Pytanie o Advent children

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
acacia_dragoon_karsh
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 08 lutego 2005, 19:25

Pytanie o Advent children

Post autor: acacia_dragoon_karsh »

Jest głosno o filmie ff ac i troche to ciekawe a walic , mam pytanie czy bedzie gra advent children bo w necie znalazlem wzmianki o grze na komorke i ze kwadratowi chca ja zrobic na ps3 ? Czy to prawda ?
Jezeli tak to powiedzcie skąd mozna zdobyc to gre na komorke ? (nie sciagnac tylko kupic)
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Od jakiegoś czasu krąży mnóstwo plotek nt. gier bazujących na filmie FF:AC. Jakiś rok temu głośno było o domniemanej produkcji kontynuacji FF VII, która notabene miała się ukazać jeszcze na PS2 (coś jak FF VII-2, na wzór FF X-2 z PS2). Oczywiście na pogłoskach się skończyło.

O planach wydania FF:AC w postaci gry na PS3 nie słyszałem. Wersja na telefony jest jak najbardziej możliwa, a już na pewno w Japonii, gdzie granie na komórkach jest czymś powszechnym. Inna sprawa, że przeciętny japończyk - gracz (są inni?) posiada porządny telefon o możliwościch średniej klasy palmtopa, a gry na swój sprzęt są dostępne jedynie w wysoko ucywilizowanych krajach Dalekiego Wschodu (vide Korea / Japonia). Podejrzewam, że ew. zakup gry opartej o scenariusz FF:AC będzie sporym problemem zważywszy na dwa aspekty: fakt, że komórkowy szpil nie opuści zapewne granic Japonii i problem ze sprzętem, na który zostanie wydany owy tytuł - podejrzewam, że nie będzie to ani N-Gage (swoją drogą w KKW uważany za przezytek ;]) ani jego następca, ani też inny powszechnie znany telefon.

Jeśli dowiem się czegoś więcej na temat FF:AC w wersji growej, to nie omieszkam poinformować w tym temacie.
acacia_dragoon_karsh
Junior
Junior
Posty: 22
Rejestracja: 08 lutego 2005, 19:25

Smutne

Post autor: acacia_dragoon_karsh »

musze przyznac ze troche zazdroszcze zolciutkim :
maja od cholery gier
wszystkie to rpgi lub mgs
squarsoft maja jak sasiada
a my polacy to co mamy mozemy sie pochromac chrome-m
zeby tak polacy zrobili takiego erpega jak seria ff
i zeby japoncom na jego widok stanoł ... zegarek .
szkoda ze to tylko marzenie
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

