Zawiecha i błąd w FFVII

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Hmmm... a ja powiem tak:
1) płyty są z tej samej wersji gry - NTSC i PAL, tudzież różne wersje językowe poszczególnych płyt nie zadziałają ze sobą.
2) jeśli druga płytka jest porysowana to zrzuć ją ponownie, lub w przypadku znacznego wyeksploatowania nośnika oddaj go do regeneracji.
3) jeśli wcześniej bawiłeś się w oszukiwanie (używałeś kodów gameshark`a) to może się okazać konieczna reinstalacja emulatora z usunięciem ustawień z rejestru.
2BII!2B
huggo_trol
Junior
Junior
Posty: 5
Rejestracja: 20 lutego 2007, 02:22

Post autor: huggo_trol »

Wersje językowe sa raczej takie same... jednak nie wiem co do NTSC i PAL
Płytki są ok... tz mam ich obrazy na dysku.... a co do oszukiwania to raczej ni bo ni kojarze co to znaczy...
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

jednak nie wiem co do NTSC i PAL
Wersje regionalne:
- PAL to europejska
- NTSC to USA/Kanada lub Japonia
Werje PAL są dodatkowo podzielone na regiony europy czyli tzw. wersje językowe... Tak czy siak chodzi o to że pomimo iż obie wydane są po angielsku to wersja PAL (UK) i NTSC (US) nie będą ze sobą działać.
Jak to rozpoznać - otóż to jest bardzo prosto na każdej płytce masz nadrugowany identyfikator gry, jeśli ID z pierwszej i drugiej płyty będą się rózniły 4 pierwszymi znakami to masz do czynienia z różnymi wersjami regionalnymi.
Płytki są ok... tz mam ich obrazy na dysku.
Nie za bardzo jaże - skąd wiesz że są ok, skoro masz na dysku? Obraz płyty można zrzucić nawet z pękniętego nosnika - zapewniam że będzie ładnie wyglądał na dysku, ale za nic w świecie nie uruchomisz go na niczym :D
a co do oszukiwania to raczej ni bo ni kojarze co to znaczy
Jeśli skrót PEC Ci nic nie mówi, to pewnie nie on jest przyczyną.
2BII!2B
ODPOWIEDZ