Final Fantasy IX

Masz nieopisany dotąd problem z konkretnym tytułem i emulatorem ePSXe? Pisz śmiało.
Awatar użytkownika
Smoczek
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 05 lutego 2006, 00:23

Post autor: Smoczek »

BzyRes pisze:Zerknij jakie masz zuzycie procesora BEZ wlaczonego ePSXe. Tak standardowo, zaraz po starcie systemu i polaczeniu sie z netem.
Zużycie procesora oscyluje w granicach 5-6%

BzyRes pisze:Zatem Twoje problemy na pewno nie sa zwiazane ze slabym hardwarem.
Heh jest to jakieś pocieszenie... teraz tylko - jak zrobić aby gra działała płynnie ^^'. Rozumiem, że na mapie też problemó[url] nie miałeś? Używasz jakiegoś softu do podkręcania sprzętu, albo zwiększania jego efektywności (program do czyszczenia RAMu np.)?

W ostatnim punkcie chodziło mi o to aby obraz nie rozszerzał się ani w pionie, ani w poziomie (tj. przy np. ustawieniu rozdzielczości ekranu na 1280x960 aby gra nadal działała na 640x480 (czyli aby obraz bł jakby pomniejszony ^^').
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Aern pisze:W ostatnim punkcie chodziło mi o to aby obraz nie rozszerzał się ani w pionie, ani w poziomie (tj. przy np. ustawieniu rozdzielczości ekranu na 1280x960 aby gra nadal działała na 640x480 (czyli aby obraz bł jakby pomniejszony ^^').
W pluginach software'owych sprawa jest prosta - ustawiasz Stretching - 1:1. Z kolei w przypadku wtyczek, korzystajacych z dobrodziejstw akceleracji, pozostaje gra w oknie - zaznacz w tym celu Window mode [w konfiguracji danego pluga].
Aern pisze:Heh jest to jakieś pocieszenie... teraz tylko - jak zrobić aby gra działała płynnie ^^'. Rozumiem, że na mapie też problemó nie miałeś? Używasz jakiegoś softu do ... r/]mks_vir+ jakies narzedzia do ogolnego czyszczenia [Scan Spyware / Ad-aware / Spyware Nuker / Easy Cleaner / etc. - do wyboru do koloru]. Ale zanim zaczniesz porzadki, sprawdz jakie uzyskasz efekty po zagraniu z ISO lub instalacji ASPI.
Awatar użytkownika
Smoczek
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 05 lutego 2006, 00:23

Post autor: Smoczek »

Hmmm... w tym rzecz. Ja już sobię zrobiłem ISO (kierując się radami znalezionymi u was na serwisie ^_-).
Ale oki. Zabieram się do czyszczenia (mam nadzieje że coś z tego wyjdzie xP)
Może spróbuję jeszcze defragmentacji dysku (to kilka godzin będzie trwać O_o).
Jak skończe opisze jakie to efekty przyniosło (albo ich brak xP).
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

BTW - pamietaj, aby grac pod ePSXe 1.5.2 i zaznaczyc Update before accessing register w konfiguracji Eternal'a. Pisze na wszelki wypadek, bo czesto sie o tym zapomina. :]
Awatar użytkownika
Smoczek
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 05 lutego 2006, 00:23

Post autor: Smoczek »

JA wyjątkowo o tym pamiętałem.
Niestety Adaware i inne nic nei dały :/.
Może to wina procka (Celerony w koncu znane sa z tego ze raczej nie należą do najwydajniejszych xP)?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Powtarzam - to nie jest problem zwiazany z wydajnoscia samego sprzetu.

Powiadasz, ze w zadnej innej grze spowolnienia i zamulanie nie wystepuja... Sprawdzales co sie dzieje na software'owym pluginie [P.E.Op.S. Soft Driver dla przykladu]. Probowales uzyc innego emulatora? Przetestuj gre KONIECZNIE pod Emurayden'em - to taki spatchowany CVGS, bez problemu uruchomisz go pod Windows XP; co wiecej - prawie ze nie wymaga konfiguracji.

BTW; co to za wersja gry tak wlasciwie? Legalna? Sprawdzales jak granie wyglada na konsoli / na innym kompie?
Awatar użytkownika
Smoczek
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 05 lutego 2006, 00:23

Post autor: Smoczek »

Heh probowałem przetestowa pod Emuraydenem (2.2) niestety miałem błąd, spróbowałem zrobi wedle wskazówek (wyłączy i włączy kompa), nic jednak nie pomogło.
W trybie software gra działa cały czas z należytą prędkości, ale grafika aż razi w oczay ==' (wiadomo... nie można mie wszystkie, ale ^_-).
Ehhh... czy to może być wina gry, albo ISO?
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Ehhh... czy to może być wina gry, albo ISO?
Jak najbardziej, dlatego pytam o dokladny rodzaj wersji, kompatybilnosc z innymi pluginami / emulatorami, etc.
Aern pisze:Heh probowałem przetestowa pod Emuraydenem (2.2) niestety miałem błąd, spróbowałem zrobi wedle wskazówek (wyłączy i włączy kompa), nic jednak nie pomogło.
Blad jakiego rodzaju?
Awatar użytkownika
Smoczek
Junior
Junior
Posty: 16
Rejestracja: 05 lutego 2006, 00:23

Post autor: Smoczek »

Hmmm zacytuje może ^^:

Kod: Zaznacz cały

An error occured during initialization of Emurayden PSX Emulator.

Please try quiting other open applications, restart your computer, and then re-lunch emulator.
Ahhh nie zauważyłem pytanai o wersje gry xP.
Jest to wersja PAL oryginalna.
Na konsoli nie sprawdzałem bo już jej nie posiadam (od przeszło 2 lat).
Na innym kompie też nie sprawdzałem... nie mam za bardzo dostępu ^_-.

Hmmm... udało mi się dojś do takich ustawień, że wszędzie jest bardzo dobra prędkoś (prócz mapy na której jest jakies 15-20FPS), a graficznie jest całkiem-całkiem...
Ale nadal ta mapa :/.
Awatar użytkownika
BzyRes
Administrator
Administrator
Posty: 2048
Rejestracja: 17 lutego 2003, 18:50

Post autor: BzyRes »

Co do Emurayden'a - sprobuj uruchomic w innym trybie. Jest kilka:Compatibility, Fast Mode, itd.

A powracajac do problemow z mapa. Moze wystepuja jakies problemy z danymi subkanalowymi. Zerknij do tego artykulu, poczytaj i uczyn swa powinnosc. A noz widelec...
ODPOWIEDZ