Problem FFVII

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Zell_89
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwietnia 2005, 12:58

Problem FFVII

Post autor: Zell_89 »

Witam mam problem z FFVII podczas gry kiedy na 1cd ratuje yuffie z rąk don cornea on woła swojego zwierzaka Rappsa w tym momencie jest wir jak na początku większośći walk a potem coś dziwnego czarny ekran i leci tylko muzyka dalej i nie wiem co robić. Przyznaje sie że gre mam z netu z torrent dreamers team. moja konfiguracja to PIV 1.6ghz, 512ddr533, radeon 9500pro 128mb, sound blaster live 5.1.
Korzystam z Epsxe a pluginy mam następujące:
Pete's OpenGL2 Driver 2.6, Eternal SPU Plugin 1.41, P.E.Op.S. CDR Driver 1.4, No i bios mam: bios41A.bin
Grałem już sporo czasu w FFVII i nic sie nie działo właczam go przez obrazy w alcoholu 120%.
Grałem też w tekkena3, bloody roar2, final fantasyIX i nic sie nie działo !! :(
BŁAGAM O POMOC :(:(:(:(
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Skorzystaj z ustawien zawartych w tymartykule. Jesli wersja gry jest w porzadku, to problemy powinny zniknac.

Dodatkowo, zamiast ePSXe 1.6.0 mozesz uzyc wersji 1.5.2. Podobno najnowsza odslona emulatora robi laske (l = ł :]) w przypadku FF7 - przynajmniej tak donosil winter_mute - ja nie miałem problemow na zadnej z wersji.
Awatar użytkownika
Zell_89
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwietnia 2005, 12:58

Post autor: Zell_89 »

Niestety nie działa dalej sie zacina w tym momencie ale mam pytanie da sie przejść gre bez wypełniania questu z yuffie i czy bez yuffie można mieć leviathana ??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Masz dwa wyjscia:

1. Przejsc dany moment za pomoca CVGSa / Emurayden'a.
2. Przejsc u kogos, u kogo nie sypie sie gra, nagrac save'a na wirtualnej memorce i odczytac u siebie.

Co do pytan odnosnie Yuffie i Lev'iego > GameFAQs.
Awatar użytkownika
Zell_89
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwietnia 2005, 12:58

Post autor: Zell_89 »

thx BzyRes zaraz sprubuje przejść całe Wutai na emuraydenie
ehhh teraz jeszcze jeden problem jak przeżucić memorke z epsxe do emurayden'a ??
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

ehhh teraz jeszcze jeden problem jak przeżucić memorke z epsxe do emurayden'a ??
Przekonwertowac. Najlatwiej bedzie dokonac tego za pomoca ePSXe Memory Card Tools. Po rozpakowaniu archiwum nalezy wybrac narzedzie o nazwie 'ePSXe2vgs'.

Teraz czysta formalnosc. Uruchomic programik, wybrac ePSXe'owa memorke z save'ami do FF VII [*.mcr] i kliknac na 'Covert'. Nastepnie zapisac na HDD jako plik *.mem.

Jezeli CVGS nie zechce odczytac przekonwertowanej memorki, to za pomoca Total Commander'a, nalezy zmienic rozszerzenie pliku na *.mem, tak aby w jego wlasciwosciach [p-klik na pliku], jako Typ pliku wskazywalo na 'VGS Memory Card'.

W przypadku odczytu CVGS'owej memorki przez ePSXe podobne zabiegi nie beda konieczne, gdyz w tym aspekcie, program charakteryzuje sie kompatybilnoscia w obie strony :].
Awatar użytkownika
Zell_89
Junior
Junior
Posty: 14
Rejestracja: 08 kwietnia 2005, 12:58

Post autor: Zell_89 »

no i wszystko sie wyjaśniło nie jest to wina konfiguracji czy emulatora tylko gry mam wadliwą wersje z netu (na emuraydenie wiesza sie w tym samym miejscu) musze porzyczyć albo kupić orginał i niestety chyba zagrać od nowa :(
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

no i wszystko sie wyjaśniło nie jest to wina konfiguracji czy emulatora tylko gry mam wadliwą wersje z netu
Dlatego, gry lepiej sciagac ze sklepowych polek [placac za nie w kasie ofkoz].
musze porzyczyć albo kupić orginał
Kup oryginal. Na Allegro cena za uzywany [dobry / bardzo dobry stan] wacha sie miedzy 60 - 70 zeta. FF VII mozna spokojnie ukonczyc 2 - 3 razy, nie czujac znuzenia, wiec zdecydowanie warto wylozyc glowke salaty na oryginalna kopie.
i niestety chyba zagrać od nowa
Nie musisz. Jesli gra bedzie w tej samej wersji regionalnej, wystarczy odczytac nagrany stan z istniejacej memorki i kontynuowac rozpoczeta przygode.
ODPOWIEDZ