Recenzja gry NBA Showtime

Wypowiedz się na temat serwisu PSEmu.pl (znanego także pod starą nazwą Polska Strona ePSXe)
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Recenzja gry NBA Showtime

Post autor: kimax »

Tytuł: NBA Showtime
Gatunek: Sportowa
Wydawca: Midway
Rok wydania: 1999
--------
Dlaczego ta gra? Z sentymentu. Jest ona kontynuacją gry NBA Hangtime z automatów salonowych. Swego czasu bardzo dużo w nią grałem i bardzo mi się spodobała. Całkiem niedawno dowiedziałem się o wersji na PSX i postanowiłem sprawdzić jak ma się ten tytuł po latach.
Sama gra jest to koszykówka (jak się pewnie domyślacie :) ). Wyróżnia się tym, iż gra się tutaj w zespołach liczących po 2 osoby, gra odbywa się bez fauli (teoretycznie przynajmniej, bo po 4 faulach w tej samej kwarcie następują rzuty osobiste). Występują też fantastyczne wsady, kilka tricków, zwodów. Istnieje możliwość stworzenia własnego zawodnika. Gra posiada pełną licencję, więc nie ma jakichś udziwnionych nazwisk. Rogrywka jak i poruszanie się po menu nie jest zawiłe. Całość sprawia, że gra się przyjemnie.
Od strony wizualnej gra się prezentuje przyzwoicie. Nie trzeba się zastanawiać nad tym co właśnie widać na ekranie. Jak na tamte czasy do grafiki jest odpowiednia. Nie ma jakichś większych błedów. Sami zawodnicy poruszają się naturalnie. Piłka też odbija się tak jak powinna. Czasem zdarzy się, że przy wsadzie piłka dziwnym trafem nagle odbije się od parkietu po czym poleci wysoko w górę i spadnie; lecz jest to na tyle rzadkie iż nie przeszkadza w rozgrywce.
Z dźwiękiem jest już gorzej (ja tam go wyłączam jak gram, bo nie jest mi potrzebny). W menu melodia jest znośna lecz monotonna. Podczas meczu odgłosy samych pisków butów na parkiecie,czy też odbijania się piłki od obręczy są dobre. Od czasu do czasu też da się usłyszeć kibiców. Jest z nami też komentator, ale ma dość lakoniczne komentarze. Inaczej mówiąc dobrze że jest audio, ale mógłoby być lepsze. A tak jest tylko poprawne jak dla mnie.
Podsumowując, gra ta nie jest tą samą grą jaką była na automatach. W moim odczuciu jest gorsza od swej poprzedniczki. Lecz gdybym miał wybierać w którą koszykówkę zagrać na PSX, to wybrałbym bym właśnie tą pozycję, a nie inne NBA Live czy cokolwiek innego.
--------
Oceny =>
Grafika: 7/10
Dźwięk: 5/10
Grywalność: 8/10

Ocena końcowa: 7+/10

Take control of what you are, it's your freedom.
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Piszę nowy post, bo nie wiem czy jakbym wpisał to w poprzednim to czy skrypt by odpowiednio działał (czy np. nie przekleiłby czegoś za dużo). Jeśli nie to proszę złączyć oba posty w jeden.
Teraz zaś do samej recki. Jest to moja pierwsza recenzja gry jaką w życiu napisałem, więc proszę o szczere wypowiedzi na jej temat (zniosę wszystko :) ). Pisałem ją według wzoru zamieszczonego przez w_m w temacie o recenzjach. Do samej recki mam screeny, tylko muszę dostać info gdzie je wrzucić (screeny są 3, wedle zaleceń). Jak sklecę kolejną to też wrzucę. Mówcie co poprawić, co zmienić. Myślę, że w miarę pisania kolejnych recenzji będę się rozwijał w tej dziedzinie i będzie coraz lepiej (mam taką nadzieję).

PS.
A teraz liczę na cukierka :) .