musze przyznac ze troche zazdroszcze zolciutkim
Również zazdroszcze. Bo jest czego. Kobiet - mam słabość do urodziwych Japoneczek :]. Kultury grania i salonów automatowych na każdej ulicy - żeby w Polsce pojawił się choć JEDEN, ale taki z prawdziwego zdarzenia. Zazdroszczę im również Sake i wydajności w pracy (nie każdy człowiek zdolny jest tyrać 10-12h dziennie przez 6 dni w tygodniu :]).
maja od cholery gier
wszystkie to rpgi lub mgs
Błąd. W Japonii wydaje się ogromne ilości gier. Różnych gier - nie tylko sztandarowych serii. I o dziwo najlepiej sprzedającym się jRPGiem jest Dragon Quest / Pokemon zamiast FF. W MGSY nie gra się w tyle, co w symulator pływania mydelniczką po wannie, etc. Dziwny kraj, dziwni ludzie i dziwne gry, które w większości są dla europejskiego gracza kompletnie niezrozumiałe - zarówno w zakresie języka jak i 'merytoryki'.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Spekulacje, spekulacje, ale po kolei:
Jakiś rok temu głośno było o domniemanej produkcji / kontynuacji FF VII
I czymże jest FF:AC jeśli nie kontynuacją FF7 :?: Fakt, że produkcja nie została sprecyzowana od razu dał pole do popisu spekulantom. Jeszcze większy misz masz narobił się gdy zapowiedziano, że FF:AC ukaże się na kolejną konsolę Sony jeszcze za czasów obecnej generacji. I co w tym dziwnego :?: Nic, przecież film FF:AC ukaże się w dwóch wersjach -> DVD i UMD, która jest niczym innym jak nośnikiem PSP. Proszę wszystko się zgadza... no nie :D
Wersja na telefony jest jak najbardziej możliwa, a już na pewno w Japonii
Co więcej całkiem otwarcie mówi się też o FF: Before Crisis czyli grze poprzedzającej wydarzenia z FF7. Jest sporo info na ten temat, warto więc zahaczyć o googla.
O planach wydania FF:AC w postaci gry na PS3 nie słyszałem.
Mocno powątpiewam żeby coś takiego się pojawiło choć dziwi mnie iż nic nie słychać o kolejnym finalu podczas gry FFXII jest praktycznie skończone a premiera tuż tuż / za pasem.
musze przyznac ze troche zazdroszcze zolciutkim
KKW w dziedzinie elektronicznej rozgrywki zawsze dominował nad resztą kontynentów... choć trzeba przyznać że ostatnimi czasy trochę się mu obrywa -> zerknijcie coćby na PSP - japończycy dostali zbugowaną konsolę, dostali też uboższy Value Pack (brak np. filmu), a co najważniejsze amerykańskie (oraz późniejsze europejskie) wydania gier posiadają kilka smaczków na widok których skośni bracia mogą się tylko slinić :P
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Jakiś rok temu głośno było o domniemanej produkcji / kontynuacji FF VII

I czymże jest FF:AC jeśli nie kontynuacją FF7 Fakt, że produkcja nie została sprecyzowana od razu dał pole do popisu spekulantom. Jeszcze większy misz masz narobił się gdy zapowiedziano, że FF:AC ukaże się na kolejną konsolę Sony jeszcze za czasów obecnej generacji. I co w tym dziwnego Nic, przecież film FF:AC ukaże się w dwóch wersjach -> DVD i UMD, która jest niczym innym jak nośnikiem PSP. Proszę wszystko się zgadza... no nie
Mialem na mysli oczywiscie gre, bedaca rozwinieciem wydarzen znanych z FF VII, co dalem zrozumienia w dalszej czesci wypowiedzi. Wszelkie informacje dot. FF:AC [filmu], o ktorych napomniales sa oczywiste i nie smiem ich podwazac :].
KW w dziedzinie elektronicznej rozgrywki zawsze dominował nad resztą kontynentów... choć trzeba przyznać że ostatnimi czasy trochę się mu obrywa
Bo Japonia to kraj betatesterow :].
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Mialem na mysli oczywiscie gre, bedaca rozwinieciem wydarzen znanych z FF VII, co dalem zrozumienia w dalszej czesci wypowiedzi.
Kali zrozumiał. Kaliemu chodziło o coś innego, Kali nie podważa słów przedmówcy. Kali po prostu odniósł wrażenie, że spore grono "ziomali" :) opacznie zrozumiało wczesne info podane nt. FF:AC -> gdy S-E ogłosiło wydanie kontynuacji FF7 na nową konsolę Sony niktomu nie przyszła do głowy możliwość wydania filmu na PSP (jako że sama konsola jak i jej możliwości nie była znana ziomalom) natomiast przypuszczenia o kolejnej grze na PS3 (bo jak niby osiągnąć jakość grafiki prezentowana przez pierwsze screeny na wysłużonym PS2) były jak najbardziej naturalne.

Co do kontynuacji w (giercowej) serii FF to nalezy nadmienić iż można znaleźć kilka powodów powstania FFX-2. Najważniejszym w tej kwestii byłby fakt iż pomimo że FFX było grą dobrą to do wspaniałości 7 części było jej daleko. Do tego stanu przyczyniły się głównie mała interaktywność tytułu - toż to piękny epicki film poprzetykany fragmentami gry (10 minutowa sekwencja wideo, 5 minut gry i 10 minut scenki na silniku gry). FFX-2 natomiast wypełnione jest masą mini-gier, elementami zręcznościowymi, sporą dawką humoru etc. które doskonale wypełniają niedosyt który niejedna osoba odczuła po ukończeniu FFX. Cóż mogę rzec FFX & FFX-2 doskonale się uzupełniają, tworząc naprawdę wspaniałą i niezwykle wciągającą mieszankę, szkoda tylko że Panowie i Panie ze S-E nie podjeli się trudu stworzenia jednej wspaniałej gry zamiast dwóch b. dobrych, ale i w tm przypadku można domyślać się powodów ($$$).

