Dlaczego lubisz Final Fantasy ?

Dyskusja na temat gier wydanych przez firmę Square-Enix (dawniejszy SquareSoft).
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Ta z pierwszych części również? ;P
Może oskara nie zdąbędzie, ale z pewnością na łeb na szyję bije wąti fabularne z przynajmniej połowy wydawanych obecnie gier FPP (i nie tylko) :P Jeszcze niedawno bo kilka miesięcy temu ostro zagrywałem się w dwójeczkę FF i musze pzyznać że gierka jest wypasiona, choć ograniczenia terenu dość dziwne (kto grał wie o co mi chodzi).
Co wiecie o FF VII Advent Children bo ja mamtylko trailer
Zerknij do działu "Kultura" w jednym z tematów o filmach była cała pierwsza strona poświęcona dyskusji nt. AC
IMO Final Fantasy: The Spirits Within, to film pod każdym względem przełomowy. Doskonałe animacje, ujęcia, że już o kunszcie grafików nie wspomnę...
Popieram, choć słowa tj. prazełom czy klasyka wydają mi się zbyt mocne. Przełomem mógłbym nazwać np. Matrixa, tSW zaś to doskonała pozycja, która kunsztem wykoniania przewyższa nawet wydane niedawno pozycje tj. choćby Rybki z ferajny :P No cóż Square-Enix żądzi :D
2BII!2B
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Mały Off Topic, ale nie mogę się powstrzymać :].
winter_mute, FF:TSW to przełom w dziedzinie animacji i klasyka w dziedzinie klimatu - podam maksymalnie 2 tytuły świetnych filmów o podobnej mocno sugestywnej, halucynogennej atmosferze - to jest genialne!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

podam maksymalnie 2 tytuły świetnych filmów o podobnej mocno sugestywnej, halucynogennej atmosferze
Tylko 2 :?:
Raport Mniejszości
eXistenZ
Czas Apokalipsy
Pluton
Transpoting
Requiem dla snu

Proszę bardzo - 6 świetnych, "halucynogennych" tytułów od ręki.
2BII!2B
Adult
Administrator
Administrator
Posty: 524
Rejestracja: 03 kwietnia 2003, 16:24

Post autor: Adult »

Off Topic
zgadzam się z toba jeżeli chodzi o film eXistenZ bo tylo jego z tej listy ogladałem ale film jest:
1) dość oryginalny przynajmniej w moim mniemaniu w jaki sposób film podchodzi do tematu
2) wciąga i to bardzo ja osobiście jak oglądałem go to nawet nie wyszłem do kibla tylko czekałem z tym do końca filmu
3) no i zakończeniu rządzi przynajmniej mnie zaskoczyło
Obrazek
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Coby nie było kolejnego OffTopicowego wpisu mojego autorstwa zaczną może od odp. na pytanie z tematu. Tak więc lubię serię FF ze wzlędu na fabułę, kreację bohaterów i antybohaterów, ogromne i bogate światy, humor, oprawę audiowizualną (bo ta zawsze stała na najwyższym poziomie), za niepowitarzalny klimat, za chwile wzruszenia i złości, za wszystkie miesiące, które seria niepowrotnie wycieła z mojego życiorysu.

A teraz inne kwestie
zgadzam się z toba jeżeli chodzi o film eXistenZ bo tylo jego z tej listy ogladałem
Wstydź się... WSTYDŹ. Każdy z podanych wyżej filmów to klasyka w swoim gatunku:
- Raport Mniejszości i EZ to świetne kino SF, choć filmy różnią się diametralnie
- Czas Apokalipsy i Pluton to kino traktujące o wojnie z najwyższej półki
- Transpoting i Requiem dla snu to klasyki jeśli chodzi o filmy o ćpaniu. Co prawda ten sam morał, ale dwa rózne podejścia.
2BII!2B
Musaki
Junior
Junior
Posty: 10
Rejestracja: 23 listopada 2004, 10:43

Post autor: Musaki »

(jeśli chodzi o zagadnienie tematu) Lubię oczywiście za fabułę, nie mozna się przy tym zanudzić chyba że się przechodzi to enty raz z kolei

(inna kwestia) Nie wszystkie z tych filmów oglądałem i nie czuje się zawstydzony hehe... ale że baaardzo lubie SF to będzie trzeba oglądnąć :)
www.psxmaniak.prv.pl - amatorska stronka poświęcona konsoli playstation. zajrzyj a moze nie porzałujesz.
ishima
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 30 listopada 2005, 12:46

Post autor: ishima »

Finale są exxxxtra pod każdym względem. Grafa poprostu wymiata, a każda z części to nie kopia poprzedniej jak w niektórych grach. Fabuła stoi na najwyższym poziomie tak jak muzyka ( Nobuo to mistrz w swojej robocie ).
Fajne są też te starsze części choć teraz odstraszać mogą te kwadratowe światy :) ale nie oto chodzi przecież

dla mnie Final Fantasy roxxxxxxxxxxx :!:
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

Za :
1.Klimat
2. Fabułe
3. Grywalność
4. Bo ja kocham ;D
ODPOWIEDZ