Poradnik i problem

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Kafel

Poradnik i problem

Post autor: Kafel »

1.Czy jest gdzieś poradnik do gry Spyro Year of the Dragon. Wiecie potrzebowałbym go do takich rzeczy jak uzbieranie wszystkich kryształów czy jaj.
2.A tu mam największy problem, chodzi mi o wybór gry z pośród samych ISS'ów czy Wining Elevenów. Mam kase ale nie wiem jaką gre mam wybrać. Grałem dawno temu tylko w taki tytuł Goal Storm i była to chyba niemiecka wersja ISS'a. Bardzo prosze doradzcie co mam wybrać bo nawet nie wiem jaka gra jest nowsza czy ISS PE 2 czy ISS PE 2000. Słyszałem że w jakiejś z tych gier istnieje możliwość zmiany imienia czy nazwiska z np. Runaldo na Ronaldo i czy we wszystkich grach tej serii są pozmieniane nazwiska? I jeszcze jedno jeśli któraś z tych gier jest po japońsku czy chińsku to od razu odpada ale możecie mnie uprzedzić o tym bym podczas zakupu nie wybrał tej wersji od japończyków.
Dziękuje
Kafel

Post autor: Kafel »

Aha i jeszcze takie pytanie czy możecie mi jakoś doradzić jaką gre z bijatyk mógłbym wybrać. Narazie chce wziąść Bloody Roar 2 i może po waszej propozycji zmienie zdanie. I bardzo ważne jest byście napisali czy owa gra jest kompatybilna z najnowszym ePSXe i jakich ustawień należy używać by móc pograć w daną gierke, również to się dotyczy gry o której napisałem wyżej czyli ISS bo w dziale "Kompatybilność" nieznalazłem jakiejkolwiek gry z serii ISS.
Dziękuje
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

1.Czy jest gdzieś poradnik do gry Spyro Year of the Dragon. Wiecie potrzebowałbym go do takich rzeczy jak uzbieranie wszystkich kryształów czy jaj.
Nie spotkalem sie z takim. Na gamefaq nie ma, musisz poszukac w jakis archiwalnych nr'ach czasopism o tematyce konsolowej. Ale po co?
Sama gra jest bardzo latwa i aby odkryc wszystkie smaczki wystarcz sie zwykle dobze rozejrzec :)
2.A tu mam największy problem, chodzi mi o wybór gry z pośród samych ISS'ów czy Wining Elevenów. Mam kase ale nie wiem jaką gre mam wybrać. Grałem dawno temu tylko w taki tytuł Goal Storm i była to chyba niemiecka wersja ISS'a. Bardzo prosze doradzcie co mam wybrać bo nawet nie wiem jaka gra jest nowsza czy ISS PE 2 czy ISS PE 2000. Słyszałem że w jakiejś z tych gier istnieje możliwość zmiany imienia czy nazwiska z np. Runaldo na Ronaldo i czy we wszystkich grach tej serii są pozmieniane nazwiska? I jeszcze jedno jeśli któraś z tych gier jest po japońsku czy chińsku to od razu odpada ale możecie mnie uprzedzić o tym bym podczas zakupu nie wybrał tej wersji od japończyków.
Wiec zacznijmy od poczatku
Wg mnie warte polecenia galy na PSX'a to tylko i wylacznie ISS'y (jeszcze ujdzie Libero Grande od NAMCO ale to zupelnie inna historia)

ISS PRO 98 i wczesniejsze - nie ma co probowac, archaizm w czystej postaci
ISS PRO Evolution - po co to qpowac jak sa lepsze?
ISS PRo Evo 2 - wg. mnie najlepsza czesc, fajna jaskkrawa graficzka, zajebiscie duzo druzyn do pogrania, dzwieki w porzadku
Pro Evolution Soccer - tak jak w PRO Evo 2, ale gorsza wg mnie grafa (jakies takie mdle kolory), mniej druzyn do pogrania - licza sie tylko najlepsi, czyli moj ukochany Kamerun oraz Nigeria prawie sie nie licza :(
Pro Evolution Soccer 2 - za duzo nie gralem, ale jest zajefajny i zastanawial bym sie nad zakupem PES'a 2 i ISS PRO Evo 2