Tak czy owak jak to się ma do FF7 - hmmm... co sądzicie o siódmej części :?: Czy uważacie że czegoś jej brakuje :?: i w końcu. Czy gra FF:AC sprostałaby oczekiwaniom miłośników części siódmej :?: a jeśli nie to... Czy chcielibyście zobaczyć jak kontynuacja niszczy reputację i specyficzny klimat swego pierwowzoru :?:
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

O ile powstanie FF:AC (filmu) jest dla mnie radosna informacja, ktora karmie sie ilekroc obejrze znakomity trailer z zeszlorocznego E3, to wiesc, czy plotka, mowiaca o produkcji (mam nadzieje - wysnionej) gry bedacej kontynuacja / rozwinieciem / poprzedzeniem legendarnego FF VII, sprawia, ze przewalaja mi sie flaki.

Skoro kamien milowy, jakim niewatpliwie jest pierwszy Final Fantasy wydany na PSXa, w wielu kregach zostal przyjety jako gra wszechczasow i najlepszy jRPG ever, to niech tak zostanie dla dobra graczy. Bo Square wespol z Enix'em moga nie kochac swoich produktow, tak jak kochaja je gracze. Ale na Cid'a I - niech chociaz jedna gra bedzie pozostawiona samej sobie. Nie chce miec podane na tacy, co bylo przed wydarzeniami z siodemce i nie chce wiedziec, co bylo po tych wydarzeniach.

O czym ja w ogole bredze? Otoz, jestem przekonany, ze wyplucie super-hitu, jakim niewatpliwie bylby FF VII-2 [albo Before Crisis, albo cos jeszcze innego] szargneloby cala mistyczna otoczka, jaka wytworzyla sie wokol FF VII. Koniec z niedomowieniami, historia bohaterow wypisana w dialogach, a co za tym idzie rezygnacja z nutki [a raczej symfonii] tajemnicy, ktora w polaczeniu z innymi czynnikami znakomitej fabuly stworzyla potege FF VII. Takie dzialanie [wyplucie na rynek sequela, badz prequela siodmego Finala] sprawi, ze caly czar FF VII prysnie w mgnieniu oka. A jako ze jestem niekiedy konserwatywnym fanatykiem, to mowie stanowczo NIE wszelkim rozwinieciom. Zycze sobie, zeby FF7 zostala zostawiona w spokoju, przynajmniej na polu growym, bo piekniejszej historii nie da sie chyba opowiedziec, a w tym szczegolnym przypadku 'lepsze' moze byc wrogiem doskonalego.

Styknie, ze bede musial obejrzec film :].

Tyle ode mnie. Ciekaw jestem, co maja do powiedzenia osoby, ktore mysla zgola odmiennie i chetnie lykna FF7 Expansion Set :].
Mortus
Administrator
Administrator
Posty: 840
Rejestracja: 05 września 2002, 17:35

Post autor: Mortus »

Od siebie dodam, że wychodzi (wyszła?) gre o Vincencie (z FF 7 ;P) pt: FF7 Dirge of Cerberus. Nie pamiętam jednakże na jaką konsolę.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Whatever is said in Latin, sounds profound.
Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Zapowiedziana na PS2. Zwazajac na fakt, ze nie bedzie to jRPG, tylko chodzna sieka w stylu Ninja Gaiden - Devil May Cry, to moze okazac sie crapem. Square wyplulo juz kiedys bijatyke, ktora miala byc przelomem i w ogole, a okazala sie zwykla zapchajdziura (mowa o The Bouncer). Pozyjemy, zobaczymy, ale rewelacji nie przewiduje :].
ODPOWIEDZ