Take control of what you are, it's your freedom.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W moim odczuciu Twoja pierwsza recka wypadła całkiem nieźle, aczkolwiek wydaje się być trochę za krótka (umawialiśmy się na min. 1 stronę A4). Mógłbyś rozwinąć kwestie dźwięku i grafiki, a także skrobnąć coik więcej o ogólnej grywalności, klimatowi towarzyszącemu rozgrywce, itd.
Popracuj trochę nad stylem i interpunkcją ;), a bedzie całkiem dobrze.
Ogólny zarys gry został uchwycony, a to jest najważniejsze - pisz kolejne recki - życzę powodzenia i nadmiaru weny ;).
P.S. Cukierka zjadłem, nie zbierasz przypadkiem papierków ? :P
BTW. Jest też parę literówek - wklej tekst do Word'a, a sam się przekonasz :).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Piszę nowy post, bo nie wiem czy jakbym wpisał to w poprzednim to czy skrypt by odpowiednio działał (czy np. nie przekleiłby czegoś za dużo).
Skrypt dziala nastepująco pobiera z danego tematu pierwsza wypowiedz i wkleja jako recenzję - pozostałe wpisy są pomijane (no niezupełnie bo każda odpowiedź jest liczona jako komentarz co później jest wykorzystane). Tak więc aby recenzja była prawidłowo wyświetlona na stronie należy opublikować ją jako nowy temat, wszelkie komentarze zaś autora czy też nie powinny byc dodawane jako nowe wpisy (tak by nie wyświetliły się razem z recenzją).

Trochę trudno to tłumaczyć... w niedzielę (może wcześniej) sktypt znajdzie się na stronie testowej więc każdy beta-tester zobaczy jak to wygląda w praniu.

Teraz uwagi - recenzja mogłaby być troche dłuższa - wrzuciłem na domowy serwer i stwierdzam że po wrzuceniu screenów tekst ledwo wypełni wysokość strony wyznaczoną przez boczne menusy (Działy / szukaj , ankieta itd).

Po drugie pomówmy o znaczkach "------" w moim szablonie wskazywać miały rozgraniczenia pomiędzy tekstem, myślę że moznaby zastąpić je czymś innym np. dwie linie przerwy można też zastosować jakiś znacznik html np. <hr> (pomyslcie nad tym).

Po trzecie temat wiadomości - obecnie prosze o pisanie "Recenzja gry TYTUŁ" (bo ułatwia to odseparowanie tematów z recenzjami, które trzeba będzie przerzucić), jednakże gdy powstanie nowy dział na forum prosiłbym o pisanie samego "TYTUŁ".

Co do błędów to nie widze nic przeciwko by pisać teksty w Wordzie, a następnie przenosić je na forum - zróbcie to jednak, przez jakiś prosty pośredni program (notatnik/inny edytor bez formatowania), bo MSWord lubi wstawiać różne dziwne znaczki do okna przeglądarek.

Co jeszcze możecie skorzystać z funkcji wyrównania tekstu do lewej/środka/prawej i justowania, która wygląda następująco >
[align=left/center/right/justify]tekst który wstawiacie[/align]
Co prawda funkcja nie jest obecnie dostępna, ale nowe forum (tak, ono też się ukaże razem z nową wersją strony) będzie ją wspierać.

Możnateż pomysleć o wyróżnieniu nagłówka czyli sekcji (Tytuł/Gatunek/rok wydania) ... może ją boldem?

SOrry że piszę o tym tutaj, ale to pierwszy post tego rodzaju i wszyscy (recenzencji) zwrócą pewnie na niego uwagę....
Teraz Wasza kolej na komentarze.
2BII!2B
kimax
User
User
Posty: 38
Rejestracja: 06 kwietnia 2004, 22:21

Post autor: kimax »

Hmm, szczerze to mi też się to wydało trochę za krótkie. Lecz w sumie sam nie wiedzialem ile tego ma być. Jak już mówiłem to było pierwszy raz :) . Ale w najbliższym czasie rozwinę ten text i zrobię go dłuższym wedle zaleceń. Zaś do układu recenzji, to robiłem go wedle wzoru tego o którym już wspominałem, ale jeśli w_m mówisz że można coś zmienić to pomyślę nad tym. Jak tylko zrobię 'update' tej recki to podmienię ją z tą tutaj zamieszczoną, wtedy powiecie czy starczy tyle. Myślę, że do niedzieli się wyrobię.

Take control of what you are, it's your freedom.
ODPOWIEDZ