PSX Multitap do PC

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
wi3wior
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lipca 2003, 13:35

PSX Multitap do PC

Post autor: wi3wior »

Mam pytanie...Posiadam przystawke Direct Pad Pro Controller i chcialbym sie dowiedziec, czy jest mozliwe podlaczenie do tego innego urzadzonka...chodzi mi o Multitapa...tak zeby sprawnie dzialalo i dalo sie pogrywac np. w 4 osoby. Zauwazylem, ze w konfiguracji padow w VGS i ePSXe jest miejsce tylko na 2 pady, ale moze sa jakies inne pluginy...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Niestety na dzień dzisiejszy żaden ze znanych mi emulatorów PSX`a czy pluginów sterowania nie umożliwia gry w więcej niż 2 osoby jednocześnie (zarówno gry sieciowej jak i na jednym komputerze)...
2BII!2B
wi3wior
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 12 lipca 2003, 13:35

Post autor: wi3wior »

kurcze...to szkoda...ale mimo wszystko thx za odpowiedz...
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mam pytanie...Posiadam przystawke Direct Pad Pro Controller i chcialbym sie dowiedziec, czy jest mozliwe podlaczenie do tego innego urzadzonka...chodzi mi o Multitapa...tak zeby sprawnie dzialalo i dalo sie pogrywac np. w 4 osoby.
Podłączyć się da, ale wymagana jest do tego specjalna przejściówka, np. <Kryptoreklama ON> Super Joy Box <Kryptoreklama OFF> (model z wejściem na 2 lub 3 pady - niedostępny zresztą w Polsce:()
Ot taka ciekawostka:)
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

W nowej wersji jest już chyba opcja "multy-tap". Czy juz da się się podlączyć pod ePSXe 4 pady?

A może ten rozgałęziacz podłączony pod przejściówkę możliwość grania np. pod MAME w 4?
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W nowej wersji jest już chyba opcja "multy-tap". Czy juz da się się podlączyć pod ePSXe 4 pady?
W ePSXe 1.6.0 została zaimplementowana obsługa 4 kontrolerów, dlatego też możliwe jest cioranie we 4 ;].
A może ten rozgałęziacz podłączony pod przejściówkę możliwość grania np. pod MAME w 4?
Jeżeli przejsciówka posiada obsługę Multitapa (1>4), to nie widzę przeszkód by mozliwa była gra pod M.A.M.E. we cztery osoby.
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

BzyRes pisze: Jeżeli przejsciówka posiada obsługę Multitapa (1>4), to nie widzę przeszkód by mozliwa była gra pod M.A.M.E. we cztery osoby.
Lamerskie pytanie: To trzeba specjalną przejściówkę? Jaka obsługuje multy-tapa i ma opcję wibracji?
No i żeby była w miarę tradycyjna, co by pod Linuksem nie było problemów z konfiguracją jajka.
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Obecnie na rynku spotyka się głównie przejściówki posiadajace obsługę wibracji lub z zasilaniem zewnetrznym w postaci baterii (choć parę lat temu, w starszych typach przelotek, by móc rozkoszować się wibracjami trzeba było dokupić zasilacz).
Niewiele wiadomo mi nt. Multitapa, ale jestem przekonany, że przejściówka musi supportować to urządzenie, by poprawnie działało z max. 4 padami (innym rozwiazaniem jest kupno 4 przejściówek, ale to raczej mija się z celem;))
Jak dotąd nie spotkałem się z przelotką działającą pod linuchem, ale nie dam sobie głowy urwać, że takowa nie istnieje;).
C1REX
User
User
Posty: 33
Rejestracja: 03 maja 2004, 01:05

Post autor: C1REX »

Jeśli nie jest jakaś fikuśna to na 100% będzie działać. Kwestia konfiguracji.
Tradycyjne przejściówki działają bez najmniejszych problemów - tak samo jak pady.
"W dłuższej perspektywie wszystko będzie dobrze - to prawda, ale w dłuższej perspektywie my wszyscy umrzemy" John Maynard Keynes
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Myślę, że z 90% przejściówek USB nie powinno być problemów pod Linuchem, słyszałem jednak, że w związku z brakiem sterowników sa niemałe problemuy z wibracjami... co ja mówie, wzasadzie nie można ich włączyć.
2BII!2B
ODPOWIEDZ