spolszczenie do ff7 mam problem

Dział poświęcony polskiemu tłumaczeniu gry Final Fantasy VII w wersji na konsolę Sony PlayStation. Strona tłumaczenia: <a href="http://ff7pl.psemu.pl">ff7pl.psemu.pl</a>

Moderator: browar

yossarian99
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 listopada 2006, 02:38

spolszczenie do ff7 mam problem

Post autor: yossarian99 »

cześć ,postanowiłem sobie pograć w finala po polsku ale spolszczone płytki nie chodzą na konsoli (ps2). w związku z czym mam kilka pytań.

1.zgrywając obraz z 1 dysku ff7 (orginał, wersja pal po angielsku)
zgrałem obraz iso z płyty ale z błedami (wyłączyłem raportowanie błędów)
płytka była dość mocno porysana.
ale żeby naprawić błędy programem eccregen musialem zgrac obraz w formacie *.bin. kiedy to robiłem płytka rozsypała mi sie w napędzie na drobne kawałeczki . przerobiłem poprzednio zgrany obraz iso na format bin , i zainstalowałem spolszczenie i w tym momencie eccregen wykrył bardzo dużo błędów. Które wszystkie po kolei usunołem . calośc wypaliłem na zwykłej płytce programem cloneCD
ale płytka nie chce działać.
mam kilka pytań.
czy mój obraz iso (ten zgrany z błędami) sie nadaje i czy eccregen naprawi te błędy?

czy całość trzeba wypaliść na płytce mode 2 czy może byc zwykła?

czy dalsze płytki jeśli je zgram z błędami (też są mocno porysane) też się będą
nadawać? i czy pujdzie je naprawić eccregen-em?

czy do wypalania płytek musi być jakiś specjalny program?
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

czy do wypalania płytek musi być jakiś specjalny program?
Ja używam darmowego, acz IMO niezawodnego DVD Decryptera (nie sugeruj się nazwą bo program genialnie radzi sobie z wypalaniem zarówno obrazów DVD jak i CD)

Resztę kwestii pozostawiam do omówienia specjaliście w tym temacie czyli Browarowi.
2BII!2B
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Witam.
Po pierwsze programem ECCregen nie naprawisz błędów powstałych w wyniku mechanicznego uszkodzenia płyty. Służy on do regenerowania (poprawiania) sektorów zmodyfikowanych w wyniku patchowania.
Druga rzecz.
Gry na PSX są tworzone w formacie Mode2 Form1( czyli 2352 bajty na sektor). Jeżeli zrobiłeś Iso, to taki image w zupełności wystarczy, żeby nagrać płytkę z grą. Ja korzystam z Alcohola, ale inne programy też sobie z tym radzą.
Twój obraz zgrany z błędami nie nadaje się do niczego, przykro mi.
Obrazek
yossarian99
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 listopada 2006, 02:38

Post autor: yossarian99 »

dzięki za odpowiedz , nie pozostało mi nic innego ***

[mod] Ponieważ browar nie określił (innych) zasad panujących w tym dziale, stosowane są postanowienia regulaminu PSEmu.pl ... proszę się więc powstrzymać od takich stwierdzeń
/w_m[/mod]
.
smoku
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 11:27

Post autor: smoku »

Witam...
Mam problem z FF7 pl w emulacji na PSP.(Wersja angielska chodzi bez problemu).
Natomiast w wersji pl na drugim dysku po walce z dwugłowym bossem smokiem
,Cloud wchodzi na ostatnią ścianę dochodzi do krawędzi i mam "blue screen".
Czy jest to miejsce w którym często zdarzają się zwiechy ,czy raczej błędy związane z iso płyty.
Wersja pl ,oczywiście jest waszego autorstwa (czapki z głów)...
browar
Developer
Developer
Posty: 64
Rejestracja: 08 stycznia 2006, 20:51

Post autor: browar »

Wyeliminowałem już wszystkie przypadki zwiech spowodowanych moim tłumaczeniem, więc niestety (albo stety dla mnie) problem jest z ISO.

Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