PPSSPP 0.8.1

winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5241
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

PPSSPP 0.8.1

Post autor: winter_mute »

Informacje na temat mobilnego PCSX2, które można przeczytać w poprzedniej wiadomości są (jakby na temat nie spojrzeć) jedynie prywatnymi spekulacjami, względnie pobożnymi życzeniami autora tekstu. Jeśli zaś ktoś szuka sensacji z prawdziwego zdarzenia - z wielką przyjemnością informuję, że oto i ona! Tym samym, zgłaszam niniejszą wiadomość do pretendenta o miano niusa miesiąca, a sam emulator pozwolę sobie nieskromnie nazwać, przełomowym wydarzeniem 2013 roku.
Obrazek
Dlaczego spytacie? Cóż się zmieniło w projekcie, że krzyczę o tym tak głośno? Ano, niewiele, od opisywanej poprzednio wersji 0.7.5 emulator `jedynie`: poprawnie wyświetla wstawki filmowe oraz odtwarza muzykę w tle. Tylko tyle, w moim prywatnym odczuciu potrzeba mu było by stał się najlepszym programem umożliwiającym uruchamianie gier z PlayStation Portable. Nie przemawia to do Was, to co powiecie na możliwość gry w Crisis Core - Final Fantasy VII? I nie chodzi mi tu o zwykłe uruchomienie tytułu, lecz hardcorowe szarpanie pełną gębą: minimalne przekłamania graficzne (lekko rozjechane cienie i efekty w trakcie limitów nieprawidłowo renderowane w buforze), prawidłowo i bezproblemowo wyświetlane wstawki FMV (sól tej ziemi), zwiększona rozdzielczość obrazu i tekstur, filtrowanie liniowe i SSAA, boskie gitarowe brzmienia w tle (bez instalacji dodatkowych programów, ot kliknięcie w jeden przycisk i parę sekund na automatyczne pobranie wtyczki), poprawna obsługa memorek i zero zgrzytów, pełna prędkość (bez limitu ponad 250 klatek) przez całą rozgrywkę. Jednym słowem - miazga! Czy można chcieć coś więcej? Tak - linku do downloadu i Waszych opinii w komentarzach :]
2BII!2B
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5241
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Jakby kogoś interesowało to najnowsza wersja rozwojowa:
+ poprawnie wyświetla efekty w limitach (przynajmniej w trybie sczytywania FB do pamięci)
+ prawidłowo renderuje cienie postaci (choć czasem ich kolor nie jest taki jak być powinien)
+ zniknęły też problemy z mapowaniem kontrolerów (na 0.8.1 było szaleństwo po wciśnięciu L1/3 i R1/3 na DualShocku 2 podpiętym przez SDBP MayFlasha)

Poza tym, jest prawie tysiąc zmian względem ostatniej wersji stabilnej, więc polecam się przyjrzeć. Grube zmiany ominęły memorki, więc można bezproblemowo przenieść swoje zapisy między wersjami (wystarczy przekopiować folder \memstick\PSP\SAVEDATA\). Szybkie zapisy z 0.8.1 jednak nie działają.

Tyle.
2BII!2B
ODPOWIEDZ