Parasite eve 1- problem ze znikaniem przedmiotow?

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
BANITA
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 02 sierpnia 2004, 02:56

Parasite eve 1- problem ze znikaniem przedmiotow?

Post autor: BANITA »

Witam
Zaczalem sobie grac w pe1,ale spotkalem sie z dziwnym problemem.
Juz na poczatku gry w filcharmonii eve miala w pokoju przegladnac pamietnik i tam miala znalezc klucz do drzwi.
Szukalem kilkanascie razy, zmienialem biosy,zmienialem wersje emulatorow, nic nie bylo w tym pamietniku.
Za ktoryms razem znalazla.
OK gram dalej.
Doszedlem do parku,tam w portierni tak samo mial byc w szafce klucz do bramy,oczywiscie nie bylo go.
Czy ktos sie spotkal z takim dziwnym znikaniem przedmiotow?
Tylko klucze mi znikaja.
Gram w wersje japonska z japonskimi literami,ale to nie problem bo przeszedlem ja na psxie kiedys

I z tego wyglada ze jest to jakis problem z emulacja tej gry
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

O ile mnie pamiec nie myli, gry z serii PE wymagaja szczegolnej uwagi podczas dopasowywania konfiguracji plugina graficznego pod katem emulacji tychze. Tak wiec byle jaki konfig powoduje brak wyswietlania obiektow 3D. AFAIK wszystkich oprocz glownej bohaterki i NPC.

Nie dam sobie glowy uciac, ze wlasnie w tym tkwi problem, ale mimo wszystko radzilbym pokombinowac z ustawieniami Textures oraz Compatibility w oknie konfiguracji Pete's OpenGL. Gdyby zabiegi nie przynosily rezultatu, nie pozostaje nic innego jak uruchomic PE pod innym emulatorem - Emurayden / SSSPSX / PSXeven. Wiadomo w jakim celu - aby wykluczyc ewentualnosc posiadania skaszanionej wersji gry.

Kolejna sprawa, ale to juz tak OT. Odradzam przechodzenie PE w wersji japonskiej. Fabula, ktora w survival horrorach z Aya jest znakomita, to nie tylko FMV, ale glownie [w 90%] tekst. Bez niego opuscisz zbyt wiele informacji ogolnych, a takze rozmaitych smaczkow. I co najwazniejsze - granie w tytul pokroju mistrzowskiego PE z opisem w reku, to zaledwie 1/3 przyjemnosci jaka moglbys sobie sprawic, przechodzac gre w zrozumialej wersji. Reasumujac - skombinuj sobie produkt w systemie PAL badz NTSC U/C, gdyz w przeciwnym przypadku stracisz zbyt wiele.

EDIT

Jestem slepy i czytajac Twoja wypowiedz pominalem ostatni akapit. Nie przywiazuj wiec wiekszej uwagi do powyzszego wywodu moralizujacego. EOT :)
ODPOWIEDZ