problemy ze zmianą płyt w FINAL FANTASY 7 (epsxe) POMOCY!

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
rasta1234
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 lutego 2006, 12:25

problemy ze zmianą płyt w FINAL FANTASY 7 (epsxe) POMOCY!

Post autor: rasta1234 »

Witam wszystkich! Bezradność przywiodła mnie w zakątki waszego forum. Zapewne jestem jednym z wielu osób potrzebujących pomocy lecz uważam że napewno moje wołanie zostanie usłyszane.... Otóż mam problem z pewną moją ulubioną grą, a mianowicie z FINAL FANTASY 7. Z racji że nie mam konsolki musiałem zaopatrzyć sie w emulator psx by pozniej grac w moją kochaną gierke. Po intensywnym przejściu pierwszej płyty(która zawróciła mi w głowie) nadeszła kolej na drugą...jednak nie udaje się jej włączyc tzn. gdy pojawia się komunikat z prośbą o zmianę dysku(ISO) i zmienieniu go występuje błąd "SPEC Opcode 36 UNK (PC 0009d16c) (0009d16c) (3706,62)" i gra się automatycznie wyłącza. Kiedy zaś chce uruchomic gre bezpośrednio z CD2 z save'a wchodze do menu z save'ami a tam nie ma żadnego lecz na 1 płycie są wszystkie. Naprawde nie wiem co robić, nie wiem gdzie leży błąd. Mam nadzieje ze mi pomożecie...LICZE NA WAS!!!!!!
PS. Sory ze sie tak rozpisalem :wink: [/b]
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Kwestia pierwsza i najwazniejsza - czy posiadasz oryginalna kopie Final Fantasy VII? Blad, o ktorym napisales jest dosyc powszechny i z doswiadczenia wiem, iz najczesciej pojawia sie w przypadku, gdy:

- mamy do czynienia z nielegalna wersja gry badz jej RIPem [nie dosc, ze nielegalnym, to jeszcze okrojonym]
- konfiguracja emulatora i pluginow o cos sie prosi - byc moze o zmiane BIOSu, byc moze o PPF, jesli FF VII jest w niestandardowej wersji jezykowej [czyt. innej niz angielskiej]

Radze pokombinowac cos w kwestii powyzszych zagadnien. Jesli zas, wersja gry jest sprawdzona i u innych i / lub na konsoli nie sprawia problemow, to moze wystarczy podmountowac ISO drugiej plyty do virtuala [Daemon Tools na przyklad - dostepny w PlayStation > Download] i kiedy gra poprosi o wlozenie drugiej plyty, zmienic ja, uzywajac polecenia File > Change disc > CDROM. Pamietaj, aby uprzednio przekonfigurowac naped, z ktorego bootowana bedzie plyta [w ustawieniach Cdrom plugin].
ODPOWIEDZ