Syphon Filter 2 - sterowanie analogowe

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
malpka
Junior
Junior

Syphon Filter 2 - sterowanie analogowe

Post autor: malpka »

Mam oryginalną wersję PAL tej gry. Problem tkwi w sterowaniu. Otóż nie wiem dlaczego, ale pod ePSXe 1.6 mój WingMan RumblePad, a dokładniej lewa gałka analogowa jest traktowana jak cyfrowy krzyżak. Z kolei z prawą gałką wszystko jest OK. W zasadzie to aż tak bardzo w grze to nie przeszkadza, ale może jest jakieś rozwiązanie? Próbowałem pod ePSXe 1.5.2 ale gra nawet sie nie uruchamia.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator

Post autor: BzyRes »

1. Wlaczyles w konfiguracji kontrolera tryb analogowy - Digital/Analog (F5)? Uaktywniles go w grze za pomoca klawisza F5?

2. Pamietaj, ze kierunki galek analogowych rowniez trzeba zdefiniowac w konfigu sterowania. Bez tego zabiegu, supportu dwoch analogow nie uswiadczysz.

3. Zagadnienie, o ktorym piszesz zostalo juz kiedys poruszone. Zerknij do tego tematu. Informacje w nim zawarte powinny okazac sie pomocne.
malpka
Junior
Junior

Post autor: malpka »

Tutaj mała dygresja: emulacją PSXa nie zajmuję się od dzisiaj. Oczywiście wszystko mam poprawnie skonfigurowane. Na tych ustawieniach grałem w kilkadziesiąt gier i do tej pory wszystko było w pożądku. Natomiast pod SSSPSX występuje ten sam błąd. Dlatego sądzę że problem tkwi w padzie. Za klika dni kupię inny model, bo np. w Colony Wars ciężko się nim gra.
ODPOWIEDZ