Final Fantasy IX PL - problem na cd.4

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Final Fantasy IX PL - problem na cd.4

Post autor: KaCzA »

Mam pytanie co do spolszczenia plyty 4 pisze w tym pliku jak scigam ze sa polskie dialogi i menu polskie przedmioty itp a wlanczam jak reszte plyt wczesniejszych ( cd 1 2 3 one normalnie popolsku dzialaly ) a gdy wlozylem cd.4 to nie chce odpalic po polsku slusy i wszystko mam jak nalezy w patches folderze nie zmienialem nazwy ani nic tak jak pisalo. z Góry dzieki za jakakolwiek pomoc

edit: mam wersje ntsc
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

W jakiej wersji jest 4CD [wymagana NTSC U/C]? W jakim formacie zostal zapisany obraz czwartej plyty [wymagany IMG lub BIN]?

Najprostszym rozwiazaniem, bez dociekania - co akurat u Ciebie nie dziala tak, jak powinno - jest posluzenie sie programem PPF-O-MATIC i spatchowanie nim ISO. Jedna uwaga: raz spatchowanego obrazu nie da sie przywrocic do stanu pierwotnego w sposob automatyczny.
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

CZWARTA PŁYTA

Przetłumaczono: teksty - wszystkie dialogi, przedmioty, czary i zdolności; grafika - menusy, karcianka, polskie fonty, plansze początkowe;

Nie przetłumaczono: grafika - duże napisy z nazwami miejsc, niektóre napisy w karciance, ekrany przy zmianie płyty; końcowy filmik

Patch: ff9pl_4cd_1.0.zip (568KB)

Wersja gry: amerykańska - NTSC, trzecia płyta lub jej obraz w formacie .img lub bin.

Program do patchowania: ppf-o-matic.zip (480KB)
(potrzebny gdy chcesz wypalić płytę, lub grać na VGS, nie jest konieczny jeśli chcesz grać na ePSXe)

Uwagi: W czasie jednego z ostatnich filmików gra może się zawiesić. Błąd dotyczy jedynie grania na epsxe w wersji 1.6, przy wersji 1.5.2 nie występuje.

opis patcha i zmiany w nim zrobione ff9pl cd4 z http://nintendencja.subfan.pl/

Mam img, mam wersje ntsc
winter_mute
TROLOŻERCA
TROLOŻERCA
Posty: 5248
Rejestracja: 04 września 2002, 12:21
Kontakt:

Post autor: winter_mute »

narazie gryze sie z praca magisterską - jak skończe to zerknę na tłumaczenie 4CD...
2BII!2B
KaCzA
Senior
Senior
Posty: 133
Rejestracja: 26 marca 2004, 20:59

Post autor: KaCzA »

ok problem sam rozwiazalem trzeba bylo skleic 2 pliki :
-spolszczenie cd.4
- i obraz iso cd.4
i teraz mam spolszczenie to wszystkko przy pomocy programu: ppf-o-matic


zamknij ktos ten temat
ODPOWIEDZ