Wibracja w padzie

Problemy z emulatorem PCSX2 i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Wibracja w padzie

Post autor: lookash »

mam pytanie czy podczas grania na emulatorze na padzie mozna miec wibracje czy moze potrzebna jest jakas specjalna wtyczka prosze o odp
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Standardowo - od kiedy mój sprzęt zyskał miano przedpotopowego i nie testuje na nim PCSX2 - za poniższy wywód ręki (ani niczego innego) nie dam sobie uciąć, ale z tego co mi wiadomo wibracje działają na wtyczkach SSSPSX (nie za dobrze) i LilyPad (bez zastrzeżeń).
2BII!2B
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

a czy we wszystkich grach? mam wtyczkę LilyPad (r2362)0.10.0 i w takich grach jak tekken 5 czy GOW2 nic nie odczuwam oczywiscie w opcjach wibracja jest wlaczona . Moj pad to Manta GamePad MM814 Sky Game a sterowniki ściągnąłem z http://www.manta.home.pl/poland/sterowniki.html i mam pytanie czy jakos mozna w windowsie sprawdzic wibracje bo w panelu sterowania w kontrolery gier mozna tylko sprawdzic czy wszystkie guziki dzialaja albo moze jest jakis program do tego :?: :?: :?:
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1) W przypadku większości kontrolerów z jakimi miałem styczność sprawdzała
się reguła: brak opcji w panelu sterowania = brak wibracji w całym systemie.

2) Nie wiem jak z nowszymi padami ale w przypadku starego konwertera PS2->PC USB od Manty wibracje działały jedynie z Windowsem XP SP1. Trzeba wziąć pod uwagę, że problem może występować na innym sprzęcie tej firmy (kwestia sterowników).

3) Co do samych testów - spróbuj może na starszych grach dla PC. Najnowsze pozycje lubują się w wyspecjalizowanych kontrolerach (choćby w takim padzie USB od Microsoft`u - chodzi mi o ten z przewodem do Xboxa 360). Z tego co pamiętam, mój bardzo staryi już nie żyjący pad, właśnie od Manty, drżał przy współpracy z tytułami ze stajni EA: Need for Speed, FIFA czy NBA dla ułatwienia powiem że było to dobre 5-7 lat temu (ale AFAIR w panelu sterowania była zakładka z testem i tam też dygotał).
2BII!2B
lookash
User
User
Posty: 74
Rejestracja: 04 lutego 2010, 10:30

Post autor: lookash »

sprobuje na NFS UC nie mam starszego tytulu ale dzieki
ODPOWIEDZ