Gry z konsol na pc

Ogólne dyskusje na temat gier.
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

To teraz cię nie rozumiem Bzyku narzekałeś że przeważnie w konwersjach na pc sterowanie jest do bani a teraz sam stwierdziłeś że strowanie padem nie jest wygodne ale nie przeszkadza ci to. Jakoś mi się to kupy nie trzyma.
Obrazek
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Adult pisze:To teraz cię nie rozumiem Bzyku narzekałeś że przeważnie w konwersjach na pc sterowanie jest do bani
Nie przypominam sobie, abym powiedzial, ze przezwaznie w konwersjach na PC sterowanie jest do bani. Zacytuj mnie. Nawet po ponownym przeczytaniu wlasnych wypocin, nie jestem w stanie odnalezc fragmentu na potwierdzenie slusznosci tego, co przed chwila napisales. :]
Adult pisze: a teraz sam stwierdziłeś że strowanie padem nie jest wygodne ale nie przeszkadza ci to.
Tego tez nigdzie nie napisalem. Napisalem, ze uwielbiam grac w FPP za pomoca pada. Co wiecej - zaznaczylem, ze wszystko jes kwestia przyzwyczajenia i mozna to polubic, nawet jesli cale zycie gralo sie jedna reka na klawiaturze a druga dzierzylo mysze. Napisalem to do Ciebie, bo akurat Tobie po pierwszym kontakcie, FPSowanie padem nie pasuje.
Adult pisze:Jakoś mi się to kupy nie trzyma.
Nie wiem, co tu sie kupy nie trzyma. Ja mam raczej jasny poglad na poruszane kwestie. Jesli zle odczytalem Twoja mysl - popraw mnie i zapytaj jeszcze raz.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Wydaje mi się że pomijając całą walke Konsole vs. Komputery, to niezwykle istotne jest że niektóre gry sa stworzone pod specyficzny kontroler i vice versa np.:
- żadna klawiatura nie zastapi kierownicy z osprzetem przy graniu w śmigałki
- zaden pad nie zastapi arcade-stick'a w mordoklepkach
- zadna mycha nie zastąpi mat w przypadku ger tanecznych
- etc.
już nie wspominam że są gry pisane specjalnie pod jakiś kontroler:
- eye toy
- gitar hero
- itd

Reszta to kwestia wygody, gustu i przyzwyczajenia bo mozna grać np w Farenheit na klawiaturze, ale z udziałem pada to całkiem inna historia, granie w FPP za pomoca kombinacji klawiera + mysz jest oczywiście najprostsze i najbardziej wygodne, ale jak się człowiek przyzwyczaji to i na padzie się da, a kombinacja nieosiągalna na standardowych kontrolerach PC, czyli wibracje + spust jest naprawdę iście smakowita (szczególnie gdy spust jest niezły, DS jest OK, ale najlepiej gra mi się w FPP na padach z X'a i N64), przygodówki, gry z widoku TPP, jRPG zaś pasują jak ulał do Duala :D
nosmile pisze:Oczywiscie kiedys jak juz bede mial: wiecej czasu, wiecej srodkow, wiecej miejsca , na pewno nabede jakas konsole. W koncu Piecet to piecet, a konsola to lajfstajl rajt!?
Right... aczkolwiek nie przesadzałbym z tymi środkami finansowymi... np. za 100zł możesz kupić wypasiony zestawik = konsola + okablowanie + 2pady + gry (ostatio kupiłem takiego SNESA i za wszystko dałem ~90zł).
2BII!2B
ODPOWIEDZ