Co powiecie o emulatorze Connectix VGS ?

Dyskusje na temat emulatorów systemu Sony Playstation innych niż ePSXe, czyli.: VGS, PSXeven, AdriPSX itd.
SoVa
User
User
Posty: 52
Rejestracja: 25 sierpnia 2003, 16:21
Kontakt:

Co powiecie o emulatorze Connectix VGS ?

Post autor: SoVa »

Wedlug mnie jest on beznadziejny... a co wy myslicie ? piszcie
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

To, że VGS nie obsługuje bajerów tj.: akceleracja sprzętowa / savestate / gra sieciowa itd... nie oznacza wcale że jest złym emulatorem... Emulato ten był jednym z pierwszych (obok PSEmu i Bleem!), które bezproblemowo odpalały gry, co więcej nawet dziś pod pewnymi względami bije na głowę najlepsze z emu tj.: ePSXe czy PSXeven. najmocniejszymi atutami VGSa są moim zdaniem:
-> prostota użytkowania - obsługa VGSa jest wręcz intuicyjna
-> niskie wynmagania sprzętowe - niższe ma/miał chyba tylko PSEmu
-> doskonała prędkość emulacji - VGS jest znacznie szybszy niż ePSXe, PS7 i cała reszta emulatorów PSXa.
-> niedościgniona kompatybilność - program odpala 99% gier, nawet tytuły, z którymi nie radzą sobie emu wspomniane powyżej...

Jak więc sam widzisz VGS pomimo braków, o których wspomniałem na początku ma wiele zaalet - nic dziwnego, że ma tak duże grono zwolenników. Z "badań" :), które przeprowadziłem wynika, że VGS jest uważany za drugi (zaraz po ePSXe), najlepszy emulator systemu Sony Playstation. Jak więc można mówić, że jest beznadziejny :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
Bati
Moderator
Moderator
Posty: 319
Rejestracja: 10 lutego 2003, 20:40

Post autor: Bati »

Prosty... ale za prosty według mnie :]
And remember, the respect is everything }:->
I am watching U.

PAN RURA
Awatar użytkownika
Tomi
Senior
Senior
Posty: 107
Rejestracja: 08 czerwca 2003, 23:55

Re: Co powiecie o emulatorze Connectix VGS ?

Post autor: Tomi »

SoVa pisze:Wedlug mnie jest on beznadziejny... a co wy myslicie ? piszcie
Dla mnie jest jeszcze (bo może nowsze wersje ePSXe to zmienią) jedynym wyjściem by móc grać w gry nie emulowane przez ePSXe. Jak bym się uparł to bym mógł grać z tą niezbyt fajną grafą i rozdzielczością.
deenbe
User
User
Posty: 42
Rejestracja: 10 marca 2004, 15:40
Kontakt:

Post autor: deenbe »

wg mnie ten vgs to totalna lipa
(jal dla mnie )
bo mi nie dziaua na xp
a ePSXe dziaua idealnie
(jush sisko poustawiauem tak jak trzeba)
i ciesze sie odswierzaniem gier w ktoore dawno nie grauem...

aha miauo byc o vgsie


lipa i tyle....;)
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

Lipa..... ale nawet lipa się czasem przydaje, jak mi coś na ePSXe jakieś jaja robi to w VGS często działa i chociaż grafice dużo brakuje do doskonałości to jednak da się grać. O!
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

VGS jest dobrym emulatorem. Niestety deklasuje go brak obsługi IMAGE'y oraz br. mozliwości odpalania PSX'owych EXE'ców [scenowe demka / intra / cracktro.]
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

VGS jest dobrym emulatorem. Niestety deklasuje go brak obsługi IMAGE'y
O ile w samym emulatorze nie ma zaimplementowanej bezpośredniej gry z obrazu, to obsługa IMAGE'ów jest jak najbardziej możliwa - trzeba się jedynie wspomóc dowolnym virtualem (wiadomo jak ;]).
Awatar użytkownika
StreaK
User
User
Posty: 31
Rejestracja: 19 października 2003, 00:49
Kontakt:

Post autor: StreaK »

BzyRes pisze: O ile w samym emulatorze nie ma zaimplementowanej bezpośredniej gry z obrazu, to obsługa IMAGE'ów jest jak najbardziej możliwa - trzeba się jedynie wspomóc dowolnym virtualem (wiadomo jak ;]).
Tak wiem, tylko że ja posiadam proca 300mhz i jak odpalam dodatkowy program do wirtuala to zabiera mi tyle czasu procesora, mogę zapomieć o graniu :). :P... chyba już czas na modernizacje CPU :)
www.psxdev-pl.tk - PsOne Section-PL - Najlepsza strona o PsOne / PSX. [Gry / Recenzje / Opisy / Scena PSX / Emulatory na PSX / Emulacja Psx / Artykuły / Forum / Duży DOWNLOAD / Codzienne aktualizacje]
profi
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 października 2004, 15:07

Post autor: profi »

mam prosbe wczoraj sobie sciagnalem VGS-a demo i nie moge zrobic memory card zeby zapisac gre (ISS 2) wie ktos moze jak mozna zrobic memory card albo skad mozna sciagnac pelno wersje mozecie pisac ponizej albo na GG:4312879
ODPOWIEDZ