Problem z xp

Problemy z emulatorem ePSXe i narzędziami dla niego przeznaczonymi.
Romeczek

Problem z xp

Post autor: Romeczek »

Ostatnio wgrałem sobie windows xp, tak zachwalany przez wszystkich, ustawiam sobie wszystko, ściągam sobie sterowniki dla wszystkiego czego tylko można dla win xp, włączam epsxe a tu mi chodzi on z prędkością około 1fps. Do tego dodam, że ustawiony emulator jest tak jak przed tem (a przec tem chodziło idealnie). Mam nadzieje, że mi jakoś pomorzecie. Tak przy okazji podam wam co posiadam:

Athlon xp 1800+, Ge force 3 Ti 200, 256 Ram, SB live

Na pluginach:

Pete gpu 1.71; Eternal spu 1.41 albo PEOPS 1.7, PEOPS cdr 1.4

Błagam pomóżcie, bo chca se poszpilać w Soul blade i tekken 3 !!!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

1. A zainstalowałeś sterowniki ASPI i detonatory nVidii - to prawdziwy mus pod systemem XP:?:
2. Sprawdź czy coś strasznie pamięciożernego nie działa w tle - jeśli tak to wyłącz.
3. Może Twój CD/DVD nie radzi sobie pod XP-kiem > spróbuj zrzucić gre do ISO i zobacz jak chodzi.
4. Zminiłeś ustawienia pluginu CD - XP obsługuje interfejs IOCTL, a nie ASPI jak systemy Win9X/Me.
5. Podaj ustawienia pluginu graficznego.

System XP rzeczywiście powoduje spadek prędkości od 5-20% w zależności od zawalenia pamięci, ale 1fps to przesada... pogmeraj więc, posprawdzaj i pisz

Pozdrawiam
/w_m/
2BII!2B
Romek

Post autor: Romek »

Okazało się, że mi się źle wgrały sterowniki do nvidii. Dzięki za pomoc i sorki, że wam zawracałem głowę. A swoją drogą to z tym xp jest przerąbane, bo naprawdę chodzi troszkę wolniej, mam niecałe 50 fps gdy powinienem mieć na ntsc 60 straszne. Jeszcze raz dzięki wam, jesteście super !!!

Pozdrawiam !!
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

Okazało się, że mi się źle wgrały sterowniki do nvidii.
Tak podejrzewałem - M$ promuje w ten sposób DX. Stery DX chodzą doskonale, ale inne APi po prostu do d**y. Jeśli nie zainstalujesz (poprawnie) sterowników dostarczanych przez producenta k. graficznej to o grze w API innym niż DX możesz zapomnieć.
A swoją drogą to z tym xp jest przerąbane, bo naprawdę chodzi troszkę wolniej, mam niecałe 50 fps gdy powinienem mieć na ntsc 60 straszne
Sprawdź czy w pluginie wideo masz ustawiony fpslimit na "Autodetect" oraz czy w menu {Options > County} widnieje jako zaznaczona ta sama funkcja (auto...)
Dzięki za pomoc i sorki, że wam zawracałem głowę.
Nie ma za co, to żaden kłopot - po to przecież jest to forum.
2BII!2B
ODPOWIEDZ