Diablo i brak mozliwosci savu

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
magus39
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 10:32

Diablo i brak mozliwosci savu

Post autor: magus39 »

Co prawda znalazlem na forum podobny temat juz opisany ale pozostal on bez wyczerujacej odpowiedzi.

W kazdym razie jak stoi w temacie, podczas gry w Diablo mam mozliwosc zapisania swoich postepow jedynie opcja "save stats".
Przy probie zapisania na memorke wyskakuje komunikat o brak karty w slocie. Zeby wszystko bylo jasne, emulator jest skonfigurowany (nie jestem poczatkujacym uzytkownikiem) i blad wystepuje tylko w tej jedenj grze.
Karta jest pusta i sformatowana, na pewno nie chodzi o brak wolnych blokow. Zreszta jak wspomnialem wczesniej komunikat bledu wskazuje na co innego.

Jesli ktos jest w stanie mi pomoc, z gory dziekuje. :D

PS. gram na emulatorze epsxe 1.6.0 i nie chce sie przenosic na inny


Rozwiazanie: :lol:
Miedzyczasie udalo mi sie dociec problemu, jest nim zwyczajnie blad w wersji 1.6.0 emulatora.... W wersji 1.5.2 wszystko dziala prawidlowo. Mozna nawet przeniesc folder "sstates" jak ktos tak jak ja juz przeszedl kawalek gry....
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Tak z ciekawości zapytam: jaka wersję Diablo posiadasz? Na moim oryginale NTSC U/C via ePSXe 1.6.0 z zapisywaniem w każdym z trybów [game / character / options] nie ma najmniejszych problemów.
magus39
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 10:32

Post autor: magus39 »

dokladnie ta sama co Ty...... nie mam pojecia z czego to wynika. Moze konfiguracja kompa ?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ciężko powiedzieć. Spod ePSXe 1.5.2 zapisywałeś na tej samej karcie pamięci, z którą wcześniej skojarzony był 1.6.0? Jakiego BIOSu używasz [w moim przypadku jest to pal'owski SCPH-7502]? Grę bootujesz z napędu / ISO?

Niegłupim pomysłem byłoby potestować Diablo pod ePSXe InPCP, gdzie dwie ostatnie wersje emulatora defaultowo wykorzystują tę samą bazę pluginów, kart pamięci, biosów, save state'ów itd. - pomocne przy stawianiu diagnozy, bowiem z miejsca można wykluczyć odstępstwa wynikające z zastosowania różnych konfiguracji.
ODPOWIEDZ