cRPG vs. jRPG

Ogólne dyskusje na temat gier.
Drak

Post autor: Drak »

Uważam że iwd II i morowind są lepsze od NWN jRPG raz grałem ale mnie znudziło (FF 7) cRPG przeszedłem prawie wszystkie po kilka razy NWN ma strasznie liniową fabułę jak baldursy można przejść na kilka sposobów (główny wątek) to NWN broną tylko qwesty
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

jRPG raz grałem ale mnie znudziło (FF 7)
Jak to możliwe!!!! przecież ta gra się nie może znudzić!!!!!!
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Awatar użytkownika
kr3c1k
User
User
Posty: 59
Rejestracja: 28 lutego 2004, 21:19

Post autor: kr3c1k »

cRPG vs jRPG? Moj glos na jRPG !!!! I to 100% :)
Z cRPG najbardziej podobalo mi sie Panescape: Torment :) To byla moja pierwsza (!) oryginalna (!!) (w paczusce byla koszulka + podkladka pod myche ;) ) na mojego wlasnego kompa :) Heh, i to jeszcze byla w PL :) Musze przyznac ze gra byla wspaniala :) Ale z cRPG to wszystko...Baldury mnie nie wciagnely, tak samo Fallouty... jedynie Diablo - ale czy to sie jeszcze zalicza do cRPG to nie wiem :) Chyba to juz jest bardziej zrecznosciowka :P
A z jRPG ?? Ehh...mozna wymieniac latami :) A wszystko zaczelo sie od... FF VII oczywiscie :) Wg. mnie ta gra nie moze sie znudzic... Reszty nie bede wymienial bo jRPG to moj ulubiony gatunek :) Wiec za duzo by tego bylo :P
Glos oddany :]
:)
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

czy to sie jeszcze zalicza do cRPG to nie wiem
Nie. Już wiesz :P
Chyba to juz jest bardziej zrecznosciowka
Hack'n'Slash - tak się to zwie :P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
Red XIII
User
User
Posty: 85
Rejestracja: 15 sierpnia 2004, 08:58

Post autor: Red XIII »

Jrpg rulzzzzzzzzzzzzzz. Tak było jest i będzie!!! :mrgreen:
Tylko czarne glany są naprawdę funny, bo mroczna załoga nosi je na nogach. :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

Co że niby jRPGi lepsze.Coza bzdura ,bzdura.Przecierz cała seria Final Fantasy jest ściągnięta z Ultimy.Pograjcie sobie cieniaki w Tormenta którego fabuła przebija wszystkie fabuły finalów razem wziętych.Grałem w finala 6,7,8,9 i 10 dla mnie przypominaja gry dla dziewczynek.Jedynie co tam dobrego to muzyjka i nic więcej.
Eysmond
Moderator
Moderator
Posty: 474
Rejestracja: 11 lutego 2007, 12:03

Post autor: Eysmond »

Grałem w finala 6,7,8,9 i 10 dla mnie przypominaja gry dla dziewczynek.Jedynie co tam dobrego to muzyjka i nic więcej.
skoro tak sadzisz to pozwol ze zacytuje twoja wypowiedz
Otóż moje pytanie jest proste.Czy opłaca się kupować Finala 10 lub 12 i grać w nią na emulatorze ps2 na komputerze,założmy ze średniej półki w obecnych czasach.?Czy będzie można chociarz komfortowo grać ?Proszę o odpowiedź.
jesli twierdzisz ze to gra dla dziewczynek i dobra jest w niej tylko muzyka to dlaczego planujesz ja kupic?
tyron
User
User
Posty: 48
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 18:48

Post autor: tyron »

A więc tak kłócić się nie będe z moderatorem bo zaraz z tąd wylece. Powiem jedno ,dlaczego chce kupic,żeby nabyć doświadczenie w poznawaniu różnych gier ,a szczególnie zobaczyc czy coś się zmieniło w tematyce jRPGów..Od czasu 7 .Widze jaka jest ogromna zapaść między cRPGami a jRPGami.Dziwią mnie wysokie oceny tych gier ,pewnie recenzenci,zuroczyli się,Juna czy Tifa i dlatego takie oceny.Zreszta chodzenie dzieciakami , szczególnie w 9 to jakiś absurd.Takie jest moje zdanie
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Co że niby jRPGi lepsze.Coza bzdura ,bzdura.
Twoja subiektywna opinia.
Przecierz cała seria Final Fantasy jest ściągnięta z Ultimy.
Na podstawie czego wysnułeś ten wniosek?
Pograjcie sobie cieniaki w Tormenta którego fabuła przebija wszystkie fabuły finalów razem wziętych.Grałem w finala 6,7,8,9 i 10 dla mnie przypominaja gry dla dziewczynek.
1) Przeginasz
2) Znów kręcisz filmy bez jakiegokolwiek scenariusza, podaj konkretną argumentację bo idąc tropem Twojego rozumowania mogę napisać, że
3) Torment to gra dla typowych nekrofilii, cieniaku [i jest dobry powód ku takiemu stwierdzeniu]
Jedynie co tam dobrego to muzyjka i nic więcej.
Znalazłbym więcej argumentów na tak: piękna linia fabularna [przynajmniej w przypadku części wydanych na PSXa, no i oczywiście FF6], pełna niespodziewanych zwrotów pomimo że liniowa do bólu, system walk nie ograniczający się jedynie do klikania myszą, genialny system magii [tu nic nie przebije FF7], udźwiękowienie, oprawa graficzna, i mniej nawiązań/zaczerpnięć z Ultimy aniżeli w przypadku cRPG wydanych na PieCach.
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Obrazek
ODPOWIEDZ