Odwrócony analog w FF8

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Zjadacz
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 16:22

Odwrócony analog w FF8

Post autor: Zjadacz »

Witam
Mam problem z analogiem przy grze w Final Fantasy VIII na ePSXe 1.60. Otóż na mapie świata wszystko chodzi piknie, ale gdy wchodzę w menu, walkę bądź Triple Triad, lewy analog jest odwrócony o 90 stopni, tzn. daję w lewo, to idzie do góry; daję do góry, idzie w prawo itd. Problem pojawił się dzisiaj po zainstalowaniu nowego systemu, tzn. jeszcze rano grałem i wszystko ładnie hulało - nie musiałem wciskać F5, by odpalać analoga (włączał się automatycznie), a w menu nie było problemu. Musiałem więc prawdopodobnie naknocić coś w konfiguracji, chociaż z drugiej strony za dużo ustawień odnośnie pada nie ma, a ja próbowałem już chyba wszystkich kombinacji. Pada oczywiście kalibrowałem. Zmiana wersji ePSXe nie wchodzi raczej w grę, ponieważ jestem już po prostu za daleko w grze i nie chcę stracić sejwów.

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Edit: Byłbym zapomniał - krzyżak działa tak, jak powinien, tylko analog się psuje.
Awatar użytkownika
Muzzy^F8
Senior
Senior
Posty: 227
Rejestracja: 20 czerwca 2003, 05:08

Post autor: Muzzy^F8 »

Dawno tutaj nie pisałem, ale jak dla mnie źle skonfigurowany pad w emulatorze. ;)

Sprawdź, czy nie jest coś odwrotnie ustawione z tą lewą gałką. :P
Obrazek
Obrazek
Fear my anger. Fear my power.
I'm Dark Angel undercover.
Zjadacz
Junior
Junior
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2008, 16:22

Post autor: Zjadacz »

Nie, na pewno jest dobrze ustawiony, bo na mapie świata chodzi tak, jak powinien. Przeczochrałem trochę neta w poszukiwaniu rozwiązań i dowiedziałem się, że kilka osób już tak miało właśnie z FF8, ale nikt poza jedną osobą nie podaje rozwiązań - a to jedno rozwiązanie to zmiana pluginu do pada, czego nie potrafię zrobić i co u mnie wcześniej nie było problemem, bo po reinstalce Windowsa nie grzebałem nic w pluginach i mam te same, na których gra dobrze działała.
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Z tego co pamiętam FF8 nie wymaga analoga więc proponuję zrobić to następująco:
1) wyłączyć analoga na padzie i wyczyścić wszystkie ustawienia (przycisk Clear)
2) ustawić kontroler na nowo, korzystając jedynie z przycisków cyfrowych (krzyżak + poszczególne buttony - analoga zostawiasz w spokoju na NONE)
3) ustawiasz pad w trybie Duala/Analoga (SCPH - 1150/1200 w prawym górnym rogu)
4) Możesz dla pewności zrobić restart emulatora (wyłączyć i włączyć ponownie), ale to z grubsza tyle, odpalasz grę i ciupiesz, zaś przełączanie pomiędzy gałą a krzyżakiem robisz za pomocą przycisku "Analog" na padzie.

Sprawdź czy działa.

P.S. Jak zmieniałeś system to nie zapomnij o zainstalowaniu DirectX, ten domyślny w systemie na ogół ssie.
2BII!2B
ODPOWIEDZ