Powyzsze tytuly to eur wersje gier i do tego balaganu dochodza jeszcze wspaniale japonczyki czyli seria Winning Eleven. IMHO kazda japonska wersja gry jest lepsza od europejskiej... Jesli nie przeszkada bariera jezykowa to liczy sie tylko Winning Eleven (zwiekszona dynamika, komentator o niebo lepszy niz w eur.)

W zadnym ISS'ie nie ma pelnej licencji na nazwiska zawodnikow, ale mozna to poprawic w dolaczonym do gry edytorze.
Jesli chodzi o kompatybilnosc, to nie ma najmniejszych problemoof, w przypadku Winnig'ow trzeba pokombinowac z deczka, co jest zawarte tutaj:http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=57
Dziękuje
Nie ma za co ;)

Aha i jeszcze takie pytanie czy możecie mi jakoś doradzić jaką gre z bijatyk mógłbym wybrać. Narazie chce wziąść Bloody Roar 2 i może po waszej propozycji zmienie zdanie.
http://www.psemu.pl/forum/viewtopic.php?t=127

I wszystko jasne :)
Jak dla mnie obowiazkowe combo to Tekken 3 (spojrz na post Bati'ego :)) + (a teraz na moj ;))Soul Blade/Edge (najlepiej wersje NTSC - wiekszy speed)
Wszystkie gry z posta, ktorego podalem, sa jak najbardziej kompatybilne z ePSXe v. 1.52, a do bezstresowej gry wystarcza standardowe ustawienia (Teksty>Konfiguracja).[/b]

Jest jeszcze jedna b. wazna rzecz, o ktorej zapomnialem napisac. Nie daj sobie wepchnac jakiegos ISS'a bez Pro w tytule (oprocz winningow ofkoz :)) Sa to nedzne fifowate pierdoly nie majace nic wspolnego z prawdziwym ISS'em (produkowane przez KCEO z Osaki, a nie KCET z Tokio >>> best dev.)
Kafel

Post autor: Kafel »

Więc polecasz gre ISS Pro Evo 2 z tych wszystkich? Czy jest jakiś Winning Eleven ale po angielsku a nie po chińsku? Czy jest wersja NTSC gry ISS Pro Evo 2 (chyba ją kupie po twojej mini recenzji) , bo wiecie 60 FPS'ów to nie 50 FPS'ów i lepsza płynność? Jaki ISS ma możliwość zmiany nazwiska czy imienia (bym widział że piłke ma np. Ronaldo a nie Runaldo)?
fidog
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 lipca 2003, 14:06
Kontakt:

Post autor: fidog »

Kafel pisze:Więc polecasz gre ISS Pro Evo 2 z tych wszystkich?
Przyłączę się do opinii BzyRes'a - ISSPE2 jest dla mnie zdecydowanie najlepszą częścią serii na PSX'a.
Czy jest jakiś Winning Eleven ale po angielsku a nie po chińsku?
Winning Eleven to japońska nazwa ISS więc raczej nie.
Czy jest wersja NTSC gry ISS Pro Evo 2 (chyba ją kupie po twojej mini recenzji) , bo wiecie 60 FPS'ów to nie 50 FPS'ów i lepsza płynność?
Wersja NTSC jest (polecam zakup właśnie jej).
Jaki ISS ma możliwość zmiany nazwiska czy imienia (bym widział że piłke ma np. Ronaldo a nie Runaldo
Każdy ISS ma taką opcję.

PS: Z okazji pierwszego posta pozdrowionka dla ekipy kierowniczej oraz wszystkich bywalców forum. :D
ODPOWIEDZ