach.
2BII!2B
ODPOWIEDZ